Για όλα φταίνε αυτοί οι άτιμοι reviewers... αλλά και ο Κόγιας!!!

Status
Not open for further replies.
Μηνύματα
14.212
Reaction score
1.842
Απάντηση: Για όλα φταίνε αυτοί οι άτιμοι reviewers... αλλά και ο Κόγιας!!!

Αφού μετά και τη δεύτερη υπενθύμιση οι κ.κ. musiclover και Korakakis δεν απαντούν, είναι ολοφάνερο τι ισχύει.

Όταν δεν έχουν απαντήσεις σφυρίζουν αδιάφορα. Αυτό για να βγάλετε τα σωστά συμπεράσματα, για το ποιος έχει την πρόθεση να πει όλη την αλήθεια.

Κάτι απ' αυτά που έγραψα, είπε και ο Νίκος Τσαρουχάς.
.... Όσοι κρίνουν τα μηχανήματα αποκλειστικά με κριτήρια που δεν αφορούν μηχανές (αυτιά, τέχνη και λοιπές αερολογίες), είναι γιατί είναι ανεπαρκείς ....
Νομίζω ούτε εκείνος θα πάρει ουσιαστική απάντηση. Γιατί απαντήσεις του τύπου "έλα από 'δω κ.λ.π." είναι γι' αυτούς που προσπαθούν να μετακινήσουν στο μέλλον, την αδυναμία τους να στηρίξουν μια άποψη, με οποιονδήποτε λογικό επιχείρημα.

Όποιος έχει αντίθετη προσέγγιση, να το πει. :606:
 


Μηνύματα
530
Reaction score
0
Re: Απάντηση: Για όλα φταίνε αυτοί οι άτιμοι reviewers... αλλά και ο Κόγιας!!!

Αφού μετά και τη δεύτερη υπενθύμιση οι κ.κ. musiclover και Korakakis δεν απαντούν, είναι ολοφάνερο τι ισχύει.

Όταν δεν έχουν απαντήσεις σφυρίζουν αδιάφορα. Αυτό για να βγάλετε τα σωστά συμπεράσματα, για το ποιος έχει την πρόθεση να πει όλη την αλήθεια.

Κάτι απ' αυτά που έγραψα, είπε και ο Νίκος Τσαρουχάς.


Νομίζω ούτε εκείνος θα πάρει ουσιαστική απάντηση. Γιατί απαντήσεις του τύπου "έλα από 'δω κ.λ.π." είναι γι' αυτούς που προσπαθούν να μετακινήσουν στο μέλλον, την αδυναμία τους να στηρίξουν μια άποψη, με οποιονδήποτε λογικό επιχείρημα.

Όποιος έχει αντίθετη προσέγγιση, να το πει. :606:

Δεν δυναμαι να κατανοησω το σκεπτικο σου αγαπητε...

Και για να σου πω την αληθεια, ΠΟΤΕ δεν σε καταλαβα...

Πραγματικα εκπεμπουμε σε ΑΛΛΟ μηκος κυματος.

Και ΔΕΝ υποχρεουμαι να απαντησω τιποτα στην κυριολεξια, σε ΑΝΥΠΑΡΚΤΑ ουσιαστικα ερωτηματα μεθοδευμενα απο ΑΝΩΝΥΜΟΥΣ.
 

Σπύρος Μπλάτσιος

Διακεκριμένο μέλος
Μηνύματα
15.897
Reaction score
304
Απάντηση: Re: Απάντηση: Για όλα φταίνε αυτοί οι άτιμοι reviewers... αλλά και ο Κόγιας

Και ΔΕΝ υποχρεουμαι να απαντησω τιποτα στην κυριολεξια, σε ΑΝΥΠΑΡΚΤΑ ουσιαστικα ερωτηματα μεθοδευμενα απο ΑΝΩΝΥΜΟΥΣ.

το γνωστό "στρίβειν διά του αρραβώνος"...
 

Μηνύματα
530
Reaction score
0
Οι παρουσιάσεις συγκεκριμένων προϊόντων ή τα συστήματα αναφοράς, μπορούν να ερμηνευθούν ποικιλοτρόπως. Επίσης θα γνωρίζεις ότι η υπερβολική υποστήριξη κάποιου αντιπροσώπου, λειτουργεί τελικά εντελώς αντίθετα.
...
Οταν καποιος αντιπροσωπος διαθετει portfolio κορυφαιων παγκοσμιως εταιριων, -ΠΡΟΣΟΧΗ- ΟΧΙ μονο σε ονομα αλλα ΚΑΙ ΣΕ ΗΧΟ, τοτε ειναι υπευθυνος o εκαστοτε reviewer για την υποτιθεται υπερ του δεοντος στηριξη καποιου???

ΕΛΕΟΣ...

Δηλαδη την δεκαετια του 80 εφταιγε ο Κατσενης που το 99% του συστηματος αναφορας του ηταν απο το NM acoustics??

Τι να κανουμε δηλαδη? Ο ανθρωπος (Μενδρινος) τοτε διεθετε αφροκρεμα εταιριων της εποχης..
 

Μηνύματα
7.233
Reaction score
1.533
Όταν λέμε πρώτα στάδια και στάδια ενίσχυσης τάσης να ξέρουμε τι λέμε. Τα οδηγά τρανζίστορ ανήκουν στο στάδιο εξόδου και κάνουν και ενίσχυση ρεύματος. Το πόσο ισχυρά είναι έχει να κάνει με τον αριθμό των τρανζίστορ εξόδου και όχι με μόδες.
Tα 5-10 watts που ανέφερα προφανώς συμπεριλαμβάνουν και τα οδηγά transistors. Για αυτό το λόγο τα ξεχώρισα από το τελικό στάδιο ενίσχυσης ρεύματος όπου ο ενισχυτής μπορεί να έχει μέχρι και 12 ή 20 συμπληρωματικά τρανσίστπρς ισχύος, σαν τα δικά μου ας πούμε τα monoblocks.
Eν πάσει περιπτώσει, ελπίζω να κατάλαβες ότι το δύσκολο μέρος ενός ενισχυτή επιπέδου high-end δεν εχει να κάνει τόσο με το μέγεθος της τροφοδοσίας και το πλήθος των τρανσίτπρς εξόδου του . Αυτά, όπως σου είπα και πριν, ο Κινέζος τα δίνει πλέον τζάμπα.
Ακόμα πιο δύσκολη υπόθεση είναι η σχεδίαση ενός προενισχυτή. Αλλά καλύτερα ας μην μιλήσουμε για αυτούς γιατί είναι πολύ λιγότερα τα watts.
 

Μηνύματα
559
Reaction score
1
Re: Απάντηση: Για όλα φταίνε αυτοί οι άτιμοι reviewers... αλλά και ο Κόγιας!!!

Αφού μετά και τη δεύτερη υπενθύμιση οι κ.κ. musiclover και Korakakis δεν απαντούν, είναι ολοφάνερο τι ισχύει.

Όταν δεν έχουν απαντήσεις σφυρίζουν αδιάφορα. Αυτό για να βγάλετε τα σωστά συμπεράσματα, για το ποιος έχει την πρόθεση να πει όλη την αλήθεια.

Κάτι απ' αυτά που έγραψα, είπε και ο Νίκος Τσαρουχάς.


Νομίζω ούτε εκείνος θα πάρει ουσιαστική απάντηση. Γιατί απαντήσεις του τύπου "έλα από 'δω κ.λ.π." είναι γι' αυτούς που προσπαθούν να μετακινήσουν στο μέλλον, την αδυναμία τους να στηρίξουν μια άποψη, με οποιονδήποτε λογικό επιχείρημα.

Όποιος έχει αντίθετη προσέγγιση, να το πει. :606:
Τι μπούρδες λες ρε μεγάλε. Άλλη δουλειά δεν έχουμε να κάνουμε, παρά να διαβάζουμε τα κατεβατά που μας κοτσάρεις. Φιλαράκο, εγώ είδα δύο αγώνες ποδοσφαίρου, άκουσα μουσικούλα από ένα κορυφαίο σύστημα, ψώνισα από το e-bay κάτι βινυλιάκια, έκανα τους κοιλιακούς μου και σε λίγο θα δω το εργάκι μου και θα την πέσω.

Φίλε, ειλικρινά σου μιλάω, δεν διάβασα ούτε λέξη από το link σου, γιατί δεν έχω κανένα κίνητρο και κανένα ενδιαφέρον για να ξοδέψω τα δευτερόλεπτα μου σε αυτό. Να ξέρεις ότι ο λόγος που ξαναμπήκα στο forum μετά από πολλούς μήνες απουσίας, ήταν γιατί ο Καφάτος και ο Μιχάλης μου διαβεβαίωσαν ότι η κατηγορία θα αρχίσει να ασχολείται με μηχανές, συγκριτικά και λοιπά High End θέματα.

Δυστυχώς, τα πράγματα παραμένουν ίδια και χειρότερα. Περισσότεροι θρασύδειλοι με ψευδώνυμα, περισσότερη χολή, περισσότερο κόμπλεξ και περισσότερη αγαμία.

Αν θες να ξέρεις την άποψη μου περί όλων αυτών των θεμάτων που συζητάμε, θα σου την ξαναπώ για τελευταία φορά. Για εμένα, το πρώτο πράγμα που μετράει σε μια συσκευή αναπαραγωγής, είναι αν θα καταφέρει να "προσθέσει" κάτι στο σύστημα μου και να το φέρει έστω και ένα κλικ πιο κοντά στην ζωντανή μουσική που ακούω καθημερινά, τόσο σε επίπεδο ακροατή, όσο και πίσω από κονσόλες studio.

Οι μετρήσεις με απασχολούν μονάχα ως reviewer και φυσικά αν τις έχω στην διάθεση μου, για να επιβεβαιώνω αυτά που ακούω σε αυτούς που δεν εμπιστεύονται την κρίση μου. Δυστυχώς για πολλούς από εσάς, αυτοί που εμπιστεύονται την κρίση μου είναι πλέον πάρα πολλοί, γιατί εδώ και τόσα χρόνια που αρθρογραφώ, έχουν τεστάρει πολλές φορές αυτά που έχω γράψει και έχουν διαπιστώσει ότι στέκουν.

Τώρα, ως μουσικόφιλο και ως hobbyίστα, οι μετρήσεις με αφήνουν παγερά αδιάφορο, και αυτό όχι γιατί δεν είμαι ηλεκτρονικός. Φίλε μου, δεν έχω τέτοια κόμπλεξ. Έχω ένα σορό πτυχία και έχω περάσει με επιτυχία τις περισσότερες εξετάσεις της ζωής μου, τόσο σε επίπεδο επιστημών και επαγγέλματος, όσο και σε επίπεδο αθλητισμού, μουσικής κλπ. κλπ. Σε διαβεβαιώνω λοιπόν, πως δεν μου καίγεται καρφάκι για το αν κάποιος μπορεί να επισκευάσει ή να φτιάξει έναν ενισχυτή, να μετρήσει ένα ηχείο και να αλλάξει δέκα πυκνωτές. Μπράβο του, εις ανώτερα και αν μπορεί να φτιάξει και δική του εταιρία και να βγάλει εκατομμύρια.

Εμένα αυτό που με ενδιαφέρει είναι να ακούω μουσική, να βελτιώνω συνεχώς την απόδοση του συστήματος μου δοκιμάζοντας πολλές πολλές συσκευές και να μεταφέρω τις εμπειρίες μου στους φίλους μου και στους αναγνώστες.

Τελειώνω με ένα μήνυμα προς τον φίλο μου τον Αντρέα και μετά με ένα για τον φίλο μου τον Μιχάλη:
- Φίλε Αντρέα, μετά και την τελευταία σου προτροπή για να μπω και να γράψω, αλλά και την διαβεβαίωση σου ότι η κατηγορία High End ασχολείται με μηχανές, ματσαρίσματα, κόντρες, δοκιμές, βελτιώσεις και άλλα τέτοια, εγώ τήρησα την υπόσχεση μου και ξαναμπήκα. Δυστυχώς όμως, τα πράγματα δεν είναι έτσι. Προτιμάω λοιπόν, να συνεχίσω σε κάποια ξένα forum που συμμετέχω, όπου εκεί υπάρχει πολύ high end.
- Φίλε Μιχάλη, αν ποτέ καταφέρεις να τους κάνεις όλους να γράφουν επωνύμως, να φέρεις κόσμο από τον χώρο της μουσικής, από τον χώρο του high end και γενικώς hobbyίστες που έχουν ακούσει κάνα-δυο μηχανές και έχουν ακούσει και κάνα-δυο ζωντανές εκτελέσεις, τότε ρίξε ένα σφύριγμα και θα επανέλθω.

Ως τότε, εύχομαι σε όλους να βιώνουν το hobby τους έτσι όπως το γουστάρουν.
 

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.396
Reaction score
21.585
Κυριε Κογια προφανως καποιους τους περνας για ηλιθιους....

Ερωτω λοιπον:

Ο Βαch ηταν τρελλοεπιστημονας?

Ο Mozart ηταν πυρηνικος φυσικος?

Ο Beethoven ηταν Κυρος ο Γραναζης??

Ο Paganini?

Μηπως ο Vivaldi?

Οχι μωρε ο Charlie Parker ηταν χημικος αναλυτης ειδικος στα ναρκωτικα...(sorry στον τρισμεγιστο τενορο σαξοφωνιστα...αλλα εδω ΘΑ ΤΡΕΛΛΑΘΟΥΜΕ ΕΝΤΕΛΩΣ!!!!)

ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΕΙΣ ΡΕ ΚΩΣΤΑΚΗ???

Είναι προς το συμφέρον σας να αναζητήσετε και να εξακριβώσετε, όχι ποιους περνώ εγώ για ηλιθίους, αλλά ποιοι είναι ηλίθιοι.
 


Μηνύματα
14.212
Reaction score
1.842
Απάντηση: Re: Απάντηση: Για όλα φταίνε αυτοί οι άτιμοι reviewers... αλλά και ο Κόγιας

Δεν δυναμαι να κατανοησω το σκεπτικο σου αγαπητε...

Και για να σου πω την αληθεια, ΠΟΤΕ δεν σε καταλαβα...

Πραγματικα εκπεμπουμε σε ΑΛΛΟ μηκος κυματος.

Και ΔΕΝ υποχρεουμαι να απαντησω τιποτα στην κυριολεξια, σε ΑΝΥΠΑΡΚΤΑ ουσιαστικα ερωτηματα μεθοδευμενα απο ΑΝΩΝΥΜΟΥΣ.
Δεν χρειάζεται να κατανοείς το σκεπτικό μου. Προσπάθησε να αρκεστείς μόνο σ' αυτά που γράφω.
Οι επαρκούς ακρίβειας μετρήσεις (όχι σε κλίμακα των 5 dB, όπου όλες σχεδόν οι συσκευές βγαίνουν λάδι), δίνουν τη δυνατότητα στον καλόπιστο αναγνώστη, να διακρίνει τις κατηγορίες των δοκιμαστών. ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΠΑΥΛΑ.
Και οι φωτογραφίες με ανοιχτή τη συσκευή, να συμπληρώσω. Παραφράζοντας το γνωστό:
Η γυναίκα του Καίσαρα δεν αρκεί να φαίνεται τίμια, πρέπει και να είναι.

Δεν είμαι ανύπαρκτο πρόσωπο, όπως είμαι σίγουρος πως γνωρίζεις.
Αν, με όλα όσα γράφεις, θέλεις να πεις πως δεν με ξέρεις αρκετά, ώστε να μπορείς να με "χειριστείς", αυτό ξέχνα το. Αντίθετα εσύ είσαι πολύ προβλέψιμος
Κάτι απ' αυτά που έγραψα, είπε και ο Νίκος Τσαρουχάς. Νομίζω ούτε εκείνος θα πάρει ουσιαστική απάντηση. Γιατί απαντήσεις του τύπου "έλα από 'δω κ.λ.π." είναι γι' αυτούς που προσπαθούν να μετακινήσουν στο μέλλον, την αδυναμία τους να στηρίξουν μια άποψη, με οποιονδήποτε λογικό επιχείρημα.
 

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.396
Reaction score
21.585
... καποιους τους βολευει να το παιζουν προφεσοροι του χωρου για δικους τους λογους και φυσικα να υποβιβαζουν ΣΥΝΕΙΔΗΤΑ την διακριτικη ακουστικη ευχερεια και την νοημοσυνη κατ'επεκταση, του μεσου χαιφιντελιστα.
Ουδέποτε υπεβίβασα την ακουστική ικανότητα του Ανθρώπου. Απλώς, έχω συνείδηση των ορίων και αδυναμιών της, διότι φροντίζω να ενημερώνομαι και να μαθαίνω. Ως προφεσόρος του χώρου, δε, έχω θέσει εδώ ένα quiz. Είστε όλοι ευπρόσδεκτοι να διακρίνετε ιδίοις ωσί, ποιος ήχος προέρχεται από πού.
 

Μηνύματα
14.212
Reaction score
1.842
Απάντηση: Re: Απάντηση: Για όλα φταίνε αυτοί οι άτιμοι reviewers... αλλά και ο Κόγιας

Έγραψε και ο έταιρος Καππαδόκης:
Τι μπούρδες λες ρε μεγάλε. Άλλη δουλειά δεν έχουμε να κάνουμε, παρά να διαβάζουμε τα κατεβατά που μας κοτσάρεις .... Φίλε, ειλικρινά σου μιλάω, δεν διάβασα ούτε λέξη από το link σου, γιατί δεν έχω κανένα κίνητρο και κανένα ενδιαφέρον για να ξοδέψω τα δευτερόλεπτα μου σε αυτό .... Περισσότεροι θρασύδειλοι με ψευδώνυμα, περισσότερη χολή, περισσότερο κόμπλεξ και περισσότερη αγαμία .... Τώρα, ως μουσικόφιλο και ως hobbyίστα, οι μετρήσεις με αφήνουν παγερά αδιάφορο ....
Εννοείται πως δεν θα πέσω τόσο χαμηλά χρυσέ μου.
Κύριοι τα συμπεράσματα δικά σας.
 


Μηνύματα
2.632
Reaction score
1
Να κανω μια παρεμβαση απλα για να καταθεσω μια σκεψη. Το μονο, ΜΑ ΤΟ ΜΟΝΟ internetικο ειδος που ενδημει σε φορα και καιγεται τοσο πολυ για την ανωνυμια, ειναι οι χαιενταδες. Δεν ξερουν πως λειτουργει το ιντερνετ, νομιζουν οτι η γνωμη τους βαραινει εαν γραφουν επωνυμα, ή ακομα χειροτερα εαν ζητουν το ονοματεπωνυμο του συνομιλητη τους, θα σας γελασω. Βεβαια, η παρατηρηση, ουσα η βαση της επιστημης, εδειξε οτι τα περι ανωνυμιας αρχιζουν οταν τελειωνουν τα επιχειρηματα. Με λυπη μου διαπιστωσα οτι στην ιδια λουμπα εχει πεσει και ο Νικολας ο Κορακαης, ο οποιος μου ειναι ιδιαιτερα συμπαθης, ασχετα εαν δεν εχουμε μιλησει/γνωριστει ποτε...
 

Μηνύματα
530
Reaction score
0
Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Για όλα φταίνε αυτοί οι άτιμοι reviewers... αλλά και ο Κό

Δεν χρειάζεται να κατανοείς το σκεπτικό μου. Προσπάθησε να αρκεστείς μόνο σ' αυτά που γράφω.
Και οι φωτογραφίες με ανοιχτή τη συσκευή, να συμπληρώσω. Παραφράζοντας το γνωστό:
Η γυναίκα του Καίσαρα δεν αρκεί να φαίνεται τίμια, πρέπει και να είναι.

Δεν είμαι ανύπαρκτο πρόσωπο, όπως είμαι σίγουρος πως γνωρίζεις.
Αν, με όλα όσα γράφεις, θέλεις να πεις πως δεν με ξέρεις αρκετά, ώστε να μπορείς να με "χειριστείς", αυτό ξέχνα το. Αντίθετα εσύ είσαι πολύ προβλέψιμος
Απλα δεν ασχολουμαι κι ουτε προκειται να ξανασχοληθω ποτε με τις ασυναρτησιες σου..
 

Μηνύματα
530
Reaction score
0
Re: Απάντηση: Για όλα φταίνε αυτοί οι άτιμοι reviewers... αλλά και ο Κόγιας!!!

Τι μπούρδες λες ρε μεγάλε. Άλλη δουλειά δεν έχουμε να κάνουμε, παρά να διαβάζουμε τα κατεβατά που μας κοτσάρεις. Φιλαράκο, εγώ είδα δύο αγώνες ποδοσφαίρου, άκουσα μουσικούλα από ένα κορυφαίο σύστημα, ψώνισα από το e-bay κάτι βινυλιάκια, έκανα τους κοιλιακούς μου και σε λίγο θα δω το εργάκι μου και θα την πέσω.

Φίλε, ειλικρινά σου μιλάω, δεν διάβασα ούτε λέξη από το link σου, γιατί δεν έχω κανένα κίνητρο και κανένα ενδιαφέρον για να ξοδέψω τα δευτερόλεπτα μου σε αυτό. Να ξέρεις ότι ο λόγος που ξαναμπήκα στο forum μετά από πολλούς μήνες απουσίας, ήταν γιατί ο Καφάτος και ο Μιχάλης μου διαβεβαίωσαν ότι η κατηγορία θα αρχίσει να ασχολείται με μηχανές, συγκριτικά και λοιπά High End θέματα.

Δυστυχώς, τα πράγματα παραμένουν ίδια και χειρότερα. Περισσότεροι θρασύδειλοι με ψευδώνυμα, περισσότερη χολή, περισσότερο κόμπλεξ και περισσότερη αγαμία.

Αν θες να ξέρεις την άποψη μου περί όλων αυτών των θεμάτων που συζητάμε, θα σου την ξαναπώ για τελευταία φορά. Για εμένα, το πρώτο πράγμα που μετράει σε μια συσκευή αναπαραγωγής, είναι αν θα καταφέρει να "προσθέσει" κάτι στο σύστημα μου και να το φέρει έστω και ένα κλικ πιο κοντά στην ζωντανή μουσική που ακούω καθημερινά, τόσο σε επίπεδο ακροατή, όσο και πίσω από κονσόλες studio.

Οι μετρήσεις με απασχολούν μονάχα ως reviewer και φυσικά αν τις έχω στην διάθεση μου, για να επιβεβαιώνω αυτά που ακούω σε αυτούς που δεν εμπιστεύονται την κρίση μου. Δυστυχώς για πολλούς από εσάς, αυτοί που εμπιστεύονται την κρίση μου είναι πλέον πάρα πολλοί, γιατί εδώ και τόσα χρόνια που αρθρογραφώ, έχουν τεστάρει πολλές φορές αυτά που έχω γράψει και έχουν διαπιστώσει ότι στέκουν.

Τώρα, ως μουσικόφιλο και ως hobbyίστα, οι μετρήσεις με αφήνουν παγερά αδιάφορο, και αυτό όχι γιατί δεν είμαι ηλεκτρονικός. Φίλε μου, δεν έχω τέτοια κόμπλεξ. Έχω ένα σορό πτυχία και έχω περάσει με επιτυχία τις περισσότερες εξετάσεις της ζωής μου, τόσο σε επίπεδο επιστημών και επαγγέλματος, όσο και σε επίπεδο αθλητισμού, μουσικής κλπ. κλπ. Σε διαβεβαιώνω λοιπόν, πως δεν μου καίγεται καρφάκι για το αν κάποιος μπορεί να επισκευάσει ή να φτιάξει έναν ενισχυτή, να μετρήσει ένα ηχείο και να αλλάξει δέκα πυκνωτές. Μπράβο του, εις ανώτερα και αν μπορεί να φτιάξει και δική του εταιρία και να βγάλει εκατομμύρια.

Εμένα αυτό που με ενδιαφέρει είναι να ακούω μουσική, να βελτιώνω συνεχώς την απόδοση του συστήματος μου δοκιμάζοντας πολλές πολλές συσκευές και να μεταφέρω τις εμπειρίες μου στους φίλους μου και στους αναγνώστες.

Τελειώνω με ένα μήνυμα προς τον φίλο μου τον Αντρέα και μετά με ένα για τον φίλο μου τον Μιχάλη:
- Φίλε Αντρέα, μετά και την τελευταία σου προτροπή για να μπω και να γράψω, αλλά και την διαβεβαίωση σου ότι η κατηγορία High End ασχολείται με μηχανές, ματσαρίσματα, κόντρες, δοκιμές, βελτιώσεις και άλλα τέτοια, εγώ τήρησα την υπόσχεση μου και ξαναμπήκα. Δυστυχώς όμως, τα πράγματα δεν είναι έτσι. Προτιμάω λοιπόν, να συνεχίσω σε κάποια ξένα forum που συμμετέχω, όπου εκεί υπάρχει πολύ high end.
- Φίλε Μιχάλη, αν ποτέ καταφέρεις να τους κάνεις όλους να γράφουν επωνύμως, να φέρεις κόσμο από τον χώρο της μουσικής, από τον χώρο του high end και γενικώς hobbyίστες που έχουν ακούσει κάνα-δυο μηχανές και έχουν ακούσει και κάνα-δυο ζωντανές εκτελέσεις, τότε ρίξε ένα σφύριγμα και θα επανέλθω.

Ως τότε, εύχομαι σε όλους να βιώνουν το hobby τους έτσι όπως το γουστάρουν.
Απαντηση ΚΟΛΑΦΟΣ,

την οποια αγαπητε Μιχαλη επικροτω και επαυξανω..
 

Μηνύματα
52
Reaction score
0
Re: Απάντηση: Για όλα φταίνε αυτοί οι άτιμοι reviewers... αλλά και ο Κόγιας!!!

Απαντηση ΚΟΛΑΦΟΣ,

την οποια αγαπητε Μιχαλη επικροτω και επαυξανω..
ομοιος ομοιω αει πελαζει και ενίοτε βελάζει . η παντελης αγνοια του αντικειμενου βαφτιζεται κολαφος για τους αλλους. ετσι είναι.
οταν πουλας μηχανηματα και δεν ξερεις τι διαφορα εχει ο πυκνωτης
απο την αντισταση και οταν τεσταρεις μηχανηματα και δεν ξερεις
τι σημαινει κασκοδικος ,διαφορικος, αναδραση,ανοδος , καθοδος,
τοτε είναι φυσικο. μεταφερεις την ακατασχετη πομφολυγολογια
των τεστ του περιοδικου εδω. και καποιοι που μπερδευουν τις φουσκες με τις καμιναδες χαιρονται πολυ....
 

Μηνύματα
1.935
Reaction score
13
Re: Απάντηση: Για όλα φταίνε αυτοί οι άτιμοι reviewers... αλλά και ο Κόγιας!!!

Δεν δυναμαι να κατανοησω το σκεπτικο σου αγαπητε...

Και για να σου πω την αληθεια, ΠΟΤΕ δεν σε καταλαβα...

Πραγματικα εκπεμπουμε σε ΑΛΛΟ μηκος κυματος.

Φοβαμαι οτι το προβλημα σου ειναι στην ΛΗΨΗ σηματων και οχι στην Εκπομπη.
 

Μηνύματα
530
Reaction score
0
Μονο να γελασω μπορω με τα σχολια των δυο τελευταιων

Απαξιω...

Μιχαλη με συγχωρεις αλλα....

Η μετριοτητα θριαμβευσε
 

Μηνύματα
14.212
Reaction score
1.842
Απάντηση: Για όλα φταίνε αυτοί οι άτιμοι reviewers... αλλά και ο Κόγιας!!!

Αν και δεν μ' αρέσει να επαναλαμβάνομαι, υποχρεούμαι. Βλέπετε η επανάληψη είναι η μήτηρ πάσης μαθήσεως.

Μην ταΐζεις το αδηφάγο κήτος

Κάντε ένα κόπο να το διαβάσετε, πριν απαντήσετε στον προηγούμενο κύριο. :125:
 

Status
Not open for further replies.

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
173.210
Μηνύματα
2.933.004
Members
38.155
Νεότερο μέλος
PiterPan
Top