Ποδήλατο

Μηνύματα
15.431
Reaction score
21.600
Λαιμός τιμόνι 350 με 450
Δισκοβραχίονας στο σωστό μήκος με βατομετρο και τα σωστά chain rings αλλά 600 και βλέπουμε
Και τροχούς.
 

Μηνύματα
13.497
Reaction score
15.516
Εντάξει δεν είναι τόσο απαγορευτικό το κόστος , εάν όντως θεωρήοουμε ότι θα τα έχει όλα όπως θέλει και θα είναι σίγουρα ευχαριστημένος. Βέβαια εάν είναι το ανώτερο όριο του budget σου ήδη το κόστος του ποδηλάτου ώς αυτό διατίθεται ... τότε ΟΚ είναι κάπως.
 

Μηνύματα
44
Reaction score
74
Λαιμός τιμόνι 350 με 450
Δισκοβραχίονας στο σωστό μήκος με βατομετρο και τα σωστά chain rings αλλά 600 και βλέπουμε
Και τροχούς.
εχει βατόμετρο το συγκεκριμνένο μοντέλο ενσωματωμένο,
Shimano Ultegra, 36/52, with Giant Power Pro power meter S:170mm, M:172.5mm, M/L:172.5mm, L:175mm, XL:175mm
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
14.260
Reaction score
44.612
Λαιμος σε 100mm είναι μια χαρά σύμφωνα με υπολογισμούς, το τιμόνι θέλει σίγουρα αλλαγή σε 400cm,κασέτα θα μπει DA άμεσα 11-34, βραχίονες 170mm με φύλα 42/54, θα γίνει κουμπαράς το εργαλείο...
Ααα και σέλα, θα μπει φυσικά η αγαπημένη που έχω ήδη και υποστηρίζει τη ξάπλα και το πάτημα, pro Stealth Team
 

Μηνύματα
15.431
Reaction score
21.600
Και ελπίζεις να θέλει κάποιος τα παλιά χωρίς να τα απαιτεί να τα χαρίσεις
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
14.260
Reaction score
44.612
Και τροχούς.
Τροχούς δεν θέλει καλέ, λένε ότι είναι της προκοπής αυτοί της πρώτης τοποθέτησης, αλλιώς πάμε με κλειστά μάτια σε campagnolo ή fulcrum, πλέον έχουμε γνώση επ'αυτού ;)
 

Μηνύματα
13.497
Reaction score
15.516
Λαιμος σε 100mm είναι μια χαρά σύμφωνα με υπολογισμούς, το τιμόνι θέλει σίγουρα αλλαγή σε 400cm,κασέτα θα μπει DA άμεσα 11-34, βραχίονες 170mm με φύλα 42/54, θα γίνει κουμπαράς το εργαλείο...
Ααα και σέλα, θα μπει φυσικά η αγαπημένη που έχω ήδη και υποστηρίζει τη ξάπλα και το πάτημα, pro Stealth Team
Σϋνολο δηλαδή ;
 

Μηνύματα
15.431
Reaction score
21.600
εχει βατόμετρο το συγκεκριμνένο μοντέλο ενσωματωμένο,
Shimano Ultegra, 36/52, with Giant Power Pro power meter S:170mm, M:172.5mm, M/L:172.5mm, L:175mm, XL:175mm
Πασχαλ θέλει 170, όταν είχε 172.5 δεν του έκατσε ποτέ σωστά.
Άσχετο, είπα να κατεβάσω το mywhoosh για δοκιμή μιας και είναι τσάμπα, να δω αν συνδέεται στο spinbike (το swift συνδέεται αλλά φορτίο αλλάζεις από το spinbike) και αφου κατέβασα 500ΜΒ γυρνάει και με λέει ξέρεις θέλει αλλά 3.8GB για να παίξει.
Το καλό που το θέλω να δλεψει σωστά, άκου 4.3GB τι σταδιαλα ΑΙ είναι;
 



Μηνύματα
1.289
Reaction score
2.269
Λαιμος σε 100mm είναι μια χαρά σύμφωνα με υπολογισμούς, το τιμόνι θέλει σίγουρα αλλαγή σε 400cm,κασέτα θα μπει DA άμεσα 11-34, βραχίονες 170mm με φύλα 42/54, θα γίνει κουμπαράς το εργαλείο...
Ααα και σέλα, θα μπει φυσικά η αγαπημένη που έχω ήδη και υποστηρίζει τη ξάπλα και το πάτημα, pro Stealth Team
Χρήστο το giant propel είναι ποδήλατο για sprinter δηλαδή γεωμετρία πίστας με μικρές γωνίες που να φέρνουν τον αναβάτη πιο μπροστά και κάτω σε περίπτωση sprint. Θα παρατηρήσεις επίσης ότι η μπροστινή ρόδα θα βρίσκει στη μύτη απ το παπούτσι σου σε στροφή του τιμονιού και το πόδι σου στην 3η ώρα (έχουν γίνει αρκετές πτώσεις σε ορθοπέταλο). Αποτέλεσμα όλων αυτών είναι να θέλεις σίγουρα 110 λαιμό και να είσαι πολύ οκ στο μίντιουμ μέγεθος (ούτε κουβέντα για small θα σου φύγουν τα σφραγίσματα). Εγώ με μόιντιουμ ενώ το πήρα με 110 λαιμό αναγκάστηκα να πάω σε 130 για να κουμπώσω. Κλείνοντας, για την δουλεια που κάνεις εσύ είναι ποδηλατάρα τέλος... Πάρε το pro ή το SL με αυτή την σειρά τις φτηνότερες βερσιόν ξέχνα τες
 



Μηνύματα
20.562
Reaction score
14.552
Πασχαλ θέλει 170, όταν είχε 172.5 δεν του έκατσε ποτέ σωστά.
Άσχετο, είπα να κατεβάσω το mywhoosh για δοκιμή μιας και είναι τσάμπα, να δω αν συνδέεται στο spinbike (το swift συνδέεται αλλά φορτίο αλλάζεις από το spinbike) και αφου κατέβασα 500ΜΒ γυρνάει και με λέει ξέρεις θέλει αλλά 3.8GB για να παίξει.
Το καλό που το θέλω να δλεψει σωστά, άκου 4.3GB τι σταδιαλα ΑΙ είναι;
Ούτε καν.... αν υπολογίσω όλα τα AI μοντέλα που είχα κατεβάσει πριν μερικους μήνες.... δεν ξέρω, ίσως 150-200GB :roflmao: :lolsign:

Σε τάμπλετ όμως το κατεβάζεις εσύ ε; είναι λίγο μεγάλο τότε...
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
14.260
Reaction score
44.612
178 νορμάλ αναλογίες
Ευελπιστώ να είμαι οκ με τον 100mm λαιμό, τελευταία μέτρηση στο μπόι έδειξε ότι από 174cm είμαι 173,5cm με 58 cm χεράκια, γεράματα και μάζεψα λιγάκι :biggrin:
Όσο για αυτό που λες έχει να κάνει με τη γωνία κάστερ στις 73.0° για το M, φέρνει το τροχό όσο πχιο κοντά στο πλαίσιο για μικρότερο μεταξόνιο άρα και κοντά στο παπούτσι του αναβάτη, συμβαίνει γενικότερα αυτό άμα δεν είσαι προσεκτικός, μου έχει συμβεί αρκετές φορές με κίνδυνο πτώσης
 


bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
14.260
Reaction score
44.612
Πάντως δουλεύει, συνδέεται και στραβα αλλά όχι γαρμιν, δε γμτ τσάμπα είναι.
Αρέ πάτα κει και άσε τα μπιχλιμπίδια, αυτά μας έφαγαν!!
Παρατηρώ κάτι τελευταία εδώ σαπάν στη Λάρσα, οπότε βγαίνω με jersey γνωστής ποδηλατικής ομάδας με παίζουνε τις κόρνες συχνά τα αμάξια, ενώ όταν βγαίνω με κλασική εμφάνιση και διάφορα χρωματιστά jersey, ούτε να με κλ@σουν, έχει πολύ πλάκα :roflmao:
 





Staff online

  • xfader
    Segregation supporter
  • PeterMeni
    DIY - "Επαγγελματίας"
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.095
Μηνύματα
2.888.183
Members
37.986
Νεότερο μέλος
nlena
Top