dynaudio LYD 48 + DYNAUDIO 18S sub.

Μηνύματα
1.355
Reaction score
674
Μερικές ερωτήσεις για το στήσιμο νεου auro 3d 5.4.4 setup. AV προενισχυτής θα είναι ο Arcam av40 με full dirac. Θα επιλεχθεί ένας από τους 2 χώρους o πρώτος είναι 3,55χ6,10χ3,05 (θα είναι μόνο για το hobby) και ο δεύτερος 4,3χ5,4χ2,90 σε πολυκατοικία (πχμχυ). Μάλλον θα επιλεχθεί ο πρώτος. Τώρα υπάρχει ένα στημένο auro 3d setup με 9χKALI IN-8 και 4 sub. Το σύστημα θα παίζει μόνο μουσική, η εικόνα θα είναι μόνο για μουσικά blu-ray.
1. Θα υπάρχει όντως ακουστική βελτίωση απο τα ΚΑLI στα DYNAUDIO LYD 48 και DYNAUDIO 18S?
2. Τα LYD 48 λέει πως μπορούν να ρυθμιστούν και για wall-mounted installation ενώ έχουν το bass reflex στην πίσω πλευρά τους.
3. Ta 114db των LYD 48στο 1m το ζεύγος είναι ικανό για reference σταθμη 85db syn 30db + headroom 9db?
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
14.305
Reaction score
20.982
Δεν είναι έχω απαντήσεις στις απορίες σου, οπότε επίτρεψέ μου να εκφράσω μια δική μου απορία: υπάρχει δυνατότητα να αυξήσεις τον αριθμό των KALI IN-8;
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.986
Reaction score
82.070
Δεν νομίζω πως έχει κάποιο νόημα η αλλαγή. Τα dynaudio σαμπ είναι καλύτερα, τα ηχεία δεν απέχουν μεταξύ τους πολύ που να αξίζει τον κόπο
 

Μηνύματα
1.355
Reaction score
674
Δεν είναι έχω απαντήσεις στις απορίες σου, οπότε επίτρεψέ μου να εκφράσω μια δική μου απορία: υπάρχει δυνατότητα να αυξήσεις τον αριθμό των KALI IN-8;
Ναι υπάρχει η δυνατότητα να αυξηθούν τα KALi in-8
 

Μηνύματα
1.682
Reaction score
1.525
Να πας στο 2ο χώρο. Θεωρητικά θα παίζει πολύ καλύτερα. Στον πρώτο έχεις το μηκος ακέραιο διπλάσιο του υψους. Και να πας να ακούσεις τα dynaudio. Έχω τα subs και είναι εκπληκτικά καθαρά. Αν είναι αντίστοιχα και τα Lyd, κόβεις τη μονιτοριλα στα ψηλά και είσαι άρχοντας. Επιβεβαίωσε το όμως με ακοραση. Ο Νακας δεν τα φέρνει?
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.504
Μηνύματα
2.907.160
Members
38.055
Νεότερο μέλος
seniormanager327
Top