Featured Όταν είσαι άρρωστος!


Μηνύματα
287
Reaction score
291
Προσωπικά έχω μια απορία εδώ και πολλά χρόνια: εφόσον υπάρχουν σε πολύ οικονομικές τιμές τα εξαιρετικά ενισχυτικά της χύπεξ, για ποιο λόγο ασχολείστε με οτιδήποτε άλλο;

Ειλικρινά, δε θα κοιτούσα προσωπικά τίποτε άλλο, ούτε για πλάκα.

ΥΓ. Μην απαντάτε, δεν υπάρχει λόγος, με την απορία θα μείνω.
Αποψη είναι αυτή.Γνωστος μου που δεν την συμμερίζεται,άκουσε τους δεύτερους από την κορυφή και προτίμησε ν' αγοράσει τους κορυφαίους Pilium που κοστίζουν 100 φορες περισσότερα.
Επειδή δεν έχω κοιτάξει,βγάζει και προενισχυτες η Hypex-Ncore;
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
52.752
Reaction score
129.929
Αποψη είναι αυτή.Γνωστος μου που δεν την συμμερίζεται
Θα σου'λεγα τώρα για σιναντ και μετρήσεις, αλλά δε βαριέσαι..

Ναι, "άποψη" είναι. Η δική μου άποψη, είναι "για ενισχυτικά, πάρε για όλα τα λεφτά χύπεξ".

Κι έχω σοβαρά αντικειμενικά κριτήρια να υποστηρίζουν αυτήν την "άποψη".

Ειδάλλως, εάν θεωρούμε πως ο καθένας "γνωστός" "δικαιούται" μιας "άποψης" γιατί "έτσι", επειδή δήθεν με τα "τάδε" καβλώδια στο δείνα "σαλόνι" με "κεινα" τα 4-ιντσα ηχεία που τα βρήκε "ευκαιρία" δε βγήκε απαραμόρφωτα η δεξερωγωποιά "φωνή" της "τάδε" χυμαστοκύμα ηχογράφησης του '50, στα 6 μέτρα απόσταση ακρόασης, τότε αυτές οι "απόψεις" είναι σα τις κ@λοτρυπίδες, όλοι έχουν μια, Ε, ας τις χαίρονται.
 

Μηνύματα
287
Reaction score
291
Θα σου'λεγα τώρα για σιναντ και μετρήσεις, αλλά δε βαριέσαι..

Ναι, "άποψη" είναι. Η δική μου άποψη, είναι "για ενισχυτικά, πάρε για όλα τα λεφτά χύπεξ".

Κι έχω σοβαρά αντικειμενικά κριτήρια να υποστηρίζουν αυτήν την "άποψη".

Ειδάλλως, εάν θεωρούμε πως ο καθένας "γνωστός" "δικαιούται" μιας "άποψης" γιατί "έτσι", επειδή δήθεν με τα "τάδε" καβλώδια στο δείνα "σαλόνι" με "κεινα" τα 4-ιντσα ηχεία που τα βρήκε "ευκαιρία" δε βγήκε απαραμόρφωτα η δεξερωγωποιά "φωνή" της "τάδε" χυμαστοκύμα ηχογράφησης του '50, στα 6 μέτρα απόσταση ακρόασης, τότε αυτές οι "απόψεις" είναι σα τις κ@λοτρυπίδες, όλοι έχουν μια, Ε, ας τις χαίρονται.
Πρόσθεσε 1,25 ιντσες,ανέβα στις πέντε οκτάβες,απευθυνσου στην πασιγνωστη Elektra Records αλλά μια δεκαετία μετα,κατέβα στα 2 μέτρα και με βρήκες!
 


Μηνύματα
3.750
Reaction score
5.722
Εγώ πάντως θα συνεχίσω να υποστηρίζω ότι υπό συνθήκες δεν είναι απαραίτητα τα Σάμπ ούτε τεράστιοι δορυφόροι. Τα dynaudio που είχα με 2 οκταιντσα woofer το καθένα μια χαρά έπαιζαν από την δεύτερη οκτάβα. Άριστα θα έλεγα αν δεν υπήρχε μεγάλη ανάγκη για στάθμες όπως πχ σε μια πολυκατοικία. Βέβαια τα ηχεία με 2 οκταιντσα είναι πολύ μικρά για να θεωρούνται full range. Για μικρότερα ηχεία τύπου ένα 6.5 woofer δεν γίνεται καν λόγος. Το 5.25 είναι πολύ καλή διάσταση για μιντ σε μεγάλο ηχείο που χρειάζεται μεγάλη κατευθυντικότητα μιας και προορίζεται για μεγάλες αποστάσεις αλλά μέχρι εκεί. Για woofer ούτε λόγος. Μόνο για nearfield ηχεία συνοδευόμενα με Σάμπ και πάλι μόνο για το γραφείο θα τα έπαιρνα.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.483
Μηνύματα
2.905.955
Members
38.052
Νεότερο μέλος
s tv
Top