Tweaks!!!

Tweaks


  • Total voters
    94
Μηνύματα
849
Reaction score
930
Η γειτόνισσα τι λέει;

(περίμενα τόσες ώρες, δεν το είπε κανείς, το λέω εγώ :laugh:)
Στην περίπτωση του Bedini δεν έχει ακούσει το πριν όπως στο πολυπριζο αλλά μόνο το μετά.
Ούτε εγώ ακούω το πριν πια γιατί χάνει εμφανέστατα.Το πριν υπάρχει πια μόνο για τους καλεσμένους και τα δισκάκια τους για να κάνω χάζι μαζί τους με το μετά.
Μακάριοι οι ακουσαντες και πιστευσαντες.
 

Μηνύματα
1.377
Reaction score
2.287
Την τελευταία τριετία που το χρησιμοποιώ,το συμπέρασμα μου είναι ότι δε διανοουμαι να παίξω cd αν δεν περάσει πρώτα απ' αυτό.Ηδη ένας φίλος και δύο γνωστοί έχουν συμφωνήσει σ' αυτό ακούγοντας τα δικά τους δισκάκια,ο φίλος στο σύστημά του.
Με συγχωρείς αλλά αν ακούς αυτά που ανεβάζεις στο φόρουμ (όσα έχω ακούσει εγώ τουλάχιστον), δεν τα σώζεις ούτε με 15 remaster και περιμένεις να τα σώσεις με αυτό το μαραφέτι;
Προσωπικά όταν βρώμιζαν τα cd, σαπουνάδα κάργα και γινόντουσαν καινούργια. Χωρίς σφουγγάρια.
 

Μηνύματα
849
Reaction score
930
Με συγχωρείς αλλά αν ακούς αυτά που ανεβάζεις στο φόρουμ (όσα έχω ακούσει εγώ τουλάχιστον), δεν τα σώζεις ούτε με 15 remaster και περιμένεις να τα σώσεις με αυτό το μαραφέτι;
Προσωπικά όταν βρώμιζαν τα cd, σαπουνάδα κάργα και γινόντουσαν καινούργια. Χωρίς σφουγγάρια.
Κανείς λάθος όμως δεν πειράζει.Το δανείζω σε όποιον επιθυμεί να ξεφύγει από το λάθος και κατοικεί εντός Αττικής.Υστερα μπορεί να μιλήσει η να σιωπήσει για πάντα όπως λένε στους γάμους που γίνονται σε μια μακρινή χώρα.
 

Μηνύματα
849
Reaction score
930
Με συγχωρείς αλλά αν ακούς αυτά που ανεβάζεις στο φόρουμ (όσα έχω ακούσει εγώ τουλάχιστον), δεν τα σώζεις ούτε με 15 remaster και περιμένεις να τα σώσεις με αυτό το μαραφέτι;
Προσωπικά όταν βρώμιζαν τα cd, σαπουνάδα κάργα και γινόντουσαν καινούργια. Χωρίς σφουγγάρια.
Υπ' οψιν πως το Bedini δεν έχει καμμία σχέση με πλυντήριο.Στεγνο μπαίνει το cd,στεγνο βγαίνει.Παιζει όμως πολύ καλύτερα.
 

Μηνύματα
1.377
Reaction score
2.287
Κανείς λάθος όμως δεν πειράζει.Το δανείζω σε όποιον επιθυμεί να ξεφύγει από το λάθος και κατοικεί εντός Αττικής.Υστερα μπορεί να μιλήσει η να σιωπήσει για πάντα όπως λένε στους γάμους που γίνονται σε μια μακρινή χώρα.
Προτιμώ να βάλω στην άκρη τα χρήματα και να πάρω καλύτερα ηχεία αργότερα.
 

Μηνύματα
849
Reaction score
930
Προτιμώ να βάλω στην άκρη τα χρήματα και να πάρω καλύτερα ηχεία αργότερα.
Με 120 ευρώ που μου στοίχισε,παίρνεις δεν παίρνεις δύο tweeters.
Όσο και καλύτερα να είναι όμως τα ηχεία,πάλι θα χρειαστεί.Ας είναι και Magico.
 

Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.722
Reaction score
29.115
Στην περίπτωση του Bedini δεν έχει ακούσει το πριν όπως στο πολυπριζο αλλά μόνο το μετά.
Ούτε εγώ ακούω το πριν πια γιατί χάνει εμφανέστατα.Το πριν υπάρχει πια μόνο για τους καλεσμένους και τα δισκάκια τους για να κάνω χάζι μαζί τους με το μετά.
Μακάριοι οι ακουσαντες και πιστευσαντες.
Μαρκαδόρο να πάρεις
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
53.689
Reaction score
133.023
Την τελευταία τριετία που το χρησιμοποιώ
Ρε άνθρωπε, μπεντινι χρησιμοποιούσα το '80, είναι δυνατόν να βρίσκεσαι ακόμα σε κείνο το σημείο;

Πάναΐτσα'μ..
 

wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.587
Reaction score
15.718
Ρε άνθρωπε, μπεντινι χρησιμοποιούσα το '80, είναι δυνατόν να βρίσκεσαι ακόμα σε κείνο το σημείο;

Πάναΐτσα'μ..
έτσι είναι οι πιουρίστες! τι να κάνουμε!
επειδή έγινες εσύ σινεματζής????
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
53.689
Reaction score
133.023
Που τον θυμήθηκες;Σε λίγο θα θυμηθείς και τους δακτυλίους της Monster Cable!
Εννοείται ότι και αυτά τα είχα, και τα έχω ακόμα. Τα CD μου, στην πλειοψηφία τους, είναι βαμμένα από αυτόν τον μαρκαδόρο, δεν σβήνεται δεν έχει νόημα.
Τους δακτυλίους τους έβγαλα, σε μια σακούλα είναι.

Μιλάμε για το '80 όμως. Πλέον έχουν θέση ως μουσειακά είδη, στο μουσείο του μεσαίωνα του hi-ένδ, για τα χρόνια της μαύρης μαγείας.


ΥΓ. CD έχω να βάλω στο player πάνω από 15 χρόνια, ούτε ξέρω πόσα. Απλώς τα έχω να τα βλέπω. Πιο συχνά βάζω βινύλιο να παίξει (μια φορά στα 2-3 χρόνια).
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
53.689
Reaction score
133.023
Και; Έκανε διαφορά;
Εννοείται ρε, τι συζητάς τώρα. 🤭🤪🤣😁😜

Αλλά προ αμνημονεύτων ετών, δηλαδή πιθανώς να είχα μαλλιά ακόμα, τα είχα ριπάρει τα CD σε σκληρό, κι έπαιζα έτσι, δε χρησιμοποιούσα τράνσπορτ από εποχής του τασκαμ, που το βαρέθηκα και το'δωσα.

Βέβαια αυτά τα ριπαρισμένα αρχεία, για τα οποία εννοείται πως έγινε ρίπινγκ με ευλάβεια και σπέσιαλ περιποίηση και προδερμ, έφυγαν στο καλάθι των αχρήστων (recycle bin των windows 98 αν θυμάμαι καλά) μετά την εποχή που μπήκαμε στο στρίμινγκ, δηλαδή πάει τόσος καιρός που όλα αυτά είναι ιστορίες από την παιδική μας ηλικία.

Σα να μου λες να πα να αγοράσω CD τη σήμερον ημέρα. Κάτι πιο τρελό, δε ξέρω να αγοράσω, ακόμα και πολυμπριζο φούμαροτεκχ πιο λογικό είναι (που είναι εντελώς παρανοϊκό).
 
Last edited:

Μηνύματα
849
Reaction score
930
Εννοείται ρε, τι συζητάς τώρα. 🤭🤪🤣😁😜

Αλλά προ αμνημονεύτων ετών, δηλαδή πιθανώς να είχα μαλλιά ακόμα, τα είχα ριπάρει τα CD σε σκληρό, κι έπαιζα έτσι, δε χρησιμοποιούσα τράνσπορτ από εποχής του τασκαμ, που το βαρέθηκα και το'δωσα.

Βέβαια αυτά τα ριπαρισμένα αρχεία, για τα οποία εννοείται πως έγινε ρίπινγκ με ευλάβεια και σπέσιαλ περιποίηση και προδερμ, έφυγαν στο καλάθι των αχρήστων (recycle bin των windows 98 αν θυμάμαι καλά) μετά την εποχή που μπήκαμε στο στρίμινγκ, δηλαδή πάει τόσος καιρός που όλα αυτά είναι ιστορίες από την παιδική μας ηλικία.

Σα να μου λες να πα να αγοράσω CD τη σήμερον ημέρα. Κάτι πιο τρελό, δε ξέρω να αγοράσω, ακόμα και πολυμπριζο φούμαροτεκχ πιο λογικό είναι (που είναι εντελώς παρανοϊκό).
Κι ομως έχεις κάνει τις πιο παρανοϊκές αγορές.Και κατ' εξακολουθησιν.Κοινα καλώδια και κοινά πολυπριζα.Και μετά νομίζεις ότι έχεις και μπασσο!
Ο εχθρός του καλού είναι το καλύτερο.Εσυ μπορείς να το κάνεις πράξη.Ασε με εμένα.Για μένα απ' το ταβάνι πρέπει να κρέμονται μόνο τα πολυφωτα και στις γωνιες να υπαρχουν μόνο οι μελλοθάνατες κατσαριδες άντε και τα Klipschorns.
Προς αποφυγήν παρεξηγήσεων,εκείνο το μετά βίας 8" που ανέφερα πιο πάνω αφορά μόνο ενεργό ηχείο και τίποτα άλλο.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
53.689
Reaction score
133.023
Κοινα καλώδια και κοινά πολυπριζα.
Και μετά νομίζεις ότι έχεις και μπασσο!
Με πέθανες στο γέλιο πανάθεμά σε, να'σαι καλά βρε! 🤣
εκείνο το μετά βίας 8" που ανέφερα πιο πάνω αφορά μόνο ενεργό ηχείο
Αυτό θετικά το βλέπω. Ποιο λες;
 



Μηνύματα
849
Reaction score
930
Με πέθανες στο γέλιο πανάθεμά σε, να'σαι καλά βρε! 🤣

Αυτό θετικά το βλέπω. Ποιο λες;
Αχ! Το γήρας...Πρώτα έπεσες έξω κατά μια δεκαετία για το Bedini κι ύστερα ξέχασες ότι πρόσφατα έγραψα για το ATC SCM40A.Με δελεάζουν το κλειστό κουτί,το midrange και η συνέργεια με το δικό μου ATC.
Βεβαια,αυτό δεν έχει 8" όμως ως τότε αφήνω το περιθώριο για κάτι άλλο με 8".
Γι αυτόν τον λόγο δεν έχω προχωρήσει σε ακριβά καλώδια ηχείων.Πριν σε πιάσει νέα κρίση,προσθέτω τη φράση μεταχειρισμένα κι ύστερα από δοκιμη.Οπως πάντοτε.
 




Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Safety Last * tl;dr *
  • rose.athens
    Not in the mood Mod

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.928
Μηνύματα
2.922.912
Members
38.112
Νεότερο μέλος
panos64
Top