Featured Μετρήσεις με REW

Μηνύματα
14.309
Reaction score
16.108
Όχι δεν υπήρχε ούτε μύγα στο σπίτι.

Μέτρησα τα σαμπ σήμερα. Δεν τα είχα να κατεβαίνουν κάτω από 40...
Έχουμε κανέναν να τα πάω να τσεκαρει; Επικοινώνησα με arendal αλλά δεν έχω λάβει απάντηση ακόμα.

Βασικά ίσως είναι ευκαιρία να πα να πάρω μια ηχομπαρα της προκοπής και να πα να γαμηθει όλο το άθλημα
¨Εχω πάθει εμμονή εγώ να το βρω. :D Μην το υποτιμάς. Δεν θέλω π.χ. να σου ξαναγίνει και όλα καλά να αποδειχθούν ότι είναι ή και εάν κάτι φτιάξεις.

Εάν δεν είναι κάτι τρελό όπως κάποιο remote κοντρόλ κάποιου γείτονα που εκπέμπει ίδιες συχνότητες όταν π.χ. πατάει κάποιο κουμπί δικό του (και ήταν και κανένα παράθυρο ανοικτό ή ανάκλαση απο το τζάμι σου υπο γωνία) ... τότε μάθε εάν υπάρχει περίπτωση (έστω και απομακρυσμένη) τεχνικά να έχει μια βλάβη ο ενισχυτής και να δίνει εντολή - καμιά φορά όποτε του καπνίσει - να ανοίξει το volume απο μόνο του. Δεν το γνωρίζω.
 

toulou

Δικαναλίδης
Μηνύματα
1.465
Reaction score
1.960

Μηνύματα
565
Reaction score
1.228
¨Εχω πάθει εμμονή εγώ να το βρω. :D Μην το υποτιμάς. Δεν θέλω π.χ. να σου ξαναγίνει και όλα καλά να αποδειχθούν ότι είναι ή και εάν κάτι φτιάξεις.

Εάν δεν είναι κάτι τρελό όπως κάποιο remote κοντρόλ κάποιου γείτονα που εκπέμπει ίδιες συχνότητες όταν π.χ. πατάει κάποιο κουμπί δικό του (και ήταν και κανένα παράθυρο ανοικτό ή ανάκλαση απο το τζάμι σου υπο γωνία) ... τότε μάθε εάν υπάρχει περίπτωση (έστω και απομακρυσμένη) τεχνικά να έχει μια βλάβη ο ενισχυτής και να δίνει εντολή να ανοίξει το volume απο μόνο του. Δεν το γνωρίζω.
Κοίτα το σκέφτηκα και εγω αυτό και είναι η πιο νορμάλ εξήγηση.
Η άλλη είναι να έπαιξε κάμια κομπλα με ρεύμα και να έπαθε κοκομολοκο ο προ και να έκανε τα δικά του. Αλλά όλο και κάτι άλλο θα άρπαζε μαζί του σ εαυτήν την περίπτωση.

Μόνο του δεν μου είχε κάνει κάτι όσο καιρό τα έχω στην κατοχή μου.

Τα ηχεία νομίζω ότι μόνο τα Τουίτερ την εφαγαν σήμερα που θα μέτρησα δλδ δεν είσαι κάτι off μέχρι τα 3kz. Αν είναι μόνο αυτό παίρνω ένα σετ από polk κ καθάρισα.
Τα ενισχυτικά αυριο πάνω east για τσεκαρισμα.
Τα σαμπ;;;;; Που σκατα να τα πάω που η arendal δεν έχει κανέναν εδώ ;
 

Μηνύματα
14.309
Reaction score
16.108
Άλλη περίπτωση είναι κάποιο παιδί απο δίπλα με ένα ipad να σε έχει χακάρει τις συχνότητες και να σου κάνει πλάκα. Γίνεται. Δεν είναι κάτι σπουδαίο τα πιτσιρίκια το κάνουν για πλάκα ή γιατί μπορεί να ενοχλούνται απο την ένταση όταν π.χ. διαβάζουν. Αλλά πρέπει να είχαν αρχική οπτικη πρόσβαση έστω μια φορά (νομίζω) στο σύστημα σου ή στο τηλεκοντρόλ.
Μόνο του δεν μου είχε κάνει κάτι όσο καιρό τα έχω στην κατοχή μου.
Δεν το κάνει .... μέχρι να αρχίσει να το κάνει. Τέλος πάντων έχε το υπόψιν σου να το πείς στον τεχνικό ή και εάν δεν βρεί τίποτε αυτός (γιατί αυτά δεν βρίσκονται εύκολα, μόνο όταν το κάνουν) εσύ πρόσεχε για κάποιο καιρό, μην το αφήνεις χωρίς επίβλεψη το σύστημα καθόλου.
 
Last edited:

Μηνύματα
3.749
Reaction score
5.719
Άλλη περίπτωση είναι κάποιο παιδί απο δίπλα με ένα ipad να σε έχει χακάρει τις συχνότητες και να σου κάνει πλάκα. Γίνεται. Δεν είναι κάτι σπουδαίο τα πιτσιρίκια το κάνουν για πλάκα ή γιατί μπορεί να ενοχλούνται απο την ένταση όταν π.χ. διαβάζουν. Αλλά πρέπει να είχαν αρχική οπτικη πρόσβαση έστω μια φορά (νομίζω) στο σύστημα σου ή στο τηλεκοντρόλ.

Δεν το κάνει .... μέχρι να αρχίσει να το κάνει.
Η στο wi-fi
Όταν πήρα τον integra το πιο βασικό που χάρηκα που το είχε σε σχέση με τον προηγούμενο ενισχυτή μου (πέρα από το Auro 3d φυσικά) είναι το ότι μπορείς να κλειδώσεις την μέγιστη ένταση. Βέβαια εδώ το πρόβλημα πιο πολύ σε αυτό που έβαλε ο @toulou μοιάζει.
 

Μηνύματα
14.309
Reaction score
16.108
Ότι και να είναι, το θέμα είναι ο χρήστης να μην το υποτιμήσει και να το επισημάνει στον τεχνικό για σιγουριά.
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.474
Μηνύματα
2.905.599
Members
38.050
Νεότερο μέλος
tomdalani
Top