Build Your Dreams (BYD)


Μηνύματα
1.202
Reaction score
1.017
Όταν, οι κινέζοι, τους στείλουν στην ανεργία ή στην καλύτερη τους κάνουν υπαλλήλους τους, μπορεί και να ξυπνήσουν. Αλλά μάλλον ούτε τότε, ή, για την ακρίβεια, δεν θα 'χει και καμιά σημασία.
 



MaxHeadroom

Moderator
Moderator
Μηνύματα
7.944
Reaction score
10.017
Όντως είναι εντυπωσιακοί και -ευτυχώς- οι σχεδιαστές έχουν προνοήσει να περισσεύει λίγο λαστιχένιο "μάγουλο" ώστε να μη βρίσκουν εύκολα στα πεζοδρόμια.
Πάντως το κόκκινό του είναι πολύ ιδιαίτερο, καθώς είναι χαμαιλέων: στη συννεφιά δείχνει σκούρο, στον ήλιο του μεσημεριού όπως στη φωτογραφία και στο ηλιοβασίλεμα χάλκινο. Όλα τα -μεταλλικά και δωρεάν- χρώματα του Atto είναι όμορφα, αλλά νομίζω ότι αυτό ξεχωρίζει!
 



alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
15.945
Reaction score
29.599
Στην Ισπανία η BYD πάει τρένο όπως φαίνεται. Πρόσφατα αναθεώρησε και τον παγκόσμιο αριθμό πωλήσεων της για το 2024, προς τα πάνω. Νομίζω μόνο οι Κινέζοι πλέον αναθεωρούν προς τα πάνω.

Πριν 17 μήνες άνοιξε 2 καταστήματα στην Ισπανία, και μέχρι το τέλος του 2024 θα έχει πάνω από 40. Αρχές Αυγούστου έφτασε ένα καράβι με 1000 Seal U και μέχρι τέλος του μήνα είχαν φύγει και τα απούλητα.
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
47.116
Reaction score
96.911
Πριν 17 μήνες άνοιξε 2 καταστήματα στην Ισπανία, και μέχρι το τέλος του 2024 θα έχει πάνω από 40.
Ακόμα δεν μπορώ να καταλάβω την πολιτική της Tesla σ' αυτό τον τομέα.
 


alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
15.945
Reaction score
29.599
Ακόμα δεν μπορώ να καταλάβω την πολιτική της Tesla σ' αυτό τον τομέα.
Μάλλον όπως τα λέει ο Κώστας. Efficiency και εκεί. Τα λιγότερα δυνατά. Δεν ξέρω πότε πήγε στην Ισπανία η Tesla αλλά στο sites τους μέτρησα 17 καταστήματα. Από την άλλη η BYD θα έχει πάνω από 40 σε διάρκεια 2 ετών. Σίγουρα παίζει ρόλο το κέρδος (δυτική έκθεση λέει πως η BYD βγάζει από το Seal περίπου $1850 στην Κίνα και $11.500 στην Ευρώπη), αλλά και το service καθώς θέλουν κάθε χρόνο. Το Dolphin πάντως θέλει κάθε χρόνο. Στα Tesla πόσα βγάζει και τι service να θέλει; Δεν ξέρω.
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
47.116
Reaction score
96.911
Εκτός των service θέλεις και επισκευαστικά κέντρα. Δεν γίνεται να βασίζεσαι σε ένα, άντε δύο, σε όλη την Ελλάδα.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
53.263
Reaction score
131.556
Εκτός των service θέλεις και επισκευαστικά κέντρα. Δεν γίνεται να βασίζεσαι σε ένα, άντε δύο, σε όλη την Ελλάδα.
Εντάξει, εσύ άμα φτιάξεις την ρόουζΤέσλα, κανόνισε πρώτα να γεμίσεις την Ελλάδα σέρβις σεντερς.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.732
Μηνύματα
2.915.273
Members
38.090
Νεότερο μέλος
JERONiMOS
Top