Ποδήλατο


wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
14.347
Reaction score
21.045
Για να σε βλέπει η γειτόνισσα από απέναντι να "στάζεις" και να ηδονίζεται; :roflmao:
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
14.906
Reaction score
46.172
Άαααααααααααααααααααααααααλλος για τη βάρκα μας (a.k.a. indoor trainer)!!!!!!!!!!!!!!

:roflmao: :roflmao: :roflmao: :roflmao: :roflmao:
Αν αύριο μετακομίσω μόνιμα στη επαρχεία, να ξέρς οτι το trainer θα το δλέυω μόνο στις βροχερες μέρες, σαν το όξω δεν έχει!!
Έτσι όπως έχει γίνει η κατάσταση στους δρόμους της Αθήνας είναι μονόδρομος, δυστυχώς...
Όξω έβγαινα συνήθως για μιάμιση ώρα και σχεδόν πάντα έκανα δγιόμιση ώρες+, στο σπίτι επιλέγω 90 λεπτά και προς το τέλος τα μάτιαμ κοιτάνε πόσα χλμ. απομένουν να τελειώσει το βασανιστήριο :biggrin:
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
14.347
Reaction score
21.045
Σε καταλαβαίνω απόλυτα.:)

Παρεμπιπτόντως και κατά γενική ομολογία, λέγεται ότι η μία (1) ώρα indoor προπόνησης ισοδυναμεί με 2.5-3 ώρες ποδηλασίας στο δρόμο.
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
14.906
Reaction score
46.172
Παρεμπιπτόντως και κατά γενική ομολογία, λέγεται ότι η μία (1) ώρα indoor προπόνησης ισοδυναμεί με 2.5-3 ώρες ποδηλασίας στο δρόμο.
Το έχω καταλάβει αυτό, η αντίσταση του trainer στις κλίσεις είναι απρόβλεπτη κάποιες φορές και βρίσκεσαι να πατάς σε άκυρες στιγμές. Όξω είναι πχιο προβλέψιμα αυτά και γιατί τις περισσότερες φορές βοηθάει ο αέρας που σπρώχνει
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
14.347
Reaction score
21.045
Κι επειδή, η προπόνηση στο trainer είναι συνεχής, χωρίς διακοπές. Δεν έχεις φανάρια, πινακίδες "STOP", μαλάκες οδηγούς μηχανοκίνητων οχημάτων που σου κόβουν το δρόμο επειδή έτσι κτλ.

Στην indoor προπόνηση, σου λέει το λογισμικό "πέντε λεπτά, Χ watts" και κάνεις πέντε λεπτά στα X watts, τέλος.
 




Μηνύματα
15.910
Reaction score
22.292
Θα σου πω πόσα προβλήματα έχει η ιδέα σου.

1ο: Υμηττός την Κυριακή είναι βασανιστήριο. Έχει τόσο κόσμο και τόσα αυτοκίνητα που είναι πολύ επικίνδυνο. Χθες πήγε ένα μίκρα να με στείλει στα κυπαρίσσια καθώς κατέβαινα διότι προσπαθούσε να προσπεράσει ποδηλάτη που ανέβαινε στη στροφή. Άσε το μποτιλιάρισμα στα γεφυράκια που με το ζόρι περνάει ένα αμάξι..

2ο: Από Παπάγου τρως τον τοίχο στο νεκροταφείο με το 18% κλίση χωρίς λόγο και βγαίνεις από στοπ.

3ο: Εγώ θέλω 1 ώρα για την κάθε ανάβαση χοντρικά, βάλε κι ένα τέταρτο κατάβαση και λίγο σκούπισμα ιδρώτα και ανάσες, ντύσιμο-γδύσιμο κτλ. Πάμε μιάμιση ώρα τουλάχιστο ανά ανάβαση, επομένως το τρως το πεντάωρο. Το 1130 είναι ουτοπικό.

Πάμε Σάββατο (το επόμενο αφού αυτό είναι 28η) και πάντα από καλοπούλα, να χαιρετάμε και τις θείτσες με τα μπατόν.
πάρνηθα; αλλά νωρίς να έχω γυρίσει 1100
 

Μηνύματα
2.599
Reaction score
4.586
πάρνηθα; αλλά νωρίς να έχω γυρίσει 1100
Ποια μέρα; Κυριακή; Στο λέω διότι Σάββατο θα πάω προς ανεμογεννήτριες Μπορείς να έρθεις κι απλά εσύ να γυρίσεις την ώρα που πρέπει.
 

Μηνύματα
15.910
Reaction score
22.292
κυριακή έλεγα εκτός αν αλλάξω τρέξιμο με ποδήλατο το σάββατο (αν και δεν θυμάμαι τι άλλο με έχουν φορτώσει για σάββατο)
τι είναι οι ανεμογεννήτριες ; (εκτός από μια έλικα που γυρίζει με τον αέρα και βγάζει ρεύμα)
 

Μηνύματα
2.599
Reaction score
4.586
κυριακή έλεγα εκτός αν αλλάξω τρέξιμο με ποδήλατο το σάββατο (αν και δεν θυμάμαι τι άλλο με έχουν φορτώσει για σάββατο)
τι είναι οι ανεμογεννήτριες ; (εκτός από μια έλικα που γυρίζει με τον αέρα και βγάζει ρεύμα)
"Ανεμογεννήτριες" είναι η ανάβαση στη δυτική πλευρά της Πάρνηθας, εκεί που είχε πάει ο μπρέτσος πριν 2 εβδομάδες με τον Μητσιά. Πέφτεις Σκούρτα, Πύλη κτλ από εκεί.

Για Κυριακή έλεγα να κάνω καμιά παραλία, να χαλαρώσουν λίγο τα πόδια διότι έχουν σφίξει άσχημα. Αν δεν έχει καμιά βόμβα μέχρι τότε βέβαια.

Θα δώσω στίγμα μόλις βγει το πρόγραμμα του ΣΚ, θα έχει 2 βόλτες έτσι κ αλλιώς. Κυριακή μπορούμε άνετα να ξεκινήσουμε στις 7, έτσι κι αλλιώς σαν 8 θα είναι.
 

Μηνύματα
15.910
Reaction score
22.292
Θυμήθηκα , Σάββατο είναι οι σχολικές παρελάσεις οπότε άκυρο , για Κυριακή πρωί ρίξε σύρμα ποτέ δεν ξες
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
14.906
Reaction score
46.172
"Ανεμογεννήτριες" είναι η ανάβαση στη δυτική πλευρά της Πάρνηθας, εκεί που είχε πάει ο μπρέτσος πριν 2 εβδομάδες με τον Μητσιά. Πέφτεις Σκούρτα, Πύλη κτλ από εκεί.
Ξέρς τον Άγγελο?
Αν κάντε αυτή τη βόλτα, ψήνομαι!!
 





Μηνύματα
15.910
Reaction score
22.292
θυμίζω και την κυριακή πρώι εγώ καλού κακού...
αν και την βλέπω τη δουλειά μαναχός θα βγω
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.615
Μηνύματα
2.911.142
Members
38.076
Νεότερο μέλος
Paraskevas_
Top