To σαλόνι του SurfDrifter

Μηνύματα
1.498
Reaction score
2.482
Τελικά ΣΗΜΕΡΑ τα πηρε τα χρηματα ο Ιταλος. Μια βδομάδα μετα ακριβως. Επιτυχία μεγάλη οι τράπεζες! Μου αρέσει που λένε και "αυθημερόν" τα εμβάσματα για να διευκολύνουν τις επιχειρήσεις.

Για να δουμε τώρα πότε θα παραλάβω για το Lord Of The Rings saga! Πάντως παιδιά φλερτάρω με την ιδέα να της πω την αλήθεια της γυναίκας μου...

Επίσης έχει τον RS57 γύρω στα 4000€ για οποιον ενδιαφέρεται. Σκέφτηκα για λίγο να δώσω το extra 1000€ να τον πάρω, αλλα πρυτανευσε η λογική.
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.538
Reaction score
75.274
Πάντως παιδιά φλερτάρω με την ιδέα να της πω την αλήθεια της γυναίκας μου...
Συμφωνώ απόλυτα, οι σχέσεις πρέπει να βασίζονται στην εμπιστοσύνη, την ειλικρίνεια και τις απο κοινού σημαντικές αποφάσεις.

Αλλά βάλε κάτι να τραβάει video εκείνη την ώρα.
 

loggeo

Projectors
Moderator
Μηνύματα
7.272
Reaction score
8.843
Τελικά ΣΗΜΕΡΑ τα πηρε τα χρηματα ο Ιταλος. Μια βδομάδα μετα ακριβως. Επιτυχία μεγάλη οι τράπεζες! Μου αρέσει που λένε και "αυθημερόν" τα εμβάσματα για να διευκολύνουν τις επιχειρήσεις.

Για να δουμε τώρα πότε θα παραλάβω για το Lord Of The Rings saga! Πάντως παιδιά φλερτάρω με την ιδέα να της πω την αλήθεια της γυναίκας μου...

Επίσης έχει τον RS57 γύρω στα 4000€ για οποιον ενδιαφέρεται. Σκέφτηκα για λίγο να δώσω το extra 1000€ να τον πάρω, αλλα πρυτανευσε η λογική.
Πολύ σύντομα θα κυκλοφορεί κι εδώ μέσα rs57 και σε χαμηλότερη τιμή...:D
 


Μηνύματα
1.498
Reaction score
2.482
εγω θα το εδινα το χιλιαρικακι.....ειναι αλλο μηχανημα που αξιζει τα +
Απο ότι είδα έχει Lens Cover που η αλήθεία είναι πως θα μου λείψει απο τον X3, καποια preset THX και καλύτερο native contrast, αλλά τιποτα από όλα αυτα δεν ειναι αναγκαίο, μιας και για Calibration έχω τον Lumagen και το contrast πάει χαμένο στο σαλόνι μου που και μελλοντίκα σε σαλόνι θα είμαι και όχι dedicated. Επίσης σιγα μην τον κρατήσω πάνω απο 2-3 χρόνια με τη χαζομάρα που με δέρνει, οποτε καλυτερα να κρατήσω τα λεφτα για την μετακόμιση σε λιγους μήνες.

Συμφωνώ απόλυτα, οι σχέσεις πρέπει να βασίζονται στην εμπιστοσύνη, την ειλικρίνεια και τις απο κοινού σημαντικές αποφάσεις.

Αλλά βάλε κάτι να τραβάει video εκείνη την ώρα.
Aχαχαχαχαχαχαχα!
 


Μηνύματα
1.498
Reaction score
2.482
δεν ειναι ετσι απλα οπως τα λες.....εκτος του τελευταιου το οποιο δεν γνωριζω.:D
Καλά, σίγουρα δεν ειναι ετσι απλά, αλλα με αυτο το σκεπτικό θα μπορούσα να περιμένω κ να πάρω στα 3200-3500€ τον καινούργιο τον x550, αλλα εχω έξοδα που έρχονται μεγαλά. Ήδη το εχω τραβήξει παραπάνω από όσο πρέπει.

Και δυστυχώς με φοβάμαι.... :D
 

Μηνύματα
22.271
Reaction score
15.543
σημασια εχει να γνωριζεις τι παιρνεις.....εσυ ξερεις οτι θα παρεις εναν x3 βελτιωμενο

και το σημαντικο ειναι οτι ξεφυγες απο τους multimedia προβολεις:D
 


Μηνύματα
12.942
Reaction score
10.171
σημασια εχει να γνωριζεις τι παιρνεις.....εσυ ξερεις οτι θα παρεις εναν x3 βελτιωμενο

και το σημαντικο ειναι οτι ξεφυγες απο τους multimedia προβολεις:D
Έλα ρε Κώστα, μη μας προσβάλλεις έτσι στεγνά.....
(by the way, σήμερα πρόβαλλα με τον 1070 σε μαύρο πανί. Μάντεψε!!)
 


Μηνύματα
1.498
Reaction score
2.482
Πάει ο X3... :(
Περασα καταπληκτικά μαζί του! Τώρα περιμένω ποτε θα παραλάβω με το καλό, αλλά υπαρχουν 3 πιθανά σενάρια, μιας και τα αγγλικά τους είναι χάλια. Εχω μιλήσει με έναν με email και με μια κυρια στο τηλεφωνο και μου είπε να κάνω υπομονή μέχρι το τέλος του μήνα γιατι κατι παίζει με το τελωνειο. Μου είπε και να πάρω την JVC στο Λουξεμβούργο για να επιβεβαιώσω.

Απο τα λεγόμενα τους τοσο στο τηλ, όσο και στο email εχω καταλήξει στα 3 εξής σενάρια:

1) Μου στέλνουν τον RS49 φρέσκος απο το εργοστάσιο με φορεμένο το τελευταίο firmware.
2) Μου στέλνουν χωρίς επιβάρυνση το τελευταίο αντίστοιχο μοντέλο της JVC. Δηλαδη το DLA-RS400
3) Ειναι απατεώνες και κανουν καθυστέρηση για να μου φάνε τα λεφτα.


Φυσικά προτιμάω το 2! Αλλά είναι too good to be true, οποτε ή το 1 ή το 3 είναι και φυσικά προτιμάμε το 1!

Το 1 προκύπτει από το τελευταιο mail που κάνω quote μπας και βγάλετε άκρη. Τωρα γιατι πρέπει να είμαι ΤΟΟΟΟΣΟ happy που φοράει το τελευταιο firmware, δεν το καταλαβαίνω!

"First of all, thank you for choosing to buy in our store, our company and 'proud to have clients from Greece. :)
I take this opportunity to give you important information regarding JVC. ;-)
JVC in the coming days we will deliver a stock of orders that includes many projectors.
You're lucky if you deliver JVC Di-LA RS 49 that is part of the last stock of incoming order?
I hope to make you happy because you deliver JVC SR 49 , just came out of the plant with latest firmware.
I hope I made you happy :) "


Το 2 προκύπτει απο το τηλεφώνημα που έκανα σημερα και μου έλεγε για τις καθυστερησεις στο τελωνείο, εξηγώντας πώς φέρνει το καινούργιο (ελεγε συνέχεια "new model" η κυρία στο τηλεφωνο) μοντέλο. Την ρωτάω αν θα μου στειλουν το καινούργιο και μου είπε ναι.
Τώρα μπορεί και να εννοουσε το καινουργίο firmware με την φραση new model. Δεν μπορω να πω με βεβαιότητα.
Μπορεί και απλα να μου ανέφερε ότι βγαινει νεο μοντελό και για αυτο καθυστερησε η παραλαβή. Ειναι λιγο δυσκολη η συνεννοηση

Εσεις τι πιστεύετε; Έγω νομιζω το 1 ότι είναι (με fingers-crossed για το 2!)
 
Last edited:

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.538
Reaction score
75.274
"First of all, thank you for choosing to buy in our store, our company and 'proud ...
You're lucky ...
I hope to make you happy ...
I hope I made you happy :) "


Εσεις τι πιστεύετε; Έγω νομιζω το 1 ότι είναι (με fingers-crossed για το 2!)
Πιστεύω πως θέλει να σε ευχαριστήσει. ;)

 

Μηνύματα
1.675
Reaction score
1.516
Καλά αυτοι δε σου λέγανε πως είναι το τελευταιο κομματι στοκ τους;
Μάλλον τελικά απλα δεν έχουν ετοιμοπαραδοτο.
Η τιμή ποσο καλύτερη ηταν αν επιτρέπεται;
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
23.230
Reaction score
41.874
ή happy ή με χάπι

Τι rate ειχε ο πωλητης στο ebay?
Δεν τους παίρνει να κανουν μ@λακια εκτος αν αποφασισαν να το κλεισουν το μαγαζί και εισαι ο τελευταίος τους πελάτης. Τι πιθανότητα του δίνεις να συμβαίνει αυτό;
 

Μηνύματα
2.693
Reaction score
638
Πάει ο X3... :(
Περασα καταπληκτικά μαζί του! Τώρα περιμένω ποτε θα παραλάβω με το καλό, αλλά υπαρχουν 3 πιθανά σενάρια, μιας και τα αγγλικά τους είναι χάλια. Εχω μιλήσει με έναν με email και με μια κυρια στο τηλεφωνο και μου είπε να κάνω υπομονή μέχρι το τέλος του μήνα γιατι κατι παίζει με το τελωνειο. Μου είπε και να πάρω την JVC στο Λουξεμβούργο για να επιβεβαιώσω.

Απο τα λεγόμενα τους τοσο στο τηλ, όσο και στο email εχω καταλήξει στα 3 εξής σενάρια:

1) Μου στέλνουν τον RS49 φρέσκος απο το εργοστάσιο με φορεμένο το τελευταίο firmware.
2) Μου στέλνουν χωρίς επιβάρυνση το τελευταίο αντίστοιχο μοντέλο της JVC. Δηλαδη το DLA-RS400
3) Ειναι απατεώνες και κανουν καθυστέρηση για να μου φάνε τα λεφτα.


Φυσικά προτιμάω το 2! Αλλά είναι too good to be true, οποτε ή το 1 ή το 3 είναι και φυσικά προτιμάμε το 1!

Το 1 προκύπτει από το τελευταιο mail που κάνω quote μπας και βγάλετε άκρη. Τωρα γιατι πρέπει να είμαι ΤΟΟΟΟΣΟ happy που φοράει το τελευταιο firmware, δεν το καταλαβαίνω!

"First of all, thank you for choosing to buy in our store, our company and 'proud to have clients from Greece. :)
I take this opportunity to give you important information regarding JVC. ;-)
JVC in the coming days we will deliver a stock of orders that includes many projectors.
You're lucky if you deliver JVC Di-LA RS 49 that is part of the last stock of incoming order?
I hope to make you happy because you deliver JVC SR 49 , just came out of the plant with latest firmware.
I hope I made you happy :) "


Το 2 προκύπτει απο το τηλεφώνημα που έκανα σημερα και μου έλεγε για τις καθυστερησεις στο τελωνείο, εξηγώντας πώς φέρνει το καινούργιο (ελεγε συνέχεια "new model" η κυρία στο τηλεφωνο) μοντέλο. Την ρωτάω αν θα μου στειλουν το καινούργιο και μου είπε ναι.
Τώρα μπορεί και να εννοουσε το καινουργίο firmware με την φραση new model. Δεν μπορω να πω με βεβαιότητα.
Μπορεί και απλα να μου ανέφερε ότι βγαινει νεο μοντελό και για αυτο καθυστερησε η παραλαβή. Ειναι λιγο δυσκολη η συνεννοηση

Εσεις τι πιστεύετε; Έγω νομιζω το 1 ότι είναι (με fingers-crossed για το 2!)[/QUOT

Τα ασχημα

1) Πωλητης Ιταλος
2) περιμενει καινουργια παραγγελια και πουλα σε αυτην την τιμη ?
Υποτιθεται οτι πουουσε χαμηλα για να ξεστοκαρει
3) Θετικες αξιολογησεις μονο 45


Τα θετικα
1) Δεν ανοιξε νεα πωληση στο ebay
2) Εμφανιζεται στο τηλεφωνο
3) οι θετικες του αξιολογησεις ειναι απο πωλησεις ανω των 700 Ευρω

σκορ 3-3 παει ο x3
 


Μηνύματα
1.498
Reaction score
2.482
Τα ασχημα

1) Πωλητης Ιταλος
2) περιμενει καινουργια παραγγελια και πουλα σε αυτην την τιμη ?
Υποτιθεται οτι πουουσε χαμηλα για να ξεστοκαρει
3) Θετικες αξιολογησεις μονο 45


Τα θετικα
1) Δεν ανοιξε νεα πωληση στο ebay
2) Εμφανιζεται στο τηλεφωνο
3) οι θετικες του αξιολογησεις ειναι απο πωλησεις ανω των 700 Ευρω

σκορ 3-3 παει ο x3

Κοιτα, σκεφτομαι πως για το ασχημο2, ότι επειδη καθυστερησε το εμβασμα 8 ημερες από την υπογραφή αποδοχης παραγγελίας/προφορμα, μπορεί να το εδωσε στο μεσοδιαστημα, βλέποντας ότι θα έχει νέα παραγγελια. Η' απλα ήταν τεχνική πώλησης "εχω-ενα-τελευταίο"

Ειναι εξαιρετικά δυσκολο να είναι απατεώνας, διότι έχω τα στοιχεία της εταιρίας του στο τιμολόγιο, που το ΑΦΜ του ειναι εγκυρο, μιας και το τσεκαρα στο VIES και ανηκει στην εταιρία κανονικά, καθώς και ο λογαριασμός τραπέζης.
Επισης στο google maps υπάρχει η επιχείρηση εκεί και στο streetview φαινεται ένα μεγάλο κατάστημα ηλεκτρονικών.
Σίγα μην ειναι και σενάριο αλα "Κεντρί" που έστησε τέτοιο σχέδιο.
 

Μηνύματα
1.498
Reaction score
2.482
Καλά αυτοι δε σου λέγανε πως είναι το τελευταιο κομματι στοκ τους;
Μάλλον τελικά απλα δεν έχουν ετοιμοπαραδοτο.
Η τιμή ποσο καλύτερη ηταν αν επιτρέπεται;
Το εγραψα και πιο πριν. 2443€ με όλα τα έξοδα (μεταφορικά/εξοδα εμβάσματος).

ή happy ή με χάπι

Τι rate ειχε ο πωλητης στο ebay?
Δεν τους παίρνει να κανουν μ@λακια εκτος αν αποφασισαν να το κλεισουν το μαγαζί και εισαι ο τελευταίος τους πελάτης. Τι πιθανότητα του δίνεις να συμβαίνει αυτό;
Εγω νομίζω μηδαμινή. Απλά οπως συμβαίνει κι εδω στη χώρα μας, μπορεί να έγινε κάτι με το stock, να εδωσε το τελευταιο ετοιμοπαραδοτο σε άλλον, μιας και καθυστερουσα εγω τα χρήματα, κλπ,κλπ.

Υπολογίζω σε 2 βδομάδες να τον έχω πάντως με αυτα και με αυτα. Θα τον ρωτήσω ΑΝ φέρει τον καινουργιο, πόση θα είναι η διαφορα. Αν μου πάει 500-600€ παραπάνω, θα τα δώσω μάλλον για πιο φωτεινό 3D
 



Τελευταια Μηνυματα

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.134
Μηνύματα
2.889.923
Members
37.994
Νεότερο μέλος
JimmyVas1978
Top