BLACKBOX Audio Video Show 2023



Μηνύματα
4.534
Reaction score
7.866
Τα 7€ μπορεί να μην ακούγονται πολλά, αλλά πιθανόν να αποτρέψουν πολλούς αναποφάσιστους , που αμφιταλαντεύονται ,αν θα πάνε ή όχι.
Συμφωνώ 100%
Ενας νεαρός ή νεαρή που ψιλό ενδιαφέρεται δύσκολα θα δώσει τα 7 ευρώ, εάν είναι αποφασισμένος πάλι δύσκολα θα πείσει την υπόλοιπη παρέα να έρθουν και αυτοί μαζί του. Θα τα δώσουν μόνον αυτοί που ασχολούνται με το σπορ, δλδ οι ίδιοι και οι ίδιοι.
 


blackboxshow

Επαγγελματίας
Μηνύματα
270
Reaction score
1.566
Συμφωνώ 100%
Ενας νεαρός ή νεαρή που ψιλό ενδιαφέρεται δύσκολα θα δώσει τα 7 ευρώ, εάν είναι αποφασισμένος πάλι δύσκολα θα πείσει την υπόλοιπη παρέα να έρθουν και αυτοί μαζί του. Θα τα δώσουν μόνον αυτοί που ασχολούνται με το σπορ, δλδ οι ίδιοι και οι ίδιοι.
Ένας λόγος που υπάρχουν τα παράλληλα με την έκθεση event είναι κι αυτός. Όποιος ενδιαφέρεται και μπορεί, θα έρθει. Τα 7 ευρώ δεν είναι αποτρεπτικά. Εδώ βάζουν εισιτήριο στα street food festival και πάνε και δίνουνε ένα σκασμό χρήματα (15-20 ευρώ το άτομο για πλάκα!) και γίνεται χαμός, τα 7 ευρώ είναι το πρόβλημα;

Επίσης να πω ότι υπάρχει φοιτητικό εισιτήριο ίσο με 5 Ευρώ ανά ημέρα και 10 Ευρώ το τριήμερο. Μόνο για τα live να έρθουνε είναι αστείο το ποσό. Καθαρά συμβολικό.
Άνεργοι, ΑΜΕΑ & παιδιά κάτω των 15 ετών ΔΕΝ πληρώνουν εισιτηρίο.
 

Μηνύματα
2.331
Reaction score
378
@Ν.Κ.Αυτό ακριβώς.
Εξαρτάται τι ενδιαφέρει αυτόν που διοργανώνει την έκθεση.
Οι φαν του είδους δεν περιμένουν την έκθεση για να προβούν σε κάποια αγορά.
Οι δυνοτικοι πελάτες είναι αυτοί που θα περάσουν απλά απ έξω και κάτι μπορεί να τους κάνει κλικ.
Και στις εκθέσεις των αυτοκινήτων πχ.
Δεν έχω το budget να αγοράσω super car, αλλά θα πάω να το χαζέψω (καλά εγώ δεν πάω, απλά παράδειγμα δινω)
Τώρα αν ο διοργανωτής νομίζει ότι για να κάνει κάτι καλό πρέπει να βάλει είσοδο, καλά κάνει.
Πως θεωρείται μια πετυχημένη εκθεση;
Αν εχει μεγαλη συμμετοχη κοσμου ή απλα απο τα νουμερα των πωλησεων τις συγκεκριμένες μερες;
Δεν ξέρω, απλά ρωταω
 

Μηνύματα
4.534
Reaction score
7.866
Δεν λέω ότι κακώς μπαίνει εισιτήριο, δικαίωμα του καθενός να βάλει.
Εγω θεωρώ επιτυχία μιας έκθεσης να έχει μεγάλη συμμετοχή και μάλιστα νέες ηλικίες.
Το πρόβλημα είναι ότι όλοι έχουμε τα ενδιαφέροντα μας και υπάρχουν σήμερα επιλογές. Οπότε είναι δύσκολο να ψηθεί κάποιος που δεν ασχολείται με το σπορ να μπει μέσα όταν υπάρχει εισιτήριο 7 ευρών. Θα προτιμήσει να τα δώσει εκεί που ήδη τον ενδιαφέρει περισσότερο.
 


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
38.665
Reaction score
78.836
Επίσης να πω ότι υπάρχει φοιτητικό εισιτήριο ίσο με 5 Ευρώ ανά ημέρα και 10 Ευρώ το τριήμερο. Μόνο για τα live να έρθουνε είναι αστείο το ποσό. Καθαρά συμβολικό.
Άνεργοι, ΑΜΕΑ & παιδιά κάτω των 15 ετών ΔΕΝ πληρώνουν εισιτηρίο.
κ φρι πας για τα κορίτσα ρε παιδιά...όλα εγώ? :biggrin:
 

Μηνύματα
2.409
Reaction score
5.160
Θα έρθω στην έκθεση και τις 3 μέρες τόσο για να χαζέψω κανένα ηχείο, αλλά κυρίως για τα υπέροχα live (που σπανίζουν εδώ στην επαρχία). 10 ευρώ για 10 live!!!! Τι να συζητάμε τώρα. Και όσον αφορά τους Αθηναίους, ακόμη και αν δεν ενδιαφέρονται καθόλου για τα μηχανήματα, ας το δουν σαν μια εξαιρετική ευκαιρία για, σχεδόν, δωρεάν live.
Πάρε λοιπόν νεαρέ μου Αθηναίε κύριε την παρέα σου, και με λιγότερο από ένα εισητήριο σινεμά, πήγαινε να ακούσεις 10 αξιόλογα live (και παρεπιπτόντως μπορεί να περάσεις από κανένα δωμάτιο και να καταλάβεις τι έχανες τόσο καιρό ακούγοντας την μουσική σου από το iphone με ακουστικά!)
 

blackboxshow

Επαγγελματίας
Μηνύματα
270
Reaction score
1.566
Θα έρθω στην έκθεση και τις 3 μέρες τόσο για να χαζέψω κανένα ηχείο, αλλά κυρίως για τα υπέροχα live (που σπανίζουν εδώ στην επαρχία). 10 ευρώ για 10 live!!!! Τι να συζητάμε τώρα. Και όσον αφορά τους Αθηναίους, ακόμη και αν δεν ενδιαφέρονται καθόλου για τα μηχανήματα, ας το δουν σαν μια εξαιρετική ευκαιρία για, σχεδόν, δωρεάν live.
Πάρε λοιπόν νεαρέ μου Αθηναίε κύριε την παρέα σου, και με λιγότερο από ένα εισητήριο σινεμά, πήγαινε να ακούσεις 10 αξιόλογα live (και παρεπιπτόντως μπορεί να περάσεις από κανένα δωμάτιο και να καταλάβεις τι έχανες τόσο καιρό ακούγοντας την μουσική σου από το iphone με ακουστικά!)
Theodor Kourentzis.jpg
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
15.673
Reaction score
29.369
Για να θεωρηθεί πετυχημένη μια έκθεση (IMHO) θα πρέπει να έχει εξασφαλίσει την διεξαγωγή της επόμενης.

Για να γίνει αυτό θα πρέπει να έχει:
- Mεγάλη προσέλευση εταιρειών.
- Mεγάλη προσέλευση κοινού.
- Ανθρώπινο και ευχάριστο περιβάλλον.
- Tην απαιτούμενη ατμόσφαιρα σε κάθε δωμάτιο ή αίθουσα ξεχωριστά.
- Διάφορα events αν αυτά μπορούν να υποστηριχτούν σωστά τόσο τεχνικά όσο και οικονομικά.
- Θετική τελική άποψη από το κοινό.
- Θετική τελική άποψη από τους εκθέτες.
- Οικονομικό όφελος για το διοργανωτή (σίγουρα), και γιατί όχι και για τους εκθέτες.

Ακόμα και αν όλοι οι εκθέτες κάλυπταν με την παρουσία τους τα έξοδα του ξενοδοχείου, κάποιος πρέπει να πληρώσει τα υπόλοιπα.
Ακόμα και αν το κόστος του ξενοδοχείου ήταν ακριβό (ώστε να προσφέρει μια ποιότητα) και κρατούσε πίσω τους εκθέτες, το χαμηλότερο κόστος συμμετοχής τους θα οδηγήσει τη διαφορά στο εισιτήριο εισόδου.

Win Win.
 
Last edited:

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.941
Reaction score
81.865
Αν δεν έχουν οικονομικό όφελος οι εκθέτες και ο διοργανωτής, ποιος ο λόγος να ξανακάνουν έκθεση και του χρόνου; Τα έξοδα είναι πολλά, αλλά και ο κόπος της διοργάνωσης και του στησίματος του κάθε δωματίου μεγάλος.
Δεν είναι φιλανθρωπικό σωματείο, ούτε ΜΚΟ.
 

Emmanouil 1964

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
7.940
Reaction score
28.794
........μην είσαι Εγωιστής !
Πάρε και τα 15χρονα παιδιά σου μαζί !
Αυτή η έκθεση του 2023 να γίνει σταθμός για την συνέχιση της μουσικής μας αναζήτησης .
Μουσική αναζήτηση που θα στερέψει αν δεν έχει προσέλευση της νιότης .
Αν δεν γίνει στην πράξη - από Τώρα - , σε 10 χρόνια θα κάνουν περατζάδα ....μόνο κουφοί !
Πέρυσι , προ πέρσι ....δεν πήγα .
Έχω ψηθεί όμως για αυτήν που έρχεται .
Την μασκούλα μου .......και όσες ώρες αντέξω .

7 γιΕυρώ ....όπως θα έλεγε και μιά ρουσίδα .
Δυό σουβλάκια λιγότερα.....
και άλλα δυό που θα χάσω περπατώντας .....καλό θα μου κάνει !

* Θέλω να δω νέους ...να - θα ; - χαμογελάσω κάτω από την μάσκα μου .
Να πω ένα μπράβο στον πατέρα , στον κάθε πατέρα ......
- :hi:
 


Μηνύματα
4.012
Reaction score
3.860
Εμείς που θα κατεβούμε απο μακρυά, να διεκδικήσουμε απο το διοργανωτή fuel pass, hotel pass, e-way pass, food pass, taxi pass, μπας και καταφέρουμε να καλύψουμε αναίμακτα τα 7 euro.
Mιλάμε για ευτελισμό, πλήρη ευτελισμό!
Πιτσιρικάς μάζευα επί μήνες χαρτζηλίκι για να κάνω ταξίδι στην Αθήνα, να πάω βόλτα στην Πατησίων που βρισκόταν 2-3 μαγαζιά με HI FI για να ξεδιψάσω την @αυλα μου.
50 χρόνια μετά μιλάμε για 7 Ε κόστος στους Αθηναίους.
Έχει χαθεί η μπάλλα εντελώς.
 

Μηνύματα
148
Reaction score
209
Είδα ότι το εισιτήριο κοστίζει 7 ευρώ. Από περιέργεια γκούγκλαρα για τις τιμές των εισιτηρίων στο Μόναχο. Το Σάββατο (10 π.μ. -6 μ.μ.) κόστιζε 20 ευρώ ενώ η Κυριακή (10 π.μ. -4 μ.μ.) κόστιζε 10 ευρώ.
Συμπληρωματικά να αναφέρω ότι το κόστος του εκθέτη στο Μόναχο για χώρο 70-80 τετραγωνικών είναι 15.000 ευρώ.
Δεν είμαι κατά κάποιου εισιτηρίου, λόγω και των εκδηλώσεων, απλά παραθέτω κάποια μεγέθη συγκριτικά με την μεγαλύτερη στον κόσμο αντίστοιχη έκθεση.
Τυχαίνει προσωπικά να ακούω συχνά ζωντανές συναυλίες. Έχω διαπιστώσει ότι σε μεγάλα ορχηστικά έργα έργα η διαφορά με το ηχογραφημένο είναι χαώδης.
 


symos

You're not worthy!
Μηνύματα
3.274
Reaction score
7.348
κ φρι πας για τα κορίτσα ρε παιδιά...όλα εγώ? :biggrin:
Άστα αυτά, είναι επικίνδυνα στην εποχή μας. Κι αν εγώ εκείνη την ημέρα νιώθω κορίτσι; Μπαίνω τζάμπα; Ή τολμάει κάποιος να με αμφισβητήσει;
 



ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.437
Μηνύματα
2.903.925
Members
38.044
Νεότερο μέλος
πλιακος Αργύρης
Top