Έκθεση Εικονα και Ηχος 2023

Μηνύματα
602
Reaction score
465
View attachment 309531
15€, ευχαριστώ :)
Δυστυχώς τα έχασα αυτά.

Έσκασα μάλλον σε διάστημα που δεν έπαιζε κάτι για κάποιο λόγο? Δε ξέρω. Αλλά τα έχασα δυστυχώς. :(
Αλλιώς από ο,τι διαβάζω, θα τα θυμόμουν...
εξού και ζήτησα φωτός.
 

Μηνύματα
1.915
Reaction score
2.844
Δυστυχώς τα έχασα αυτά.

Έσκασα μάλλον σε διάστημα που δεν έπαιζε κάτι για κάποιο λόγο? Δε ξέρω. Αλλά τα έχασα δυστυχώς. :(
Αλλιώς από ο,τι διαβάζω, θα τα θυμόμουν...
εξού και ζήτησα φωτός.
Βασικά έπαιζαν τα Franco Serblin.
 




Μηνύματα
602
Reaction score
465
ασχετο-σχετικο με την εκθεση ....στο καφε του ξενοδοχειου 2 φρεντο και ενα εσπρεσσακι ...μονο 12.5 ευρω:o
Που να πας και στο Bolivar όταν δε λειτουργούν τα POS γιατί "έχει πέσει το σύστημα", να δεις τιμές...
 



Μηνύματα
13.220
Reaction score
10.523
ασχετο-σχετικο με την εκθεση ....στο καφε του ξενοδοχειου 2 φρεντο και ενα εσπρεσσακι ...μονο 12.5 ευρω:o
Πήρε ο αδερφός μου. Χάλια λέει, δεν πινόταν ο espresso.
Εγώ είχα πιει από το σπίτι, τέτοια λάθη δεν τα κάνω.
 

Μηνύματα
13.220
Reaction score
10.523
Εγώ προσπαθώ να πηγαίνω κάθε χρόνο στις εκθέσεις. Είναι ένα είδος "γιορτής" που το απολαμβάνω. Είναι η βαβούρα, οι άνθρωποι που συναντώ, τα μηχανάκια, είτε είναι καλά είτε όχι, είτε μπορώ να τα αγοράσω είτε όχι. Να ακούσω συστήματα και να συγκρίνω με το δικό μου.
Έτσι και φέτος, έβαλα στο πρόγραμμα να πάω και τις 2 μέρες, αλλά τελικά κατάφερα να πάω μόνο το Σάββατο. Είδα τον Καστρουνή, το Λάμπρου, τον Αρβανιτάκη, τον malboro, άνθρωποι που έχουμε πιει και ένα καφέ μαζί ή έχουμε συμφάγει.
Επίσης κανονίσαμε να συναντηθούμε εκεί με τον n_olympios, ιδρυτικό μέλος εδώ και τυχαία συναντήσαμε τον coolmind. Επίσης μετά από τηλεφωνική επικοινωνία γνώρισα τον leonis που τον συμπάθησα αμέσως.
Χάρηκα που σας γνώρισα και από κοντά και τους 3.
 


Μηνύματα
896
Reaction score
902
Εγώ με αυτά τα λεφτά θα εστηνα μια clubbαρα με υπέροχα line array και θα είχα και παθητικό εισόδημα να πάρω ένα παραπάνω απο decent συστηματακι με 15-20K για το σπίτι. 😂
Παθητικό εισόδημα με επιχείρηση διασκέδασης δεν συνδυάζεται :)
 

Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
14.036
Reaction score
35.249
Φετος οπως κ περσυ λογω δουλειας δε τε καταφερα να παω. Αλλα ειναι τελεια η οχι παντα προσπαθω να ειμαι στις εκθεσεις, για το καλο του χωρου, για το σαπορτ για την υποστηριξη , για το σου-σου, να δουμε ανθρωπους, φιλους, να πουμε τα δικα μας, ν ακουσουμε κατιτις νεο η παλιο, γενικα για την ωραια φαση.
ε ενταξει, ασχετα αν ειναι σπεσιαλ ολα η οχι , νομιζω καλο μονο κανει να υποστηριζουμε αυτες τις προσπαθειες !
 

dapost

Rehdeko & Harbeth lover
Μηνύματα
4.949
Reaction score
11.341
Λοιπόν, το mofi μου άρεσε. Είχε πολύ αναλογικό ήχο, με το σύστημα που έπαιζε. Τελείως διαφορετικός ηχος από άλλα ομοαξονικά που ξέρουμε, π.χ. κεφ.

Μακάρι να παίζν έτσι και τα genelec the ones.

:o:oops:o_O
 

Akis_G

Τηγανιτοειδές (κόντρα πλακέ) μπάσο!
Μηνύματα
2.340
Reaction score
7.950



Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.733
Reaction score
8.745
Πόσο έχει το μεγάλο;

Πάντως αυτό που έλειπε από την έκθεση είναι οι συνθέσεις προσιτού κόστους.
Όταν κάθε κομμάτι της ξεκινά από τα 6, 7 χιλιάρικα, νομίζω ότι πολύ λίγοι θα μπορούσαν να ενδιαφερθούν πραγματικά .

Για το μάτι, για την εμπειρία όλα καλά, μέχρι εκεί όμως...
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
16.074
Reaction score
29.784
Πόσο έχει το μεγάλο;

Πάντως αυτό που έλειπε από την έκθεση είναι οι συνθέσεις προσιτού κόστους.
Όταν κάθε κομμάτι της ξεκινά από τα 6, 7 χιλιάρικα, νομίζω ότι πολύ λίγοι θα μπορούσαν να ενδιαφερθούν πραγματικά .

Για το μάτι, για την εμπειρία όλα καλά, μέχρι εκεί όμως...
Αυτό είναι πρόβλημα σε όλες τις σχετικές εκθέσεις.

Επίδειξη και φάτε μάτια ψάρια. Τίποτε άλλο.
 

Μηνύματα
602
Reaction score
465
Λοιπόν, το mofi μου άρεσε. Είχε πολύ αναλογικό ήχο, με το σύστημα που έπαιζε. Τελείως διαφορετικός ηχος από άλλα ομοαξονικά που ξέρουμε, π.χ. κεφ.

Μακάρι να παίζαν έτσι και τα genelec the ones.

:o:oops:o_O
Ανάλογα με ποια Genelec το συγκρίνει κανείς.

Αν και κατ'εμε η σύγκριση είναι τελείως ατυχής, γιατί συγκρινονται ηχεία hifi με nearfield studio monitors, άλλης φιλοσοφίας/χρησης, κατασκευής καμπίνας και κλάσης ενίσχυσης.

Σαν να συγκρίνουμε ένα VW Golf GTI με ένα πολυτελες van Mercedes Vito και να λεμε "μακάρι να έτρεχε το ίδιο και το Vito".

Άλλη χρήση, άλλη φιλοσοφία, όλοι οι σοβαροί επαγγελματίες παίρνουν όμως Vito και όχι Golf GTI για τη δουλειά τους.
 


Τελευταια Μηνυματα

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.899
Μηνύματα
2.922.101
Members
38.110
Νεότερο μέλος
ddb
Top