BLACKBOX Audio Video Show 2023

billpeppas

A/V Επαγγελματίας
Μηνύματα
2.742
Reaction score
6.240
Εν τω μεταξυ, ενα καταστημα αυτο το τριημερο εχει και δικη του εκθεση. Ασχετο αλλα ηθελα να το αναφερω. Και τις 3 μερες.

Στη γρηγορη βολτα που καναμε με τη συζυγο μας αρεσαν τρομερα τα kii. Ισως οχι μονο για τον τροπο που παιζανε αλλα και για την ατμοσφαιρα που υπηρχε στον χωρο. Ακουσαμε οτι θελαμε και ο Ολλανδος της kii εβγαζε γουστα μεχρι που αρχισε να ουρλιαζει με τα κομματια. Τα παιδια της synthesizer με προσκαλεσαν στο καταστημα να κανουμε δοκιμες με septic flesh χωρις ορια. Δυνατο.
Εντυπωσιαστηκε η συζυγος μεχρι που ακουσε την τιμη... Οταν σου βγαινει στα 34χιλ περιπου το σετ, δεν το λες και vfm.
Με ρωταγε αν γινεται ν; χρησιμοποιησουμε τα δικα μας sub αντι των bxt και δεν ειχα απαντηση.

Το αλλο που μας αρεσε στα γρηγορα ηταν το μεγαλο jbl.

Αυτο με το οποιο πιστευα πως θα μεινω ηταν με τα μεγαλα focal. Δεν ξερω τι εφταιγε αλλα δεν κι ας εχουν μια περιουσια. Απορια της συζυγου ειναι πως ειναι δυνατον ενας ενισχυτης 100χιλ να εχει μηδαμινο design και να μοιαζει με ψυγειο.

Επειδη δεν εχω εμπειρια απο εκθεσεις και πολλα καταστηματα, ειδα ηχεια κολωνες που εμοιαζαν με τα κολωνακια που βαζουν στους δρομους. Με αυτα πως διαολο ακους, ξαπλωμενος;

Οτιδηποτε επαιζε βινυλιο απλα ηταν παγερα αδιαφορο για μας.

Στο live δεν κατσαμε αν και ηταν ωραια φαση.

Αυτο που συνηδητοποιησα ειναι πως δεν πρεπει να υποτιμω τα ηχειακια μου και οτι ισως μια αναβαθμιση να μη με οδηγησει απαραιτητα σε τρομερη αναβαθμιση. Για τα αυτακια μου τουλαχιστον.

Μακαρι να γινοντουσαν κι αλλες τετοιες εκθεσεις και με περισσοτερους εκθετες.


Ειχε panasonic, sony σιγουρα. Δε θυμαμαι κατι αλλο. Καπου ειχε και xgimi αν δεν κανω λαθος αλλα δεν τα βρηκα.
Sony projectors από τον Βαγγέλη Λάμπρου. Leica Cine 1 από την Athens pro audio στο 719 όπου και θα με βρείτε σήμερα.
 

Μηνύματα
1.418
Reaction score
1.164
Εν τω μεταξυ, ενα καταστημα αυτο το τριημερο εχει και δικη του εκθεση. Ασχετο αλλα ηθελα να το αναφερω. Και τις 3 μερες...
Ποιο και που;

Καλά. Παγκόσμια ειρήνη και έτσι.

Έχε εσύ αντιπροσωπεία στην Ελλάδα και δωμάτιο στην έκθεση, έναν επισκέπτη που παίζει σοβαρά να σου τα σκάσει και γράψε μετά για ίδια δικαιώματα...
Πριν μερικές μέρες πολλά μέλη επιχειρηματολογούσαν για την ύπαρξη εισιτηρίου και για το όποιος δεν έχει τα χρήματα δεν έχει και θέση σε εκθέσεις ήχου. Δίνει λοιπόν κάποιος το αντίτιμο εισόδου και πάλι ο μαλάκας της υπόθεσης είνα γιατί κάποιος (μάλλον) μπορεί να διαθέσει περισσότερα.

Από τον εκθέτη κι εγώ δεν περιμένω περισσότερα, αν είναι όπως ειπώθηκε, η υποψία πώλησης βάζει στην άκρη τους άλλους επισκέπτες. Οι διοργανωτές όμως βάζουν τους κανόνες και από τη στιγμή που όλοι πληρώνουν το ίδιο αντίτιμο στην είσοδο, έχουν και τα ίδια δικαιώματα. Αλλώς να θεσπίσουν VIP εισιτήρια με τα όποια προνόμια. Ή μήπως θα ξαναπούν πόσο ωραία είναι η έκθεση επειδή έχει live; Σε μια έκθεση ήχου δε θέλουν όλοι να δουν καλλιτέχνες που οι διοργανωτές επέλεξαν και δεν έχουν όλοι την όρεξη και τον χρόνο να περάσουν μία μέρα μέσα σε ένα ξενοδοχείο, ειδικά όταν ακόμα υπάρχει covid και οι μάσκες είναι προαιρετικές.

Μου έχει συμβεί αρκετές φορές σε προηγούμενες εκθέσεις να βρίσκω δωμάτια κλειστά, ο λόγος δεν με ενδιαφέρει. Όλα τα δωμάτια πρέπει να είναι ανοιχτά κατά τη διάρκεια της έκθεσης, δεν υπάρχει κλείνω για δέκα λεπτά να εξυπηρετήσω πλούσιο υποψήφιο πελάτη ή ανοίγω μια ώρα μετά γιατί δεν πρόλαβα να στήσω. Αυτά σε σοβαρές διοργανώσεις, στην Ελλάδα έχουμε δικούς μας κανόνες που δεν αλλάζουν είτε πληρώνεις αντίτιμο εισόδου είτε όχι.
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
15.673
Reaction score
29.369
Ποιο και που;



Πριν μερικές μέρες πολλά μέλη επιχειρηματολογούσαν για την ύπαρξη εισιτηρίου και για το όποιος δεν έχει τα χρήματα δεν έχει και θέση σε εκθέσεις ήχου. Δίνει λοιπόν κάποιος το αντίτιμο εισόδου και πάλι ο μαλάκας της υπόθεσης είνα γιατί κάποιος (μάλλον) μπορεί να διαθέσει περισσότερα.

Από τον εκθέτη κι εγώ δεν περιμένω περισσότερα, αν είναι όπως ειπώθηκε, η υποψία πώλησης βάζει στην άκρη τους άλλους επισκέπτες. Οι διοργανωτές όμως βάζουν τους κανόνες και από τη στιγμή που όλοι πληρώνουν το ίδιο αντίτιμο στην είσοδο, έχουν και τα ίδια δικαιώματα. Αλλώς να θεσπίσουν VIP εισιτήρια με τα όποια προνόμια. Ή μήπως θα ξαναπούν πόσο ωραία είναι η έκθεση επειδή έχει live; Σε μια έκθεση ήχου δε θέλουν όλοι να δουν καλλιτέχνες που οι διοργανωτές επέλεξαν και δεν έχουν όλοι την όρεξη και τον χρόνο να περάσουν μία μέρα μέσα σε ένα ξενοδοχείο, ειδικά όταν ακόμα υπάρχει covid και οι μάσκες είναι προαιρετικές.

Μου έχει συμβεί αρκετές φορές σε προηγούμενες εκθέσεις να βρίσκω δωμάτια κλειστά, ο λόγος δεν με ενδιαφέρει. Όλα τα δωμάτια πρέπει να είναι ανοιχτά κατά τη διάρκεια της έκθεσης, δεν υπάρχει κλείνω για δέκα λεπτά να εξυπηρετήσω πλούσιο υποψήφιο πελάτη ή ανοίγω μια ώρα μετά γιατί δεν πρόλαβα να στήσω. Αυτά σε σοβαρές διοργανώσεις, στην Ελλάδα έχουμε δικούς μας κανόνες που δεν αλλάζουν είτε πληρώνεις αντίτιμο εισόδου είτε όχι.
Πάντα υπήρχαν κλειστές πόρτες σε εκθέσεις. Σιγά το νέο δηλαδή και σιγά τη φασαρία για να το κάνουμε θέμα. Κάνουμε λες και ξυπνήσαμε χθές από λήθαργο και δεν ξέρουμε τι γίνεται έξω.
 

Μηνύματα
1.418
Reaction score
1.164
Πάντα υπήρχαν κλειστές πόρτες σε εκθέσεις. Σιγά το νέο δηλαδή και σιγά τη φασαρία για να το κάνουμε θέμα. Κάνουμε λες και ξυπνήσαμε χθές από λήθαργο και δεν ξέρουμε τι γίνεται έξω.
Το είπα πρώτος. Αφού το δέχεστε να πάτε να στηρίξετε την προσπάθεια.
 

Μηνύματα
4.534
Reaction score
7.866
Πάντα υπήρχαν κλειστές πόρτες σε εκθέσεις. Σιγά το νέο δηλαδή και σιγά τη φασαρία για να το κάνουμε θέμα. Κάνουμε λες και ξυπνήσαμε χθές από λήθαργο και δεν ξέρουμε τι γίνεται έξω.
Έξω αυτό που γίνεται είναι ότι υπάρχουν εκθέσεις με αντίτιμο αλλά και χωρίς αντίτιμο, αμέσως μπορώ να σου πω 3 εκθέσεις που είναι δωρεάν για το κοινό, στην Βιέννη το Αμβούργο και την Λειψία.
Όσον αφορά εκθέσεις με αντίτιμο, μπορείς να δεις την επιτυχημένη έκθεση deutsche hifi Tage στο Darmstadt που δεν γίνεται σε ξενοδοχείο όπως τονίζουν αλλά σε συνεδριακό χώρο.
10 ευρώ η γενική είσοδος και για το λαιβ πληρώνεις εξτρά, σωστά, γιατί να πληρώσω και το λαιβ αν δεν με ενδιαφέρει?
Επιπλέον υπάρχουν και κάρτες golden και vip. Με την χρυσή κάρτα που κοστίζει 99 ευρώ έχεις την δυνατότητα περα από το λαιβ την είσοδο και για τις 2 μέρες, δωρεάν πάρκινγκ στον χώρο και κάτι άλλα μπόνους να μπεις μέσα μια ώρα πριν, στις 9:00 αντί για τις 10:00.
Για την vip κάρτα που κοστίζει 600 εχεις πολλά παραπάνω μπόνους συν ακουστικά που κοστίζουν 850ευρω.
Κλειστά δωμάτια και πριβε ακροάσεις μόνον κακό κάνουν στον χώρο.
Με την δική σας νοοτροπία, έτσι είναι τι να κάνουμε, ακόμη οι μαύροι στο πίσω μέρος του λεωφορείου θα καθονταν
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
15.673
Reaction score
29.369
Το είπα πρώτος. Αφού το δέχεστε να πάτε να στηρίξετε την προσπάθεια.
Βεβαίως και θα πάμε. Σιγά μη καθορίσει η κλειστή πόρτα τι θα κάνουμε. Θα χαρώ κιόλας αν πούλησε μέσα στο δωμάτιο. Αυτό θα καθορίσει την επόμενη συμμετοχή του, και σε εμάς την ευκαιρία να δούμε ξανά τις προτάσεις του μαζί με άλλες, στον ίδιο χώρο και χρόνο. Το εισιτήριο το μόνο που σου εξασφαλίζει είναι είσοδο και τίποτε άλλο. Με αυτό κατά κάποιο τρόπο συμμετέχεις στα έξοδα. Σιγά μη κάνεις ότι θέλεις με 7€.
 

Μηνύματα
4.534
Reaction score
7.866
Βεβαίως και θα πάμε. Σιγά μη καθορίσει η κλειστή πόρτα τι θα κάνουμε. Θα χαρώ κιόλας αν πούλησε μέσα στο δωμάτιο. Αυτό θα καθορίσει την επόμενη συμμετοχή του, και σε εμάς την ευκαιρία να δούμε ξανά τις προτάσεις του μαζί με άλλες, στον ίδιο χώρο και χρόνο. Το εισιτήριο το μόνο που σου εξασφαλίζει είναι είσοδο και τίποτε άλλο. Με αυτό κατά κάποιο τρόπο συμμετέχεις στα έξοδα. Σιγά μη κάνεις ότι θέλεις με 7€.
Θα έχεις την ευκαιρία να δεις τις προτάσεις του αρκεί να μην βρεις κλειστή την πόρτα :biggrin:
 

billpeppas

A/V Επαγγελματίας
Μηνύματα
2.742
Reaction score
6.240
Δεν γνωρίζω που αναφέρεστε για το κλειστό δωμάτιο, αλλά εκτιμώ πως πολύ δύσκολα θα ήταν κλειστό για πάνω από μισή ώρα. Με την έκθεση και το εισιτήριο να είναι για ολόκληρη την ημέρα, δεν νομίζω να υπήρχε θέμα να μην το βρίσκατε ανοιχτό φεύγοντας ή στο ενδιάμεσο. Είναι τόσα τα δωμάτια που άνετα θα περάσει μισή ώρα μέχρι να επισκεφθείτε το δωμάτιο ξανά.
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
15.673
Reaction score
29.369
Κλειστά δωμάτια και πριβε ακροάσεις μόνον κακό κάνουν στον χώρο.
Με την δική σας νοοτροπία, έτσι είναι τι να κάνουμε, ακόμη οι μαύροι στο πίσω μέρος του λεωφορείου θα καθονταν
Καλά χαλάρωσε. Δεν είναι όλα άσπρο μαύρο. Να δεις τις 50 αποχρώσεις του γκρι, έχει άλλες 48 επιλογές. 😎
Θα έχεις την ευκαιρία να δεις τις προτάσεις του αρκεί να μην βρεις κλειστή την πόρτα :biggrin:
Η πόρτα μπορεί να είναι κλειστή για Χ λόγους και για Χ χρονικό διάστημα. Επειδή έχω βρεθεί σε δωμάτια για όλο το ΣΚ ως άνθρωπος του εκθέτη, θα σου πω μερικούς.

- Έξω έχει φασαρία και δεν βοηθά στην ακρόαση.
- Ο επισκέπτης ζήτησε να κλείσει η πόρτα αν γίνεται.
- Κάτι χάλασε ή κάτι είδες/ άκουσες και θες να το διορθώσεις.
- Είναι μόνος του και έπρεπε να φύγει για πολύ λίγο.
- Τον έπιασε να πάει τουαλέτα και είναι μόνος του.
- ......

Το να κλείσει η πόρτα δεν πρέπει να είναι καν θέμα. Θα περάσεις αργότερα.
 
Last edited:


Μηνύματα
246
Reaction score
416
Ποιο και που;



Πριν μερικές μέρες πολλά μέλη επιχειρηματολογούσαν για την ύπαρξη εισιτηρίου και για το όποιος δεν έχει τα χρήματα δεν έχει και θέση σε εκθέσεις ήχου. Δίνει λοιπόν κάποιος το αντίτιμο εισόδου και πάλι ο μαλάκας της υπόθεσης είνα γιατί κάποιος (μάλλον) μπορεί να διαθέσει περισσότερα.

Από τον εκθέτη κι εγώ δεν περιμένω περισσότερα, αν είναι όπως ειπώθηκε, η υποψία πώλησης βάζει στην άκρη τους άλλους επισκέπτες. Οι διοργανωτές όμως βάζουν τους κανόνες και από τη στιγμή που όλοι πληρώνουν το ίδιο αντίτιμο στην είσοδο, έχουν και τα ίδια δικαιώματα. Αλλώς να θεσπίσουν VIP εισιτήρια με τα όποια προνόμια. Ή μήπως θα ξαναπούν πόσο ωραία είναι η έκθεση επειδή έχει live; Σε μια έκθεση ήχου δε θέλουν όλοι να δουν καλλιτέχνες που οι διοργανωτές επέλεξαν και δεν έχουν όλοι την όρεξη και τον χρόνο να περάσουν μία μέρα μέσα σε ένα ξενοδοχείο, ειδικά όταν ακόμα υπάρχει covid και οι μάσκες είναι προαιρετικές.

Μου έχει συμβεί αρκετές φορές σε προηγούμενες εκθέσεις να βρίσκω δωμάτια κλειστά, ο λόγος δεν με ενδιαφέρει. Όλα τα δωμάτια πρέπει να είναι ανοιχτά κατά τη διάρκεια της έκθεσης, δεν υπάρχει κλείνω για δέκα λεπτά να εξυπηρετήσω πλούσιο υποψήφιο πελάτη ή ανοίγω μια ώρα μετά γιατί δεν πρόλαβα να στήσω. Αυτά σε σοβαρές διοργανώσεις, στην Ελλάδα έχουμε δικούς μας κανόνες που δεν αλλάζουν είτε πληρώνεις αντίτιμο εισόδου είτε όχι.
Αυτοί που έχουν τα φράγκα συνήθως είναι και τρομερά τσίπιδες. Είμαι σίγουρος ότι ο συγκεκριμένος δεν πλήρωσε ούτε καν το αντίτιμο εισόδου. Προσκεκλημένος γαρ.
 

Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.675
Reaction score
20.368
Καλά χαλάρωσε. Δεν είναι όλα άσπρο μαύρο. Να δεις τις 50 αποχρώσεις του γκρι, έχει άλλες 48 επιλογές. 😎

Η πόρτα μπορεί να είναι κλειστή για Χ λόγους και για Χ χρονικό διάστημα. Επειδή έχω βρεθεί σε δωμάτια για όλο το ΣΚ ως άνθρωπος του εκθέτη, θα σου πω μερικούς.

- Έξω έχει φασαρία και δεν βοηθά στην ακρόαση.
- Ο επισκέπτης ζήτησε να κλείσει η πόρτα αν γίνεται.
- Κάτι χάλασε ή κάτι είδες/ άκουσες και θες να το διορθώσεις.
- Είναι μόνος του και έπρεπε να φύγει για πολύ λίγο.
- Τον έπιασε να πάει τουαλέτα και είναι μόνος του.
- ......

Το να κλείσει η πόρτα δεν πρέπει να είναι καν θέμα. Θα περάσεις αργότερα.
Βρε Αλέξη τι Χ λόγους τώρα..
Για τον έναν λόγο γίνεται η κουβέντα, ούτε για το κόψιμο, ούτε για μια τυχαία βλάβη.. :rolleyes:
Είναι γνωστό πως συμβαίνει παντού όπως είπε σωστά και ο Μάρκου, όταν παίζ' χρήμα ανοίγουν πόρτες ή στην προκείμενη κλείνουν.. :biggrin:
Απλά δεν υπάρχει και λόγος περαιτέρω υπεράσπισης για κάτι που κάνουν οι υπόλοιποι γαργάρα.. :idk:
Αλήθεια σε περίπτωση που κάποιος δεν ''καταλαβαίνει'' ή δεν γουστάρει, ή βιάζεται, ή ήθελε να δεί το συγκεκριμένο περίπτερο και έπεσε πάνω στην κακιά στιγμή επιτρέπεται η κλασσική γιούχα που έκαμαν τα πιτσιρίκια στις Ελληνικές ταινίες στους Χοντρούς?
ΟΟΟΟΟΟΟΟΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ... :cry:
Ή θα σκάσουν τα σεκιούριτυ? :biggrin:
 

Μηνύματα
13.014
Reaction score
10.244
Δεν γνωρίζω που αναφέρεστε για το κλειστό δωμάτιο, αλλά εκτιμώ πως πολύ δύσκολα θα ήταν κλειστό για πάνω από μισή ώρα. Με την έκθεση και το εισιτήριο να είναι για ολόκληρη την ημέρα, δεν νομίζω να υπήρχε θέμα να μην το βρίσκατε ανοιχτό φεύγοντας ή στο ενδιάμεσο. Είναι τόσα τα δωμάτια που άνετα θα περάσει μισή ώρα μέχρι να επισκεφθείτε το δωμάτιο ξανά.
Αυτό είναι κοινή λογική. Φαίνεται μερικοί δεν έχουν και αρέσκονται να βρίσκουν προβλήματα εκεί που δεν υπάρχουν και να πνίγονται σε μια κουταλιά νερό.
Ενα δωμάτιο που βρήκα κλειστό στις 14:10 που πήγα, το βρήκα ανοιχτό αργότερα και μάλιστα έκατσα μέσα όσο ήθελα, πάνω από μισή ώρα.
 

Μηνύματα
4.534
Reaction score
7.866
Αυτό είναι κοινή λογική. Φαίνεται μερικοί δεν έχουν και αρέσκονται να βρίσκουν προβλήματα εκεί που δεν υπάρχουν και να πνίγονται σε μια κουταλιά νερό.
Ενα δωμάτιο που βρήκα κλειστό στις 14:10 που πήγα, το βρήκα ανοιχτό αργότερα και μάλιστα έκατσα μέσα όσο ήθελα, πάνω από μισή ώρα.
Δεν ειμαστε τσακάλια σαν και σένα :biggrin:
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.984
Reaction score
55.256
Ναι βρε αγόρι μου , δίκιο έχεις , αλλά όταν του κουνάνε στην μούρη του άλλου τα 500ευρα είναι αλλοιώς . Τι να κάνουμε τώρα?
Ζεστό μετρητό ξέρς τι σημαίνει?
Hot and black ... as if it were coffee. :wink:

Δεν ειμαστε τσακάλια σαν και σένα :biggrin:
Μόνο... τσουκάλια , ξεγάνωτα κι αυτά. :roflmao:
 

Μηνύματα
13.014
Reaction score
10.244
Δεν ειμαστε τσακάλια σαν και σένα :biggrin:
Είμαι σίγουρος ότι αν ήσουν εκεί και το ζούσες, θα ήξερες τι πρέπει να κάνεις. Τώρα μάλλον από τον καναπέ σου, θεωρητικά συζητάμε. Πιο πολύ με πείραξε εμένα που το 1ο live δεν ξεκίνησε 17:30 που ήταν προγραμματισμένο, με αποτέλεσμα να πάνε όλα πίσω και να φτάσει 21:00 και ακόμα να παίζει το 2ο. Έτσι έχασα τελείως να δω έστω και λίγο το τρίτο live, μιας και έπρεπε να φύγω.
 

Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.675
Reaction score
20.368
Είμαι σίγουρος ότι αν ήσουν εκεί και το ζούσες, θα ήξερες τι πρέπει να κάνεις. Τώρα μάλλον από τον καναπέ σου, θεωρητικά συζητάμε.
Αυτό είναι σωστό και πράγματι ουσιαστικό..
Σε πραγματικό χρόνο αντιδρούμε διαφορετικά (για διάφορους λόγους), συνήθως διευκολύνουμε μια κατάσταση και πάμε παρακάτ' :thumbsup:
Απ' την άλλη σε θεωρητικό επίπεδο (όταν κάνεις κουβέντα βρε παιδίμ') και σου φαίνονται ή τα αντιμετωπίζεις όλα αυτά ως λογικά -αποδεκτά ή ακόμα και σωστά αλλάζει η ''βαρύτητα.''

Δεν ξέρω αν καταλαβαίνεις τι βρίσκω διαφορετικό στις δύο περιπτώσεις.. (ασχέτως αν διαφωνείς.. ;))
 

Μηνύματα
4.534
Reaction score
7.866
Είμαι σίγουρος ότι αν ήσουν εκεί και το ζούσες, θα ήξερες τι πρέπει να κάνεις. Τώρα μάλλον από τον καναπέ σου, θεωρητικά συζητάμε. Πιο πολύ με πείραξε εμένα που το 1ο live δεν ξεκίνησε 17:30 που ήταν προγραμματισμένο, με αποτέλεσμα να πάνε όλα πίσω και να φτάσει 21:00 και ακόμα να παίζει το 2ο. Έτσι έχασα τελείως να δω έστω και λίγο το τρίτο live, μιας και έπρεπε να φύγω.
Ο καθένας έχει την οπτική του γωνία, οι χαρακτηρισμοι όμως δεν βοηθάνε.
Επειδή εγώ έχω μια συγκεκριμένη άποψη δεν σημαίνει ότι οι υπόλοιποι που έχουν διαφορετική γνώμη είναι χαζοι που δεν καταλαβαίνουν.
Ο καθένας λειτουργεί διαφορετικά και σκέφτεται διαφορετικά .
 

Μηνύματα
4.534
Reaction score
7.866
Μόνο... τσουκάλια , ξεγάνωτα κι αυτά. :roflmao:
Εγώ χαζός είμαι @Bhutia :biggrin: σαν αυτούς εκεί στα msm που αφήνουν όλα τα περιφερειακα κανάλια χωρίς μπας μάνατζμεντ :biggrin: δεν μετράνε και τέλεια, μα ντιπ για ντιπ:sneaky:
428763_7a6f2fdbf2903a1e67a61ba28cb04d71.jpeg


 



ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.437
Μηνύματα
2.903.924
Members
38.044
Νεότερο μέλος
πλιακος Αργύρης
Top