Ένα απόγευμα στου Κώστα Ear


Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.663
Reaction score
80.778
Θα πάω να ακούσω τις επόμενες μέρες, έχω και κάτι pure audio Blu-ray να του πάω.
Είμαι σίγουρος πως ήδη παίζει άριστα, θα σας πω.
Ερχεται και καλοκαίρι, χαλαρώνει η δουλειά, μπορεί να μετρήσουμε κιόλας decay/spectro κτλ.
Πήγα από κει.
Φάγαμε κάτι δυνατά στέικς (δεν τα έκαψε) και ακούσαμε καινούργια pure audio Blu-rays και όχι μόνο.
Κατ αρχάς, καταπληκτικό το καινούργιο Daikin. Ζήλεψα.
Επίσης έχει ρίξει πολύ δουλειά σε λεπτομέρειες στον χώρο. Πολύ δουλειά λέμε.
Παρακάτω:
Σημαντική η προσθήκη του άνω κεντρικού. Το πίσω κεντρικό δεν ξέρω αν είναι VFM, αλλά γιατί όχι;
Στο καινούργιο album του Boris Blank ανάβουν όλα τα κανάλια, και τα 15(+το LFE). Όλα. Όχι με upmixing, σε native atmos.
Οσον αφορά το μπάσο, και πριν ήταν εξαιρετικό, αλλά προτιμώ το πως ακούγεται τώρα, και την αίσθηση της πίεσης που δίνουν τα sealed subs. Ίσως τα έχω συνηθίσει sealed και μου είναι πιο οικείο.
Είναι και περισσότερα, είναι και ίδια, είναι και σε θέσεις που προτείνει η Trinnov. Και όχι όλα στο πάτωμα.
Παίξαμε και με την ισοστάθμιση, όχι έτσι αρέσει σε μένα, όχι αλλιώς, άστο κάτω φαλακρέ, τα γνωστά.
Περιμένω με ενδιαφέρον το waveforming, να ακούσουμε σε τυφλό τεστ και να συγκρίνουμε πιο προτιμάμε, με λίγο ακόμα πείραγμα στην υπάρχουσα ισοστάθμιση των σαμπς.
Σίγουρα είμαστε πλέον σε επίπεδο ψειρίσματος μαϊμούς. Δεν θα ασχολιόμουν παραπάνω, έχει ξεπεράσει το επίπεδο του εξαιρετικού. Πάντα γίνεται και καλύτερα, και μπράβο στον Έαρ που το κυνηγάει ακόμα. Εγώ θα είχα σταματήσει εδώ και καιρό, μια χαρά ήταν και πριν.
 
Last edited:


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.100
Μηνύματα
2.888.498
Members
37.989
Νεότερο μέλος
katerinagourz
Top