Featured Να επιλέξω την xlr σύνδεση;

Μηνύματα
479
Reaction score
484
Μα τους ρωτάω, γιατί σε ολόκληρη την αλυσίδα παραγωγής απο το λαιβ, την ηχογράφηση και το στούντιο μέχρι το μηχάνημα κοπής βινυλιου χρησιμοποιούν απλά μαύρα καλώδια και σου λένε ότι είναι μεγάλα τα μήκη δηλαδή οικονομικό το θέμα, βέβαια ένα βελάκι κατεύθυνσης δεν κοστίζει τίποτα. Εδώ δεν υπάρχει απάντηση.
Μετά ανοίγεις κάτι πανάκριβες συσκευές και βλέπεις κάτι λεπτά καλωδιακια χωρίς βελάκια πάλι. Πωλούνται μάλιστα με καλώδια ρεύματος απλά.
Τους δουλεύουν κανονικά αλλά είναι σαν τους κερατάδες, θα το μάθουν τελευταιοι:biggrin:
Κοιτάξτε μήπως ανήκετε στους ευτυχισμένους κερατάδες,αυτούς που δε θα το μάθουν ποτέ!Υπαρχουν συσκευές που έχουν επώνυμα καλώδια μαζί η καλώδια με το σήμα της ίδιας της εταιριας.Λεει αυτό κάτι;
Οι περισσότερες εταιρίες αφήνουν στους αγοραστές να επιλέξουν οι ιδιοι τα aftermarket καλώδια τους.
Αν κόψεις τη τζαζ και γίνεις πιο σκληροπυρηνικός θ' αρχίσεις να διατυπώνεις λογικες σκέψεις όπως ότι όπου δεν υπάρχει βελάκι,υπάρχει φορά γραμμάτων κι όπου δεν υπάρχει ούτε αυτή(αποκλείοντας τα καλώδια που λόγω ακροδεκτων θα μπουν αναγκαστικά με συγκεκριμένη φορά αλλιώς δε μπορεί να γίνει σύνδεση)τα συνδέεις όπως να'ναι και μένουν έτσι.
 

Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.744
Reaction score
20.582
Λύκε με προβιά προβάτου. :D :D
Με παρεξήγησες..
Εγώ αγαπώ τη γυαλάδα και μισώ τα μικρόφωνα..
Γνήσιος ιθαγενής..
Άλλο τι κάμω κι άλλο τι λέω.. (βασικά δεν κάμω τίποτα..:fuckyou:)
Άσε που παρακολουθούν οι υπηρεσίες και η Al τα πάντα οπότε οφείλω να είμαι χαοτικός στις απόψεις μου για να έχει μια ελπίδα η επανάσταση όποτε ή όταν χρειαστεί να ξεκινήσει.. :biggrin::tongue::whistling:
 

Μηνύματα
14.433
Reaction score
16.273
Με παρεξήγησες..
Εγώ αγαπώ τη γυαλάδα και μισώ τα μικρόφωνα..
Γνήσιος ιθαγενής..
Άλλο τι κάμω κι άλλο τι λέω.. (βασικά δεν κάμω τίποτα..:fuckyou:)
Άσε που παρακολουθούν οι υπηρεσίες και η Al τα πάντα οπότε οφείλω να είμαι χαοτικός στις απόψεις μου για να έχει μια ελπίδα η επανάσταση όποτε ή όταν χρειαστεί να ξεκινήσει.. :biggrin::tongue::whistling:
Δεν καταλαβαίνει το (κανένα) "σύστημα" απο τέτοια. Οι μέθοδοι του πολλοί. :D Αιώνες μελετημένα πράγματα. :D

Τελικά ποιό είναι το bottom line ;


Like a cat dragged in from the rain
Who goes straight back out and do it all over again
I'll be back for more
Something that is out of our hands
Something we will never understand
It's a hidden law
The apple falls
Destiny calls
I follow you
Like a pawn on the eternal board
Who's never quite sure what he's moved towards
I walk blindly on
And heaven is in front of me
Your heaven beckons me enticingly
When I arrive it's gone
The river flows
The wise man knows
I follow you
I'm yearning, I'm burning
I feel love's wheels turning
Like a moth on love's bright light
I will get burned each and every night
I'm dying to
The sun will shine
The bottom line
I follow you
I'm yearning, I'm burning
I feel love's wheels turning
Like a moth on love's bright light
I will get burned each and every night
I'm dying to
The sun will shine
The bottom line
I follow you
 
Last edited:

Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.744
Reaction score
20.582
Δεν καταλαβαίνει το (κανένα) "σύστημα" απο τέτοια. Οι μέθοδοι του πολλοί. :D Αιώνες μελετημένα πράγματα. :D
Εγώ πετάω μελάνι γιατί 'φτο μπορώ, αυτό κάμουν οι σουπιές απέναντι στους κινδύνους καθώς δεν κουβαλάνε Τommy gun μαζίτσ'.. :biggrin:
Όταν θα με τσιμπήσει μεταλλαγμένη αράχνη και γίνω Σπαιντερμαν θ' αλλάξω τροπάρι.. :fuckyou: :smoke:
 

christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.385
Reaction score
13.434
Μια που οπως φαινεται θα διαγραψω τον Αρχιτρανσμεταλοφρικουλα λεω να προσλαβω τον κ. ΙΩΑΝΝΗ ΑΛΛΑ να τον δοκιμασω πρωτα :sneaky:
Κ.Ιωαννη ποσα πνευστα πεζνε στο Μουσικον Τεμαχιον;;;; αναλογα με την απαντηση θα εχουμε συνεχεια για πιο δυσκολα παντα στο ιδιο κομματι
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.537
Μηνύματα
2.908.766
Members
38.060
Νεότερο μέλος
John-Paul
Top