Ποδήλατο


Μηνύματα
21.129
Reaction score
15.140
Η πλάκα είναι ότι ο τύπος καβαλάει και φιξάκι, δηλαδή μόνιμη κίνηση από τα πετάλια στον τροχό! Γι αυτό και γυρίζει και συνέχεια το πετάλι αν και βρίσκεται οριζόντιος στη σέλα!
 

Μηνύματα
2.599
Reaction score
4.586
Τελικά αύριο τι α καουμε; που να είμαι 8 το πρωί;
Εγώ έκανα δυνατή σήμερα κι αύριο θα είμαι μόνο για καμιά χαλαρή παραλία. Έχω ολοκληρώσει κι όλες τις προκλήσεις του στράβα, δεν είμαι για πολλά.

Το άλλο σάββατο, διότι αυτό είχε τον αγώνα ανάβασης, μπορούμε Υμηττό και βλέπουμε για τον πολλαπλασιαστή του.
 

Μηνύματα
15.910
Reaction score
22.292
Να σε πω και εγώ σήμερα έτρεξα στο βνο για ένα διωρακι είμαι αύριο.
Παραλία θα πας από σταυρό γύρω γύρω ή από κάτω;
Αν είναι για σταυρό πχ μπορώ να είμαι 800 πες και 1000 να έχω γυρίσει (δηλαδή ντεμεκ παραλία Κορωπί Βάρης κλπ)
 

Μηνύματα
2.599
Reaction score
4.586
Να σε πω και εγώ σήμερα έτρεξα στο βνο για ένα διωρακι είμαι αύριο.
Παραλία θα πας από σταυρό γύρω γύρω ή από κάτω;
Αν είναι για σταυρό πχ μπορώ να είμαι 800 πες και 1000 να έχω γυρίσει (δηλαδή ντεμεκ παραλία Κορωπί Βάρης κλπ)
Φάληρο ή άλιμο, ανάλογα με ποια παρέα θα πάω.
 


bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
14.906
Reaction score
46.172
Πολύ γκάζι σήμερα, από τα μισά και μετά είχα δυνατό ανταγωνισμό με έναν Γερμανό για μια θέση στο βάθρο, εντέλει στη γραμμή τερματίσουμε έφαγε ο κιερατάς...
Screenshot_2023-10-29-21-22-08-024_com.strava-edit.jpg
Screenshot_2023-10-29-21-35-55-814_com.zwift.android.prod-edit.jpg
 

Μηνύματα
15.910
Reaction score
22.292
Φάληρο ή άλιμο, ανάλογα με ποια παρέα θα πάω.
ρε συ λες να συναντηθήκαμε στο δρόμο; Λιμανάκια τι ώρα έφτασες; εγώ πρέπει να ήμουνα 0830 κάτι τέτοιο.

στα άλλα νέα, με έχουν ξεφτήσει το κορδόνι στα BOA των παπουτσιών.
το λοιπόν, η εταιρία έχει repair kit το οποίο για να το αναγνωρίσεις έχει μια σειρά από ερωτήσεις που σε κάνει (πχ τι μάρκα το παπούτσι, αν έχει πάνω ή στο πλάι , αν είναι 1 ή 2 , αν στρίβουν προς τις δύο κατευθύνσεις, αν τα τραβάς για να ελευθερωθούν κλπ) και καταλήγει να σου βγάλει τι χρειάζεσαι.
28 δολλάρια το σέτ για 2 παπούτσια και περιλαμβάνει τα ροδάκια και τα σύρματα.
επιπλέον έχει βιντεάκια για την επισκευή
 

Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
20.507
Reaction score
34.351
το οποίο για να το αναγνωρίσεις έχει μια σειρά από ερωτήσεις που σε κάνει (πχ τι μάρκα το παπούτσι, αν έχει πάνω ή στο πλάι , αν είναι 1 ή 2 , αν στρίβουν προς τις δύο κατευθύνσεις, αν τα τραβάς για να ελευθερωθούν κλπ)

το γυαλίζεις το πόμολο;
το τινάζεις το λάστιχο;
το τραβάς το χειρόφρενο;
 

Μηνύματα
2.599
Reaction score
4.586
ρε συ λες να συναντηθήκαμε στο δρόμο; Λιμανάκια τι ώρα έφτασες; εγώ πρέπει να ήμουνα 0830 κάτι τέτοιο.
Κόκκινο κράνος έχεις; Είδα το τρεκ αλλά μου φάνηκε λίγο βαρύς ο αναβάτης και δεν είπα κάτι.

8.10 μαζέψαμε τους τελευταίους από καβούρι, ε κάπου εκεί θα ήμασταν λιμανάκια. Τέσσερεις δυάρες κάναμε.
 

Μηνύματα
15.910
Reaction score
22.292
μπορντό κράνος και λευκό ζέρσευ μετα χρώματα του γύρου λαμίας , πέρασε λίγο μετά και άλλο ένα τρεκ ίδιο με το δικό μου (τον είδα όπως γύριζα) , μπορεί αυτός να ήταν ο χοντρός :gotcha:
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
14.906
Reaction score
46.172
Είδα το τρεκ αλλά μου φάνηκε λίγο βαρύς ο αναβάτης και δεν είπα κάτι.
Αυτό που περιέγραψες είναι το βούτυρο στο ψωμί!!
Ξέρς πόσα τέτχοια ντολμαδάκια με γυαλιστερά ποδήλατα έχω προσπαθήσει να με ακολουθήσουν στη παραλιακή, εξού και η αγάπη και η αδυναμία που τους έχω!
 
Last edited:



Μηνύματα
2.599
Reaction score
4.586
@pankrok Καλά και ο άλλος δεν ήταν χοντρός, βαρύς για ποδηλάτης ήταν. Ξέρω πως δεν είσαι βαρύς, δεν ήσουν εσύ προφανώς.

Το λευκό ζέρσεϊ παχαίνει
 



Μηνύματα
15.910
Reaction score
22.292
Αυτά ήταν νούμερα σωτου του μπιονεστ, πως βρίσκεις τόσο χρόνο για τόσο ποδήλατο και μάλιστα βράδυ με φώτα;
 

Μηνύματα
2.599
Reaction score
4.586
Κοιμάμαι λίγες ώρες. Τα νούμερα είναι Οκτωβρίου και υπάρχει αρκετό κομιούτνγκ μέσα, κανέναν άλλο μήνα δεν πιάνω πάνω από 1.200 χλμ (αν θυμάμαι καλά).

Και φυσικά το σημαντικότερο είναι πως είμαι ένας αντίστροφος xfader, για μένα το ποδήλατο είναι κοινονικοποίση, ποτέ δε βγαίνω μόνος, κάθε βραδυνή βόλτα είναι με παρέα όπως και κάθε προπόνηση ΣΚ.
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.615
Μηνύματα
2.911.142
Members
38.076
Νεότερο μέλος
Paraskevas_
Top