Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

Μηνύματα
4.343
Reaction score
1.765
Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

μη μιλάς ντιπ εσύ παληογομάρ...μυρίζει μέχρι 'δω η λερωμενοφωληά σου...άηνΣΑΝΣΟΥΗτε!!!

2 χρόνια τώρα πήρες κανα 2-3 κεφαλές, 1 πικαπι, 2-3 ντατ(άκου ντατ ρε φουστη μου), 2-3 κασσετόφωνα(αη να μη σχολιάσω τα πάντα), ΚΑΛΩΔΙΑ ΡΕΥΜΑΤΟΣ+ΦΙΣΣΣ(σέδωσα ξερά), 2-3 χεντσελ (δε λέω πόσο πλήρωσες γιατί πήρα κ γω τα ίδια..), βραχίονα για το πικάπι, κανα 2-3 σαμπια μπας κ βρείς μπάσσο(ουώχχχ...), έκανες ρικαπ τα σανσούηα, χτύπησες....να το πω ...ΤΕΛΙΚΑΡΑ (σανσούη αννοείται, με το καλό να σούρθει αδερφέ), 1 μονιτορ, 1 ντηουν, να συνεχίσω????????????????

Επτυχώς που ΔΕΝ βαριέσαι έυκολα
:142::143:
 




Manos58

εγχειρισμένη
Μηνύματα
17.160
Reaction score
12.839
Απάντηση: Re: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

Εαν εχεις οικολογικη συνειδηση προχωρας με τα κλασ Ντι.
Είσαι μια οικωλόγρια εσύ......:405:
 

Μηνύματα
4.011
Reaction score
3.859
Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

ας ξηγηθεί ότι κ αν είναι κ μετά ανοίγουμε άλλο νήμα για το πονοούμενο:116:
 

Manos58

εγχειρισμένη
Μηνύματα
17.160
Reaction score
12.839
Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

Ντόπιο πονοούμενο...
Για μένα ήταν "σχήμα λόγου"
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.547
Reaction score
75.293
Λοιπόν, το σκέφτηκα και βρήκα τη λύση!

Πάρε ένα Arm Hair Erection Measuring Device, και κρατάς όποιο μηχανάκι κερδίσει.
 

Manos58

εγχειρισμένη
Μηνύματα
17.160
Reaction score
12.839
Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

Φάε το καλαμπόκι σου τώρα.
Θα αισθάνεσαι κουρασμένος μετά τόση διανοητική εξάσκηση
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.547
Reaction score
75.293
Re: Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

Αλήθεια, είμαι ράκος. Κι εσύ αχάριστος...
 

Μηνύματα
4.690
Reaction score
1.815
Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

Μου αρέσει να διευρύνω τους ακουστικούς μου ορίζοντες .
Αν λοιπόν κάτι το έχω πάρει λαθος εύκολα αν μου δείξεις το σωστό θα το δεχτώ.
:431:
Μετά από χιλιάδες ήχους συστημάτων που έχω ακούσει από το 1992 που είμαι στη δουλειά αυτή αλλά και στο ρημαδοχόμπυ θα πω το εξής.

Υπάρχουν μηχανήματα και "σχολές". Ακούγονται διαφορετικά μεταξύ τους.
Πότε το ένα ή πότε το άλλο μας ικανοποιεί.
Πολλές φορές γινόμαστε υπέρ του δέοντος υπερβολικοί.
Ψάχνοντας να βρούμε με το φανάρι τις διαφορές παίζοντας παιχνίδι με τη λογική μας, με την άποψη του φίλου μας και τις απόψεις των reviewers ή γνώμες από site & forum, διυλίζουμε τον κώνωπα χάνοντας την «ουσία».

Τελικά όμως… μήπως η «ουσία» είναι να ασχολούμαστε με δοκιμές και αλλαγές, ικανοποιώντας έτσι διάφορες παραμέτρους του εαυτού μας?
Δε θέλω να διευκρινίσω …. «τις παραμέτρους», αλλά υποθέτω πως καταλαβαινόμαστε όλοι μεταξύ μας.

Θα πω κάτι για μένα και αυτό είναι εντελώς προσωπική μου άποψη.
Το πρώτο μου σύστημα το απέκτησα το 1988 - έναν ταπεινό Denon PMA-320 και Rogers LS-4a ηχεία.
Μετά από 15 χρόνια έτυχε και βρήκα ολοκαίνουριο τον ενισχυτή φετίχ που γούσταρα… ξέρετε να μην τα ξαναλέμε. Ο ήχος που πήρα ήταν πολύ καλύτερος από τον προηγούμενο και η αναβάθμιση ήταν αισθητή και απλά τεράστια!

Σήμερα που μιλάμε μετά από 10 χρόνια, πήρε τη θέση του ο νέος ενισχυτής, που θεωρητικά είναι νέας γενιάς με νέο άκουσμα και διαφορετική διαχείριση.
Εεε ΟΚ! Υπήρξαν πάλι διαφορές, όχι όμως τραγικές σε σχέση με το τι είχα, αλλά ραφινάτες και διορθωτικές θα μπορούσα να πω. Ο ήχος πάλι άλλαξε.

Εεε ΚΑΙ??? Θα μπορούσα ΑΝΕΤΑ να ζήσω και με τον προηγούμενο!

Δηλαδή …κάθε φορά που βγαίνει κάτι νέο, θα πρέπει να παίζω το παιχνίδι «κυνήγι μαγισσών»??

Φέρε, άκου, δώσε, πούλα, αγόρασε, χάσε, φάε ζήλια, φάε κάζο και πάμε πάλι από την αρχή…
Χμμμ για να θυμηθώ γιατί πέρασε ένας χρόνος από τότε… Ααα ΝΑΙ!
Φέρε, άκου, δώσε, πούλα, αγόρασε, χάσε, φάε ζήλια, φάε κάζο και πάμε πάλι από την αρχή….

Αποτέλεσμα??
Βρείτε το μόνοι σας και μετά ανοίξτε το spoiler!
Σίγουρα θα έχουμε δώσει όλοι μας την ίδια απάντηση!:116:
Είμαστε μηχανάκηδες ...όχι μουσικόφιλοι! Μάλλον έχουμε χάσει το "νόημα"...

 

Manos58

εγχειρισμένη
Μηνύματα
17.160
Reaction score
12.839
Απάντηση: Re: Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

Αλήθεια, είμαι ράκος. Κι εσύ αχάριστος...
Όταν σαλιάριζες με τους χωριάτες δεν με σκεφτόσουνα......
Φάτην τώρα....
την αχαριστία :414:
 

Μηνύματα
531
Reaction score
126
Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

Ολα ειναι μια ιδεα,και εγω που αλλαξα απο λαμπες παντου σε ψηφιακο και dac μια μου αρεσει και μια οχι,ολα ειναι θεμα συνηθειας,αν και νομιζω οτι δυσκολα θα γυρναγα πισω
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
52.049
Reaction score
127.756
Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

εγώ πιστεύω ότι φταίει ο Κόγιας.
 

Μηνύματα
531
Reaction score
126
Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

εγω νομιζω οτι ο μανος εχει παθει πλακα με τα ncore αλλα δεν το λεει
οπως επαθα εγω με το boyoho αλλα το παιζω συγκρατημενος:114:
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
52.049
Reaction score
127.756
Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

Μερικές σκέψεις.Αυστηρά προσωπικές .
Παραφράζοντας γνωστή αναρχική ατάκα...."ο καθένας μας έχει τον ήχο που του αξίζει"

...

μας οδηγούν σε κάποιο ιδεατό "ήχο"που πρέπει να φοράει τα παπούτσια του φαντάσματος που έχουμε στο κεφάλι μας.

είναι πολύ ωραίες οι σκέψεις σου για άρλεκιν. :116:

αναρωτιέμαι αν θα δεχόσουν παρόμοιες σκέψεις για ένα προβολέα, για μια νέα τηλεόραση, για ένα υπερσύγχρονο κινητό-ταμπλέτα με αντρόιντ τάδε και κάρτα γραφικών δείνα, για τα νορβηγικά ισοθερμικά εσώρουχα ή τα σκανδιναβικά τζάκια που καιν και λιγνίτη αμα λάχει και κάνουν και δευτερογενή καύση και έχουν πιστοποίηση και για τα καυσαέρια από τα ξύλα που καις. :137:


οπότε, άρλεκιν, τυροπιτάκια, κολοκυθόπιτες, γεύσεις, κρασιά, πούρα, λεφτά, πολλά λεφτά, γυναίκες με μεγάλα προσόντα, μπροσθόβαρες που λέει κι ο βλάσης, φιλολογία, παραφιλολογία, παπαρολογία, αερολογία, σεξολογία, αστρολογία, χαρτομαντεία, και για να συμπληρώσω το ατελείωτο, χαοτικό καρέ (θα μπορούσα να γράφω σελίδες), ...χαϊεντίλα!


πολλά φιλιά Μάνο μου, με πολύ αγάπη, όπως πάντα, ξέρεις καλά εσύ! :144:
 

Μηνύματα
9.110
Reaction score
8.905
Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

......οπότε, άρλεκιν, τυροπιτάκια, κολοκυθόπιτες, γεύσεις, κρασιά, πούρα, λεφτά, πολλά λεφτά, γυναίκες με μεγάλα προσόντα, μπροσθόβαρες που λέει κι ο βλάσης, φιλολογία, παραφιλολογία, παπαρολογία, αερολογία, σεξολογία, αστρολογία, χαρτομαντεία, .....
Τρελαίνομαι για αυτά που είναι τονισμένα... :404:
 

Manos58

εγχειρισμένη
Μηνύματα
17.160
Reaction score
12.839
Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

@ delamostre
...κάθε φορά που βγαίνει κάτι νέο,.....
Μιά νεαρά ύπαρξις είναι πάντα δελεαστική .
Θες να την γνωρίσεις ,να σε σαγηνέψει , να την κατακτήσεις .
Υπάρχουν βέβαια και οι εραστές των παλαιών ορνίθων.Kinky
Νομίζω οτι υπάρχει διαβάθμιση στο "μηχανάκιας".
Ο συνειδητοποιημένος μηχανάκιας , ο αθεράπευτος μηχανάκιας ,ο ανυποψίαστος μηχανάκιας ,ο βλάκας μηχανάκιας και λοιποί μηχανάκηδες .
Το που ,συνειδητά η ασυνείδητα ,εντάσσει ο καθένας μας τον εαυτόν του εξαρτάται από την αυτεπίγνωση που έχει.
Για μένα κάθε νέα τεχνολογία είναι πρόκληση και πρόσκληση ταυτόχρονα.
Όπως κάποτε με τους Η/Υ διάβασα και έφτασα σε κάποιο σημείο να στήνω μηχάνημα μόνος μου και να κατανοώ βασικές έννοιες έτσι και με τα στέρεα
Όταν πρωτογνώρισα μέσα εδώ κάποιους αθεράπευτα"βλαμμένους" με βάλανε στο τριπάκι .
Λόγω προχωρημένης ηλικίας και έλλειψης βασικών γνώσεων δεν μπορώ να κατανοήσω τα πάντα.Αλλά μαθαίνω .Και μου αρέσει.
Προτιμώ την γνώση από την εμπειρία.Το κατάλαβα από το άκουσα.Το σωστό από το αρεστό .:111:
Το τι μου αρέσει σήμερα δεν το παντρεύομαι .Μπορεί εύκολα να αλλάξει .
Το να φτάσεις όμως σε ένα σημείο που τεκμηριωμένα κατακτάς μια κορυφή το θεωρώ "Ιθάκη".
Τα ncore λοιπόν στο "πηγεμό για την Ιθάκη" έχουν θέση .Ίσως και αυτά τα ίδια είναι στον δικό τους πηγεμό για την δικιά τους Ιθάκη.
Η τεχνολογία τρέχει .
Δεν ξέρω τι είδους μηχανάκια με θεωρείτε αλλά είμαι λάτρης της ταχύτητας .
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
52.049
Reaction score
127.756
Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

και για να συνεισφέρω στην προσπάθεια ανάδειξης του καλύτερου, μπορώ με απόλυτη βεβαιότητα να πω το εξής:

για να ξεκαθαρίσεις ποιος ενισχυτής από αυτούς που έχεις διαθέσιμους είναι ο καλύτερος, το μόνο που χρειάζεται είναι απλά να τους βάλεις κάτω σε ένα εργαστήριο και να τους μετρήσεις. το αποτέλεσμα αυτής της διαδικασίας είναι εξ'αρχής γνωστό, μπορείς κάλλιστα να το παρακάμψεις, το εν-κόρ θα τα σκίσει στα 24 (όχι απλά στα 4).

πάμε από την άλλη τώρα:

για να ξεκαθαρίσεις τι σου αρέσει να ακούς περισσότερο, πρέπει να ξέρεις τι σου αρέσει να ακούς. τυπικά, δε ξέρεις τι σου αρέσει, σου λεν οι φίλοι σου, σου αρέσει αυτό που δεν έχεις, αυτό που ζηλεύεις, αυτό το ξένο, γιατί, όπως και να το κάνουμε, πάντα είναι πιο γλυκό. δι φακτς οφ λάιφ. α, που το πας το άλλο; βαριέσαι αυτό που ακούς. άντε δηλαδή και βρίσκεις κάτι, και τρελαίνεσαι. ωραία, μετά το βαριέσαι. σα τις γκόμενες ρε παιδί μου, κατάλαβες. έστω όμως ότι είσαι στο μη τυπικό ποσοστό του χαλιεντικού πληθυσμού, και ξέρεις 10000% τι σου αρέσει να ακούς. ε, και; μια τρύπα στο νερό έκανες μεγάλε. γιατί; διότι δικαιούσαι να αλλάζεις, δικαιούσαι να διαφοροποιείσαι στο πέρασμα του χρόνου και να θες αύριο να ακούς κάτι άλλο από αυτό που θες σήμερα. έτσι παν τα γούστα, κάποτε γούσταρες φίατ, μετά μπε εμ βε, μετά τζιπ και τώρα σιτροέν. τη μια έτσι, την άλλη γιουβέτσι. γούστο είναι και γυρίζει (κατά το "ρόδα είναι και γυρίζει"). σου τη σπάω, ξέρω, αλλά καλό είναι που και που να ακούς και κανένα "περίεργο", με "ακραίες" απόψεις.
 

Μηνύματα
4.343
Reaction score
1.765
Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

εγω νομιζω οτι τσαμπα γινεται η κουβεντα γιατι οπως τα εχει γραψη απειρες φορες ο ear αυτη η ελλειψη στα μεσαια ειναι 1-2db τσιμπημα στο eq αλλα καποια πλεονεκτηματα που εχουν τα ncore δεν μπορουν να αντικατασταθουν απο κανενα eq.αυτο το σκοπο ειχαν και οι ερωτησεις μου μανο να εστιασης εκει που πρεπη.
η τονικοτητα ειναι το λιγοτερο.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.149
Μηνύματα
2.890.482
Members
37.994
Νεότερο μέλος
JimmyVas1978
Top