Barista Corner

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
53.880
Reaction score
133.557
Και μένα οι KUDU δεν με ενθουσίασαν ώστε να σημειώσω κάποιον να τον ξαναπάρω.
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
37.454
Reaction score
89.254
Και μένα οι KUDU δεν με ενθουσίασαν ώστε να σημειώσω κάποιον να τον ξαναπάρω.
Μου έχει τύχει να πάρω παλιότερα 2 άσχετες νοτιοαμερικάνικες ποικιλίες και να είναι ακριβώς ίδιες. Σε εμφάνιση, γεύση και συμπεριφορά στην εκχύλιση. Μπορεί να έτυχε αλλά εγώ στράβωσα.
 

Μηνύματα
1.452
Reaction score
1.211
San Gabriel και ένας Rwanda μου διαφεύγει τώρα το όνομα (δε τον βγάζει πλέον)τους θεωρώ εξαιρετικούς αν δε τους έχετε δοκιμάσει. Τπτ άλλο δε μου έχει κάνει κλικ. Πάντα αυτός τους δύο έπινα από εκει
Area 51 τυχαία ανακάλυψες τα μαγαζιά που τον έχουν η υπάρχει κάπου ( στο site τους ; ) κάποια λίστα με τα συνεργαζόμενα καταστήματα;
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
37.454
Reaction score
89.254
San Gabriel και ένας Rwanda μου διαφεύγει τώρα το όνομα (δε τον βγάζει πλέον)τους θεωρώ εξαιρετικούς αν δε τους έχετε δοκιμάσει. Τπτ άλλο δε μου έχει κάνει κλικ. Πάντα αυτός τους δύο έπινα από εκει
Area 51 τυχαία ανακάλυψες τα μαγαζιά που τον έχουν η υπάρχει κάπου ( στο site τους ; ) κάποια λίστα με τα συνεργαζόμενα καταστήματα;
Λίστα συνεργατών δεν υπάρχει. Μπορείς να τους πάρεις ένα τηλέφωνο και να ρωτήσεις για το πιο κοντινό σου.
 

Μηνύματα
16.226
Reaction score
22.854
Είχα πάρει έναν στη αρχή που ήταν πολύ καλός , κεντρική Αμερική Σαλβαδόρ αλλά δεν τον ξαναβρήκα έκτοτε , έχω ξεχάσει και το όνομα.

Πλέον έχω βολευτεί με samba, αν και παραδόξως έχω πάρει για το δρόμο καφέ και δεν έλεγα πολλά, (το blend ίσως ; ) αλλά όλοι οι υπόλοιποι ήταν μια χαρά.

Ίσως ξανά πάρω hand pickers αλλά βαριέμαι το ψάξιμο στον ταύρο που είναι το μαγαζί, είναι λίγο χαζοπαρακαμψη και δεν ανοίγει απόγευμα, πρέπει να περάσω με τη μηχανή πρωί.
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
37.454
Reaction score
89.254
Είχα πάρει έναν στη αρχή που ήταν πολύ καλός , κεντρική Αμερική Σαλβαδόρ αλλά δεν τον ξαναβρήκα έκτοτε , έχω ξεχάσει και το όνομα.

Πλέον έχω βολευτεί με samba, αν και παραδόξως έχω πάρει για το δρόμο καφέ και δεν έλεγα πολλά, (το blend ίσως ; ) αλλά όλοι οι υπόλοιποι ήταν μια χαρά.

Ίσως ξανά πάρω hand pickers αλλά βαριέμαι το ψάξιμο στον ταύρο που είναι το μαγαζί, είναι λίγο χαζοπαρακαμψη και δεν ανοίγει απόγευμα, πρέπει να περάσω με τη μηχανή πρωί.
Σου έχω πει ότι οι καφέδες του Chain Coffee Company είναι φασόν των Hand pickers.
 

Μηνύματα
16.226
Reaction score
22.854
Ναι αλλά δεν έχει πολλούς στο chain, 2 φορές που πήγα είχε περιορισμένη ποικιλία
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
173.038
Μηνύματα
2.926.164
Members
38.125
Νεότερο μέλος
YANNIS1960
Top