Κασέτες

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
17.645
Reaction score
40.786
ΠΑΣΟΚ είναι η κυρία ? Το χρώμα είναι το ίδιο του Πασοκ.
.... βγαινει και σε ροζ... αλλα εμενα μου στειλανε τη πρασινη-του-πασοκ για να με τρολαρουν.. :/
 

Μηνύματα
7
Reaction score
10
όσοι ψάχνεστε για κασέτες ήχου, τσεκάρετε αυτή την ιστοσελίδα (δεν ξέρω με το Brexit πόσο θα είναι οι δασμοί) αλλά πωλούνται και καλής ποιότητας κασσέτες σε εξευτελιστική τιμή γιατί απευθύνεται κυρίως σε καλλιτέχνες που θέλουν να προωθήσουν τη μουσική τους και με αυτόν τον τρόπο
 


Μηνύματα
132
Reaction score
68
Αυτή η BIG BEN κυκλοφορούσε την δεκαετία του 70 πέριξ της Ομόνοιας στα διάφορα δισκοπωλεία.. Ακόμα και στη Αθηνάς στα καρότσια που πουλούσαν κασσέττες. Όταν ζητούσες μερικές άδειες σε πρότειναν για φτηνές τέτοιες.
Πολύ κακής ποιότητας
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
17.645
Reaction score
40.786
ορθα εγραψες Mr Vox, για πες και για την αλλη φωτο.
(για Mix Tape ο προορισμος τους)
 

Μηνύματα
2.020
Reaction score
4.078
Στην AR δώσε ότι καλύτερο έχεις!
Είναι super ferric. Συνεπώς, γράψ' την τουλάχιστον στο +4 db χωρίς dolby ( λόγω στάθμης δεν χρειάζεται) ίσως λίγο αρνητικό bias (δες το πρώτα) και το αποτέλεσμα θα είναι εξαιρετικό.
Είναι και limited edition, κρίμα να τη χαραμίσεις!
Έχω στην ίδια έκδοση SA black edition.
Δεν αλλάζει κάτι σε σύγκριση με τις αντίστοιχες AR σε θέμα ταινίας, αλλά καν'την να είναι μοναδική. Της αξίζει!
Έχει τρομερές χαμηλές και υψηλές αντίστοιχες των χρωμίου και μετάλλου!:drinks:
 

Μηνύματα
132
Reaction score
68
Η άλλη είναι περιορισμένη έκδοση της γνωστής TDK AR οπότε συλλεκτική.
Με την πρώτη ίσως αντιμετωπίσεις πρόβλημα με την εγγραφή. Δεν θα ασχολιόμουν καθόλου. Αστην σφραγισμένη έτσι. Type 0 κασσέττα.
 

Μηνύματα
15.157
Reaction score
17.175
Όταν ήμουν τέλη Λυκείου και λίγο μετά είχα ένα κασετοφωνο deck Αwia σαν αυτό ή ανώτερο μοντέλο, δεν θυμάμαι. Το άφησα στο αδέρφι μου που είχε πολλές κασέτες. Έπαιζε καλά εάν και άσχημο. Παίζει ακόμη πάντως.

Τις δικές μου τις κασέτες τις πέταξε η συγχωρεμένη η μάνα μου πρίν πολλά χρόνια όταν ήμουν ακόμη φοιτητής.

Ακόμη θυμάμαι τον διάλογο όταν είχα γυρίσει μια φορά σπίτι για διακοπές. Ρε μάνα κάπου είχα κάτι κασέτες ; Που είναι ; Α, τις ήθελες αυτές ; Τις πέταξα είχαν πιάσει βρωμιά. :D

 


Μηνύματα
3
Reaction score
1
Όταν ήμουν τέλη Λυκείου και λίγο μετά είχα ένα κασετοφωνο deck Αwia σαν αυτό ή ανώτερο μοντέλο, δεν θυμάμαι. Το άφησα στο αδέρφι μου που είχε πολλές κασέτες. Έπαιζε καλά εάν και άσχημο. Παίζει ακόμη πάντως.

Τις δικές μου τις κασέτες τις πέταξε η συγχωρεμένη η μάνα μου πρίν πολλά χρόνια όταν ήμουν ακόμη φοιτητής.

Ακόμη θυμάμαι τον διάλογο όταν είχα γυρίσει μια φορά σπίτι για διακοπές. Ρε μάνα κάπου είχα κάτι κασέτες ; Που είναι ; Α, τις ήθελες αυτές ; Τις πέταξα είχαν πιάσει βρωμιά. :D

Αν μου το έκανε αυτό η δική μου μάνα, θα είχα γίνει έξαλλος
:oops:
Το κασετόφωνο πάντως καλό φαίνεται, απ' ό,τι βλέπω έχει και Dolby C.
 

Μηνύματα
5
Reaction score
8
Καλησπέρα παιδιά, είμαι καινούριος στο φόρουμ. Έκανα εγγραφή με αφορμή αυτό το πολύ ωραίο θέμα (είμαι και εγώ κασετόβιος :)) Εγώ πρόσφατα πήρα από αγγελία στο ίντερνετ μια 10άδα σφραγισμένη TDK T1 60άρες και βγήκαν πολύ καλές, παρόλο που έκανα μια απλή εγγραφή από ραδιόφωνο για δοκιμή σε ένα Boombox SONY που χρησιμοποιώ.
 


Μηνύματα
15.157
Reaction score
17.175
Αν μου το έκανε αυτό η δική μου μάνα, θα είχα γίνει έξαλλος
:oops:
Το κασετόφωνο πάντως καλό φαίνεται, απ' ό,τι βλέπω έχει και Dolby C.
Ε, εντάξει κάνουμε και λίγο πλάκα. Δεν ήταν και τόσες πολλές και όντως τις είχα παρατήσει εκτεθειμένες και είχαν μάζεψει σκόνη και ήταν χάλια. Ήταν και χιλιοπαιγμένες και τότε γράφαμε ακόμη και απο ραδιόφωνο, σπάνια αγοράζαμε έτοιμες.
 

Μηνύματα
5
Reaction score
8
- κασετεμπορικη , στοά Πατησίων αρχή
Δυστυχώς αυτό το κατάστημα έχει κλείσει εδώ και 1-2 χρόνια... Λίγο πριν κλείσει πουλούσε κάτι τελευταία τεμάχια από CD-R, κασέτες και το μαγαζί μέσα ήταν σχεδόν άδειο.... Παλαιότερα είχε πολλά πράγματα και από διάφορες μάρκες (TDK, Maxell, Denon, Sony κλπ.)
 

Μηνύματα
15.157
Reaction score
17.175
Δυστυχώς αυτό το κατάστημα έχει κλείσει εδώ και 1-2 χρόνια... Λίγο πριν κλείσει πουλούσε κάτι τελευταία τεμάχια από CD-R, κασέτες και το μαγαζί μέσα ήταν σχεδόν άδειο.... Παλαιότερα είχε πολλά πράγματα και από διάφορες μάρκες (TDK, Maxell, Denon, Sony κλπ.)
Υπάρχουν ακόμη δισκάδικα ή άνθρωποι αυτών (όπως παλιά) που γράφανε κασέτες απο βινύλιο ή cd και τις πουλάνε ; Ή δεν συμφέρει πλέον οικονομικά και είναι ακριβές και για τον αγοραστή και για αυτόν που τις γράφει (κόπος , χρόνος κλπ) ;
 



Μηνύματα
20.633
Reaction score
15.743
Σ αυτό το μοντέλο πιο πάνω - Luxus -έγραφα μόνο τ αγαπημένα μου!


IMG_3616.jpeg


Βλέπω μέχρι και την ώρα εγγραφής της κασέτας,τον τόπο,ημερομηνία…Αναμνήσεις!

Δεν τις πεταξα ακόμα….αν και είναι στην ουσία άχρηστες…

IMG_3617.jpeg
 

Μηνύματα
82
Reaction score
83
Δεν τις πεταξα ακόμα….αν και είναι στην ουσία άχρηστες…
Απο να τις πεταξεις καλυτερα δωσε τες δωρεαν εδω, σιγουρα καποιος θα ενδιαφερθει!
 

Μηνύματα
132
Reaction score
68
Δυστυχώς αυτό το κατάστημα έχει κλείσει εδώ και 1-2 χρόνια... Λίγο πριν κλείσει πουλούσε κάτι τελευταία τεμάχια από CD-R, κασέτες και το μαγαζί μέσα ήταν σχεδόν άδειο.... Παλαιότερα είχε πολλά πράγματα και από διάφορες μάρκες (TDK, Maxell, Denon, Sony κλπ.)
Εδώ και πάρα πολλά χρόνια έχει κλείσει.παρακάτω ήταν ένας άλλος ο οποίος έκλεισε και αυτός. Ήταν μέσα σε μια στοά και όχι αρχές Πατησιών. Μέχρι πριν λίγο καιρό υπήρχε κατά το ήμισυ κλειστό βέβαια, αλλά εμφανιζόταν που και που ο γιος του ιδιοκτήτη στο ξεκάρφωτο. Είχα τσιμπήσει κάτι κασσέττες Mitsubιishi πριν έναν χρόνο. Υπήρχαν και κάποιες FUJI αλλά μου είπε ότι ήταν προβληματικές. Ξεκολλούσε η αμόρσα στην αρχή και τέλος στο REW και FF. Σε ξένο site το είχα διαβάσει αυτό το ελάττωμα. Πήρα μία για την συλλογή μου μία στο 1 ευρώ. 2 ευρώ η Mitsubishi 90 λεπτών.
Ρώτησα που τις βρίσκει και μου είπε. Όπου βρω παλιό stock. δεν περνάω από εκεί τώρα. Αλλά είναι πολύ δύσκολο να τον πετύχεις. Κάναμε μια κουβέντα και συζητήσαμε για την άνοδο και πτώση της επιχείρησης. Στο τέλος του είπα. Βγάλατε όμως πολλά λεφτά τις καλές εποχές και συμφώνησε.
Υπάρχει και ένας τύπος ( Ελλάδα) στο internet που έχει πολύ μεγάλο απόθεμα σε διάφορες μάρκες και τις δίνει σε λογικές τιμές. Ψάξτε να τον βρείτε όσοι ενδιαφέρεστε. δεν βάζω περισσότερα στοιχεία γιατί οι τιμές διπλασιάζονται και τριπλασιάζονται.
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.892
Μηνύματα
2.921.696
Members
38.108
Νεότερο μέλος
Evri
Top