Ποδήλατο


Μηνύματα
21.129
Reaction score
15.140
1710 είναι το πιο πολύ που έκανα, φέτος τον Ιούνιο... αλλά και 1500+ μετά... τώρα Οκτώβριο, έχω πέσει στα 850, ίσως κλείσει ο μήνας κοντά στα 900 αν πάω και σήμερα. :geek: 8-)
 



Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
20.507
Reaction score
34.352
Σκέψου τώρα να είσαι ο Πογκατσάρ σε τέτοιο αγώνα και να σε προσπερνάει ο Μπρέτσος σε στυλ Βέγγου "φίλε-ξέρεις-από-βέσπα"
 

Μηνύματα
1.314
Reaction score
2.305
Σκέψου τώρα να είσαι ο Πογκατσάρ σε τέτοιο αγώνα και να σε προσπερνάει ο Μπρέτσος σε στυλ Βέγγου "φίλε-ξέρεις-από-βέσπα"
Η ποδηλασία έχει να κάνει σε μεγάλο βαθμό με την αναλογία δύναμης/σωματικού βάρους και την πολύωρη αντοχή υπό πίεση οπότε ναι, με πολύ βαρύ ποδήλατο υπό συγκεκριμένες συνθήκες ο πογκάτσα μπορεί να χάσει απ' τον μπρέτσο
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
14.908
Reaction score
46.173
Τα ποδήλατα αυτά είναι η γνωστή γκαραντάνα, είναι όλο σίδερο, και τα στεφάνια είναι σιδερένια, η γεωμετρία του πλαισίου είναι χάος, δεν πάνε βήμα.
Έχουν και βαρύ πάτημα...
 

Μηνύματα
15.910
Reaction score
22.292
ρε συ λες να συναντηθήκαμε στο δρόμο; Λιμανάκια τι ώρα έφτασες; εγώ πρέπει να ήμουνα 0830 κάτι τέτοιο.

στα άλλα νέα, με έχουν ξεφτήσει το κορδόνι στα BOA των παπουτσιών.
το λοιπόν, η εταιρία έχει repair kit το οποίο για να το αναγνωρίσεις έχει μια σειρά από ερωτήσεις που σε κάνει (πχ τι μάρκα το παπούτσι, αν έχει πάνω ή στο πλάι , αν είναι 1 ή 2 , αν στρίβουν προς τις δύο κατευθύνσεις, αν τα τραβάς για να ελευθερωθούν κλπ) και καταλήγει να σου βγάλει τι χρειάζεσαι.
28 δολλάρια το σέτ για 2 παπούτσια και περιλαμβάνει τα ροδάκια και τα σύρματα.
επιπλέον έχει βιντεάκια για την επισκευή
Νεξτ ντευ ντιειτςελ
Ήρθε το κιτ, έχει μόνο ένα δεξί και ένα αριστερό κουμπί (αν χρειαστεί) αλλά έχει ντιζες 2χ1 μέτρο οπότε φτάνει (πιστεύω) και για τα δυο κουμπιά.
 

Attachments


bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
14.908
Reaction score
46.173
Τώρα να ρωτήξω εγώ κάτι σαν παράξενος που είμαι, πως είναι δυνατόν να χαλάσεις ρε κρόκ το σύρμα, πέρασαν απ'τα χεριαμ 5 ζευγάρια gaerne, αυτή τη στιγμή δλέυω εναλλάξ 3 ζευγάρια τέτχοια παπούτσα, δεν έχει κάνει κιχ κανένα σύρμα, κανένα κουμπί.
Θες να μας πεις τι κάνεις με το σύρμα?
Μαστιγώνεις το κορμί σου? :biggrin:
 

Μηνύματα
15.910
Reaction score
22.292
αη μαρή, έχει γδαρθεί η μόνωση στο ένα και είναι σε σημείο που πάει να μπει μέσα κατά το σφίξιμο οπότε σκαλώνει.
δεν βιάζομαι να τα αλλάξω αλλά ήθελα να δω αν αλλάζουν για αρχή και προς μεγάλη έκπληξη η ανταπόκριση είναι ταχύτατη.
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
14.908
Reaction score
46.173
Επίσης μιας και το έφερε η κουβέντα, τα boa Li2 που έχω σε δγιό ζευγάρια είναι ότι καλύτερο έχω χρησιμοποιήσει, δλέυει σε δύο κατευθύνσεις με μικρό ρύθμιση, κάτι έχουν κάνει στη καστάνια και με ελάχιστη δύναμη στο κουμπί σφίγγεις δυνατά και απόλυτα.
αη μαρή, έχει γδαρθεί η μόνωση στο ένα και είναι σε σημείο που πάει να μπει μέσα κατά το σφίξιμο οπότε σκαλώνει.
δεν βιάζομαι να τα αλλάξω αλλά ήθελα να δω αν αλλάζουν για αρχή και προς μεγάλη έκπληξη η ανταπόκριση είναι ταχύτατη.
Αυτό σε λέω, πως είναι δυνατόν να γδάρεις τη μόνωση?
Πες μας και εμάς να προσέχουμε!
 


wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
14.347
Reaction score
21.045
Για πείτε, ρε παιδιά: στην τελευταία προπόνηση (πριν καμιά ώρα), στο τελευταίο interval στο 150% του FTP μου, με το που ξεκινάει και πάω να "πατήσω" γερά, αισθάνθηκα μια μικρή ζαλάδα, στα πρώτα 10", οπότε δεν "έβγαλα" το interval, απλώς γυρνούσα τα πετάλια μέχρι να τελειώσει η προπόνηση.

Πού μπορεί να οφείλεται η ζαλάδα που ένιωσα;
 


wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
14.347
Reaction score
21.045
Έλλειψη θρεπτικών στοιχείων, μαγνήσιο κυρίως θα έλεγα
Περίεργο, γιατί παίρνω τακτικά μαγνήσιο -> τακτικά = μετά από κάθε προπόνηση.

Θα κοιτάξω να επαναλάβω την προπόνηση κάποια στιγμή στο εγγύς μέλλον και θα κάνω τις συγκρίσεις μου.

Ευχαριστώ για την απάντηση.
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
14.908
Reaction score
46.173
Γιώργο μπορεί να συμβεί και για άλλους λόγους, ωστόσο θα πρότεινα να φας μια χούφτα μύγδαλα για μαγνήσιο πάρα όλες αυτά τα συμπληρώματα που κυκλοφορούν στο εμπόριο.
Επίσης καλό θα ήταν να το εντάξεις στη ημερήσια διατροφή και όχι λίγο πριν τη άσκηση.
Προσωπικά δεν πίνω τίποτα, ούτε συμπληρώματα ρουφαω, εκτός από τους θερμούς μήνες που έχω 500μλ από carbomax που λέγαμε.
 


Μηνύματα
2.359
Reaction score
5.334
Για πείτε, ρε παιδιά: στην τελευταία προπόνηση (πριν καμιά ώρα), στο τελευταίο interval στο 150% του FTP μου, με το που ξεκινάει και πάω να "πατήσω" γερά, αισθάνθηκα μια μικρή ζαλάδα, στα πρώτα 10", οπότε δεν "έβγαλα" το interval, απλώς γυρνούσα τα πετάλια μέχρι να τελειώσει η προπόνηση.

Πού μπορεί να οφείλεται η ζαλάδα που ένιωσα;
Το πάθαινα και εγώ συχνά και τοριξα στις πρατινες.... Μου πέρασαν όλα σε λεω
 

Μηνύματα
1.314
Reaction score
2.305
Για πείτε, ρε παιδιά: στην τελευταία προπόνηση (πριν καμιά ώρα), στο τελευταίο interval στο 150% του FTP μου, με το που ξεκινάει και πάω να "πατήσω" γερά, αισθάνθηκα μια μικρή ζαλάδα, στα πρώτα 10", οπότε δεν "έβγαλα" το interval, απλώς γυρνούσα τα πετάλια μέχρι να τελειώσει η προπόνηση.

Πού μπορεί να οφείλεται η ζαλάδα που ένιωσα;
Ορθοστατική υπόταση πάρε μερικά salt sticks να έχεις για τα ζόρικα. Προσοχή με τα προπονητήρια, λόγω αυξημένης εφίδρωσης κλπ μην φύγετε με τα μούτρα στο πάτωμα
 



ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.616
Μηνύματα
2.911.168
Members
38.076
Νεότερο μέλος
Paraskevas_
Top