Ποδήλατο


Μηνύματα
13.497
Reaction score
15.516
Της εφορίας είστε κύριε? :lolsign:
Και είχα σκοπό να σε ρωτήσω και πόσα ποδήλατα έχεις για άλλο λόγο βέβαια. Τώρα βέβαια δεν τολμάω. :D

Όχι βρε συ, θέλω απλώς να βάλω και άλλους παράγοντες γιατί θέλεις να έχεις και αυτό που θέλεις τώρα αλλά και κατά πόσο ξεπερνάς το budget σου ώστε να μην θεωρείται λογικό να πας στο Giant για να τα έχεις όλα όπως ακριβώς θέλεις.

Επίσης για αυτό δεν προκαλούμε με φανταζί χρώματα, γυαλιστερά κλπ ... και λέμε πάρε κάτι που να μην τραβάει την προσοχή , ταιριάζει κιόλας στην ηλικία σου (πρός γεροντάκι). :D Ειναι χαζοί οι πλούσιοι που δεν προκαλούν και δεν διατυμπανίζουν τον πλούτο τους νομίζεις ;

Μπορεί , όπως έλεγες σε ένα άλλο νήμα να γίνει καμιά ενέργεια απο Θεό - ή άλλο τι έλεγες - και σπάσει αυτό που έχεις τώρα οπότε να αναγκαστείς δικαιλογημένα πλέον να πάρεις καινούργιο και δοθεί έτσι μια λύση και τερματισμός στο μαρτύριο αυτό που περνάς. :D😍 Πιθανόν αυτός που ξέχασε τα χρήματα στο ATM αλλά και η γιαγιάκα που φρόντισε ο Μελίδης να ήταν ο Χριστός μεταμφιεσμένος. Ξέρεις end times ... ήρθα και δεν με φροντίσατε, ένα ποτήρι νερό δεν μου δώσατε και τέτοια σχετικά. :D😍
 
Last edited:

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
36.235
Reaction score
85.173
Άσχετο, είπα να κατεβάσω το mywhoosh για δοκιμή μιας και είναι τσάμπα, να δω αν συνδέεται στο spinbike (το swift συνδέεται αλλά φορτίο αλλάζεις από το spinbike) και αφου κατέβασα 500ΜΒ γυρνάει και με λέει ξέρεις θέλει αλλά 3.8GB για να παίξει.
Το καλό που το θέλω να δλεψει σωστά, άκου 4.3GB τι σταδιαλα ΑΙ είναι;
Τα 500MB είναι το πρόγραμμα και τα υπόλοιπα οι τοποθεσίες.
Είναι το μόνο πρόγραμμα που δουλεύω από πέρσι γιατί είναι ακόμα δωρεάν. Με την Garmin δεν τα έχει βρει.
Έχει κάποια προβλήματα, όπως όταν κολλάς στον μπροστά για το slipstream και τα "χάνει".

Το χειρότερο για μένα που θα το παρατηρήσεις θες δεν θες, είναι ότι υπάρχουν στα πλάγια του δρόμου θεατές με Παλαιστινιακές σημαίες!!! Έλεος!!!
 

Μηνύματα
15.431
Reaction score
21.600
Το χειρότερο για μένα που θα το παρατηρήσεις θες δεν θες, είναι ότι υπάρχουν στα πλάγια του δρόμου θεατές με Παλαιστινιακές σημαίες!!! Έλεος!!!
σοβαρά;
δεν φτάνει τους είχαμε να μας τα πρήζουν στον αυθεντικό θα τους έχουμε και στο βιρτουαλ;
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
14.261
Reaction score
44.615
Φοβεροοοοο χρώμα και το κοκκινάκι…. Αν και ίσως λίγο γυαλιστερό για τα γούστα του μιστερ @bretsos ή όχι;;

Δε με αρέσει, το μπλέ-μαύρο είναι νάρα!!
Μπήκα εψέ και διάβασα στα ξένα φόρα για το νέο propel, μλκ 40 σελίδες και ασχολούνται για το πως θα το ελαφρύνουν, είναι παγκόσμια η βλακεία τελικά...
Άμα είσαι τέτοιος, πάνε πάρε το SL, πόσο να ελαφρύνει το pro με δίσκους, αντε και κατέβασες μερικά γραμμάρια, μετά τι?, θα πετάς?
Αφού λοιπόν ασχολούνται μόνο με τέτοιες χαζαμάρες σημαίνει ότι δεν έχει άλλα προβλήματα, αυτό με νοιάζει μένα :biggrin:
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
14.261
Reaction score
44.615
Εκεί που όλα πήγαιναν μια χαρά όλα αυτά τα χρόνια με το 530, ξεκίνησε πριν 5-6 μέρες να εμφανίζεται μια κουκίδα, όσο πάει μεγαλώνει, τι σημαίνει αυτό, ξεκολλάει η οθόνη?
IMG_20240620_115249.jpg
 

Μηνύματα
20.562
Reaction score
14.552
Πιθανό, φαίνεται και μια σκιά κάτω από τις κουκίδες. Στο δικό μου την είχα ξεκολλήσει ο ίδιος λίγο καιρό από τότε που το αγόρασα, γιατί μετά από πτώση του edge έχανε το gps, και το άνοιξα για να δω αν έφτιαχνε εύκολα (που έτσι έγινε, απλά κούνησα λίγο την κεραία). Την κόλλησα ξανά (δεν θυμάμαι με τι κόλλα) και από τότε δεν έχει θέμα (απλά φαίνεται σε κάποια σημεία ότι είχε ξεκολλήσει).
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
14.261
Reaction score
44.615
Ίσως να με έπεσε κανένας διαλύτης και να μη το πήρα χαμπάρι, κάνα λαδάκι, μπορεί και καμιά σταγόνα καθαριστικό που χρησιμοποιώ για τη αλυσίδα. Αλλιώς δεν εξηγείται έτσι στα καλά καθούμενα.
Παρατηρώ και κάτι άλλο εδώ και καιρό, μια σκιά περιμετρικά της οθόνης, ειδικά κάτω από δυνατή ηλιοφάνεια, σαν να επηρεάζεται από τη θερμότητα
 

Μηνύματα
15.431
Reaction score
21.600
αυτό είναι το μαύρο αυτοκόλλητο/μπογιά που έχει το τζάμι της οθόνης κάτω από την κόλλα.
δηλαδή έχεις κατα σειρά διάφανο τζαμάκι, χρώμα , κόλλα, κέλυφος
εσένα ξεκόλλησε το χρώμα, άρα πλέον δεν είναι υδατοστεγές
γενικά κανένα πρόβλημα αν δεν σε πιάνει βροχή.
εμένα πάλι πέρσι το 530 έκλασε για πάντα από τότε που πήγα σε έναν αγώνα και έφαγα 40 κουβάδες νερό για 3 ώρες με αποτέλεσμα να περάσει νερό από το ίδιο σημείο και τα δέοντα.

αν βλέπεις και σκιά προφανώς έχει ξεκολλήσει σε μεγάλη επιφάνεια.
πλέον ως παθών αν το ξανάβλεπα αυτό θα προσπαθούσα να σφραγίσω την οθόνη με κάτι. Τώρα τι θα ήταν αυτό δεν ξέρω, κυανοακρυλική πχ γύρω γύρω , καμιά αυτοκόλλητη μεμβράνη βιβλίου που να γυρίσει με ζέσταμα προς το κέλυφος κάτι τέτοιο.
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
14.261
Reaction score
44.615
Δεν το κάνω τίποτα, γενικά μου τη έχει σπάσει η garmin ως εταιρία και η φιλοσοφία της. Πατάς ένα σκασμό κουμπιά, μπαίνεις σε μενού, υπομενού, παραμενού για να κάνεις μια δλειά. Έκανα μεταπτυχιακό για να μάθω να το δουλεύω πάνω στη προπόνηση... Θα πάρω wahoo όταν χαλάσει τελείως.
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
14.261
Reaction score
44.615
Τη πατήσαμε συνάδελφοι, η προπέλα και όλα τα giant αυτού του επιπέδου έρχονται με hookless στεφάνια, δεν θέλω hookless τροχούς...
Ρε τι τραβάμε με δαύτους...
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
14.149
Reaction score
20.721
Ρε, προβλήματα που έχει ο κόσμος...

Πάρε το, ρε, άλλαξε τους τροχούς με τους δικούς σου και αυτούς της Giant πούλα τους ή βάλε τους στο άλλο ποδήλατο και πούλα το.

Άντε, όλα εγώ πια...
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
14.261
Reaction score
44.615
Δεν είναι τόσο απλά τα πράματα Γιώργη, μπλέξαμε άσχημα...
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
14.149
Reaction score
20.721
Ε, εντάξει τότε, μην πάρεις το Giant. Ή, καλύτερα, μην πάρεις καινούριο ποδήλατο και φάε τα λεφτά σε μπάμιες! :biggrin:
 

Μηνύματα
20.562
Reaction score
14.552
Δεν είναι απλό, γιατί οι τροχοί του Giant είναι με δίσκους, όπως όλα τα καινούρια, ενώ του παλιού είναι με rim brakes, άρα δεν μπορούν να αντικατασταθούν μεταξύ τους. Μπορεί να πουλήσει του Giant και να πάρει άλλους, αλλά είναι δουλειά αυτή τώρα με την αγορά του ποδηλάτου;
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
14.261
Reaction score
44.615
Δεν με βοηθάς Γιώργη, συμβιβάστηκε με τα disc brake, ότι θα χρειαστούν κάποιες αλλαγές για θέμα ανατομίας σε βάθος χρόνου. Να χώσω και παράδες day 1 για τροχούς... Πάει πολύ...
Μου είχε διαφύγει η λεπτομέρεια αυτή, οι μπαγλαμάδες με τις νέες τεχνολογίες με βάζουν επιπλέον οικονομικές τρικλοποδιές.
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.954
Reaction score
38.813
... παρε πικαπ καλητερα. 🐒
(αν και δεν εχω κοιταξει τιμες γι αυτα που συζητχιονται)
για να αγοραζεις δισκους το λεω, και αφου μαγειρευεις κιολα, σε 10-15 χρονακια θα εχεις μια αξιοζηλευτη δισκοθηκη (σιγα τα οα θα μου πεις, και θα εχεις δικιο).
 

Μηνύματα
13.497
Reaction score
15.516
Δεν είναι τόσο απλά τα πράματα Γιώργη, μπλέξαμε άσχημα...
Τι ; Πάλι πρόβλημα παρουσιάστηκε ; 😍

Πρόβλημα με τα ποδήλατα, πρόβλημα με τα λογισμικά και τα gadgets με λίγο βροχή. Χόμπι είναι αυτό ή βάσανο ; Χειρότερο και απο το audio.

Άλλαξε χόμπι ή μάλλον γίνε εκπαιδευτής να βγάλεις και κανά φράγκο απο αυτήν την παράνοια τουλάχιστον για να είναι υποφερτή. Πάρε καμιά δεκαριά για αρχή ποδήλατα για virtual cycling σε ένα μικρό γυμναστήριο να εκπαιδεύεις ένα σωρό άσχετους και πρόθυμους νέους των πόλεων που όλη μέρα είναι στον καναπέ σε ρυθμό, άσκηση κλπ να χ@στείς στο χρήμα καθώς μετά την τρομερή επιτυχία θα ανοίξεις παραρτήματα γυμναστηρίων αυτού του είδους σε όλη την Ελλάδα in no time. Ψοφάει ο κόσμος για καινούργια είδη άσκησης. Ξέρεις σαν την γιόγκα, instructor κλπ τέτοια , κοίτα μην τους κάψεις τους μύες των ανθρώπων :D :D 😍

Ελπίζω εσύ τουλάχσιτον να με ακούσεις. Όχι σαν τον Σώτο που του είπα να κατέβει για Πρωθυπουργός και δεν το έκανε και τώρα βαράει το κεφάλι του που δεν με άκουσε. :D 😍
 
Last edited:

Μηνύματα
15.431
Reaction score
21.600
νομίζω οτι η λύση έχει αναφερθεί πχιο πριν και ακούει στο όνομα σκελετος ακι groupset χώρια , αλλά κάπχιος προσπαθεί να αποφύγει το αναπόφευκτο
 



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.096
Μηνύματα
2.888.208
Members
37.986
Νεότερο μέλος
nlena
Top