M2Tech Hiface

Μηνύματα
211
Reaction score
1
Απάντηση: M2Tech Hiface

Ισως θα έπρεπε ο εδώ αντιπρόσωπος (Audiosoul) να ενημερώσει τους κατόχους για ποια έχουν το μικρότερο oscillator (serialNo).
Εαν ενημερώσει και τον Μάρκο (M2Tech) πιστεύω οτι θα λυθεί πολύ εύκολα το "πρόβλημα".
Επειδή είμαι (ή καλύτερα ήμουν) και εγώ υποψήφιος αγοραστής του hiface μου προκαλεί πολύ κακή εντύπωση ότι δεν υπάρχει κάποια αντίδραση από την M2Tech ή τον εδώ αντιπρόσωπο.


Η αλλαγή των υλικών και συνεπώς των προδιαγραφών και ακουστικών επιδόσεων μία συσκευής δεν είναι λίγο πράγμα, και η κατασκευάστρια θα έπρεπε να είχε ενημερώσει σχετικά.


Δυστυχώς κάτι τέτοιες λεπτομέρειες ξεχωρίζουν τους σοβαρούς κατασκευαστές από αυτούς που τους πέτυχε μία συνταγή και έγιναν "κορυφαίοι" στον τομέα.

Ελπίζω η εξήγηση να καθυστέρησε λόγω της εποχής των διακοπών και σύντομα να έχουμε κάτι που να ξεκαθαρίζει την κατάσταση.


Bart
 


Μηνύματα
2.412
Reaction score
2.566
Mόνο αν το ανοίξεις μπορείς να το διαπιστώσεις, αλλά μετά πάπαλα η εγγύηση...ή αν ακουστικά είσαι σίγουρος πως παίζει σωστά (πχ. αν το συγκρίνεις με κάτι που θεωρείς πως παίζει παρόμοια, πχ, με το musiland, και δεις πως το δικό σου παίζει λίγο καλύτερα).
 

Μηνύματα
4.252
Reaction score
11
Απάντηση: M2Tech Hiface

Τι τραβάτε και 'σεις του Μ2ΤECH!

(Περήφανος κάτοχος ΑSUS XONAR ESSENCE ST (PCI)).


:142:
 


Μηνύματα
1.649
Reaction score
28
Re: Απάντηση: M2Tech Hiface

ελα ντε!!!

παντως με τις τελευταιες ρυθμισεις που εχω κανει στο foobar παει πολυ καλα !αν και οπως βλεπω και με την usb το

v-dac τα παει πολυ καλα ελαχιστες οι διαφορες με το μ2tech ! μια καποια μεγαλυτερη διαφανεια και αναλυση υπερ του m2tech ελαχιστη ομως, οπου σε μερικες εγγραφες τουτο μεταφραζεται σε καποια μικρη λεπτυνση στα σωματα σε αντιθεση με την usb προς ντακ οπου ,παντα στην usb εχουμε καλυτερα σωματα με μια καποια απωλεια στην αναλυση!διαλεγωντας και παιρνωντας αναλογα παντα με την εγγραφη,προς το παρων επιφυλασσoμαι για τις εντυπωσεις με την οπτικη του v-dac!!
 

Μηνύματα
4.018
Reaction score
3.888
Απάντηση: M2Tech Hiface

Εννοείς όταν ΔΕΝ δίνεις σήμα στην ψηφιακή του ντακ αλλά στη γιού-σου-μπού χωρίς την παρεμβολή της σφυρίχτρας?:114:
 



Μηνύματα
1.649
Reaction score
28
τωρα καλο θα ηταν καποιος κατοχος και χρηστης με αρκετη πειρα να μας ελεγε την γνωμη και τις παρατηρησεις του σχετικα μ'αυτο !!
 

Μηνύματα
2.412
Reaction score
2.566
Re: Απάντηση: M2Tech Hiface

αν και οπως βλεπω και με την usb το
v-dac τα παει πολυ καλα ελαχιστες οι διαφορες με το μ2tech !
Μάλλον ανησυχητικό ακούγεται αυτό....δε ξέρω...
 

Μηνύματα
1.649
Reaction score
28
Re: Απάντηση: M2Tech Hiface

Μάλλον ανησυχητικό ακούγεται αυτό....δε ξέρω...
αυτη την εποχη παιζω λιγο με τις ρυθμισεις του m2tech στις πολυ φτωχες ομολογουμενως οδηγιες του γραφει ο ιταλος οτι καλο ειναι να κατεβασουμε και το kernell streaming αλλα με δικη μας ευθυνη !!! εαν βεβαια διαπιστωσουμε προβλημα κανουμε αλλαγες τουλαχιστον οπως το εχω κατεβασει και το σεταρω μου βγαζει ενα πινακακι το προγραμμα και αυτα μου λεειο ιταλος!!!
 

Μηνύματα
4.059
Reaction score
777
τωρα καλο θα ηταν καποιος κατοχος και χρηστης με αρκετη πειρα να μας ελεγε την γνωμη και τις παρατηρησεις του σχετικα μ'αυτο !!
ναι επειδή έχω παίξει με το vdac θυμάμαι οτι περνάει 96 απο τη usb ενώ περνάει 192 απο τη coaxial.το m2tech είναι 192 καθαρό.οπότε μάααλον ακούς τα αποτελέσματα του upsampling.αν και νομίζω οτι έτσι κ αλλιώς το vdac κάνει απο μόνο του upsampling.
 

Μηνύματα
1.649
Reaction score
28
μα νομιζω και στο site του ο avmentor το γραφει οτι για το v-dac απο την usb ειδε την καλυτερη αποδοση!!οχι βεβαια οτι με το μ2 δεν τα παει καλα, καλυτερα θα ελεγα αλλα οχι σε τρελλο βαθμο τουλαχιστον απο τις μεχρι τωρα ρυθμισεις που εχω κανει! ισως χρειαζεται περαιτερω ψαξιμο!!! οτι νεωτερα θα επανελθω!!!
 

Μηνύματα
1.649
Reaction score
28
αρκετα ενθαρρυντικα τα πραγματα μετα τις ρυθμισεις και τα componenets του foobar + το kernel streaming ανεβηκε η αναλυση και η λεπτομερεια εδεσε ο ηχος και η εστιαση καλυτερη και σημειωτεον οτι ακομα δεν εχω αρκετα αρχεια hd και πολλες και καλες εγγραφες πειραματιζομαι με οτι εχω!!!
 

gstriftos

gilectronikos
Μηνύματα
17.657
Reaction score
4.265
Απάντηση: M2Tech Hiface

ναι επειδή έχω παίξει με το vdac θυμάμαι οτι περνάει 96 απο τη usb
Λογικά πάει μέχρι 44,1 απ την usb(τουλάχιστον αυτό κατάλαβα εγώ).
 

Μηνύματα
1.649
Reaction score
28
Re: Απάντηση: M2Tech Hiface

Λογικά πάει μέχρι 44,1 απ την usb(τουλάχιστον αυτό κατάλαβα εγώ).
ετσι βλεπω και εγω στην ενδειξη του foobar βεβαια ο ιταλος χαρακτηριζει το νταλαβερι του 96/192 τωρα τι παει στο v-dac και τι βγαινει ? εχω μεγαλυτερη εμπιστοσυνη στον αγγλο παρα στον ιταλο και ομως αυτες τις μερες που το εχω ξανασεταρει μαλλον πιο σωστα, βλεπω διαφορα προς το καλυτερο ,μαλλον τ'αξιζει τα χρηματατου!!!!
 

Μηνύματα
5.776
Reaction score
1.187
Απάντηση: M2Tech Hiface

Το Μπέρυ που χρησιμοποιώ εγώ έχει ledάκια και δείχνει τι σήμα παίρνει στην είσοδό του.

 


Μηνύματα
2.412
Reaction score
2.566
Λοιπόν σήμερα δοκίμασα κι εγώ το m2tech...απλά ξέσκισε το προηγούμενο τρανσπορτ μου (emu0404). Και δεν το περίμενα μιας και η emu έχει δικούς της asychronous usb drivers και την είχαμε πειράξει κιόλας και έπαιζε πολύ καλά. Αντε να τελειώσω και το βουβάλι να γουστάρω...
Παρεπιπτόντως, επίσης έτσι κατάλαβα πως λογικά έχω το καλό Μ2, εκτός αν...τί να πω, το καλό παίζει ακόμα καλύτερα, αλλά δεν νομίζω!
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.981
Μηνύματα
2.924.663
Members
38.118
Νεότερο μέλος
DP6
Top