ΕΠΙΣΚΕΥΕΣ-ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΕΙΣ (ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ)

Μηνύματα
4.690
Reaction score
1.815
Απάντηση: Re: ΕΠΙΣΚΕΥΕΣ-ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΕΙΣ (ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ)

Εμπρός λοιπόν και περιμένουμε φωτογραφίες γιατί είναι από τα μηχανήματα που δεν τα γνωρίζουμε καλά...
Σάκη τι γίνεται?? Θα μας βγάλεις καμιά φωτογραφία από φτιασιδομένο vintage να γουστάρουμε??
Ρε συ ...στο παιχνίδι το έρειξες με το γιόκα σου???

Άντεεεεεε περιμένουμεεεεεε.....:404:
 

east electronics

Επαγγελματίας
Μηνύματα
1.241
Reaction score
1.108
ευχαριστω ολους για το ενδιαφερον αλλα απο την διαχειριση του φορουμ υπαρχει καποιο θεμα σχετικα με το ποστ το οποιο λειτουργει και σαν διαφημιση της εταιριας μου ( αν και αυτο δεν ειναι η προθεση μου οπως πολλοι θα εχουν καταλαβει ειμαι μαλλον περισοοτερο χομπιστας και μετα επαγγελματιας )

υπαρχει πολυ φιλικη προσεγγιση απο τους διαχειριστες για να βρουμε καποια λυση στο θεμα ως τοτε υπομονη

φιλικα
Σακης Πετροπουλος
 

Μηνύματα
53
Reaction score
0
Απάντηση: Re: ΕΠΙΣΚΕΥΕΣ-ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΕΙΣ (ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ)

Σάκη επικοινώνησε μαζί μου.
 

east electronics

Επαγγελματίας
Μηνύματα
1.241
Reaction score
1.108
Re: Απάντηση: Re: ΕΠΙΣΚΕΥΕΣ-ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΕΙΣ (ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ)

ευχαριστως ποιος ειναι ???
 

Μηνύματα
5.776
Reaction score
1.187
Απάντηση: Re: ΕΠΙΣΚΕΥΕΣ-ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΕΙΣ (ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ)

ευχαριστω ολους για το ενδιαφερον αλλα απο την διαχειριση του φορουμ υπαρχει καποιο θεμα σχετικα με το ποστ το οποιο λειτουργει και σαν διαφημιση της εταιριας μου ( αν και αυτο δεν ειναι η προθεση μου οπως πολλοι θα εχουν καταλαβει ειμαι μαλλον περισοοτερο χομπιστας και μετα επαγγελματιας )
Και πού είναι το κακό δηλαδή αν διαφημιστείς; Δεν το καταλαβαίνω...
 

east electronics

Επαγγελματίας
Μηνύματα
1.241
Reaction score
1.108
δεν ειμαι και πολυ σιγουρος οτι εδω ειναι καταλληλο το μερος για να συζητηθει αυτο αλλα απο την αλλη ισως και η γνωμη των χρηστων του φορουμ και του συγκεκριμενου ποστ να πρεπει να ακουστει ...

απο την αλλη εγω ειμαι καλος στους ενισχυτες τα διαχειριστικα δεν ειναι και το φορτε μου
 


Μηνύματα
4.690
Reaction score
1.815
Απάντηση: ΕΠΙΣΚΕΥΕΣ-ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΕΙΣ (ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ)

Θεωρώ οτι το AVSite είναι ένα forum που ο καθένας ελεύθερα μπορεί να λεει την άποψή του και να φιλοξενείται από όλα τα μέλη του και τους διαχειριστές του.
Αυτό ήταν και το μεγαλύτερο προτέρημα μέχρι στιγμής που με έφερε πιο κοντά του, σε σχέση με άλλο ή άλλα forums που ούτε λίγο ούτε πολύ, δεν αγκάλιαζαν και τόσο πολύ τα μέλη τους, θεωρώντας οτι με την επιμονή τους μπορούν να επιβάλλουν απόψεις.
Το AVSite είναι μια κοινότητα, που όλοι μας εκφράζουμε την αγάπη μας και την τρέλλα μας για το όμορφο αυτό χόμπυ και νομίζω οτι ο κάθε ένας από μας, βάζει ένα λιθαράκι στη μαγεία του Hi-Fi.

Ας είμαστε πιο "απλοί", χωρίς "αυτοσκοπούς" και συμφέροντα.
Από το συγκεκριμένο πόστ έχουμε ανακαλύψει πολλά, όπως και από τα περισσότερα θέματα στο AVSite που ανοίγονται.
Υποθέτω οτι κι άλλοι καλοί συνάδελφοι του Σάκη γράφουν εδώ μέσα. Όλοι μαζί καλό θα είναι να βοηθήσουν έτσι ώστε οι πληροφόρηση και η γνώση να κοινοποιηθεί σε όλα τα μέλη.
Γιατί αυτό που είναι σημαντικό για όλους μας, είναι το "ταξίδι" για τη γνώση.

Το forum είναι γεμάτο από ανθρώπους -μέλη & διαχειριστές- χομπίστες, όχι από επιχειρηματίες που αναζητούν το κέρδος, μέσω διαφήμισης.
Ζητώ συγνώμη από τη διαχείρηση αν είμαι εκτός φιλοσοφίας της, αλλά εξακολουθώ να περιμένω παρουσίαση προιόντων από το Σάκη... :126:
 

Μηνύματα
3.313
Reaction score
1.945
Απάντηση: Re: ΕΠΙΣΚΕΥΕΣ-ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΕΙΣ ( ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ)

Εύγε!!!
Με το μύνημα μου αυτό παίρνω το εύγε πίσω........και εξηγούμε:

Όταν πρωτοπήγα τον ενισχυτή στον Σάκη, μέσα σε λιγότερο από εβδομάδα τον είχα παραλάβει επισκευασμένο. Μετά απο ΔΙΚΟ μου λάθος ο ενισχυτής υπέστει μια μικροβλάβη, και επειδή το ραδιόφωνο του δεν έπαιζε σωστά παρά το σέρβις μίλησα με τον Σάκη και του το ξαναέστειλα. Όλα αυτά έγιναν σε διάστημα 1-1,5 εβδομάδας.
Από τις αρχές Φεβρουαρίου λοιπόν ο ενισχυτής είναι στα χέρια του Σακη. Μέχρι και πριν 2-3 βδομάδες με την δική μου ανοχή και υπομονή, αφου στην αρχή περιμενε κάποια ανταλακτικα, μετά πεσανε κάποιες μαζεμένες δουλειές με ηχητικά κλπ (λόγω αποκριών και τέτοια).
Ενώ λοιπόν είχε διορθωθεί η βλάβη, τελευταία στιγμή διαπίστωσε ο Σάκης ότι δεν έιχε κοιτάξει το θέμα του ραδιοφωνου και η παράδοση πήρε νέα παράταση, αφού έπρεπε να αλαχθούν αντιστάσεις κλπ κλπ.

Θεωρητικά λοιπόν ο ενισχυτής, αν και είναι ετοιμοπαράδοτος εδώ και 1 εβδομάδα τουλάχιστον, δεν έχει έρθει στα χέρια μου γιατί οι συγκυρίες ήταν τέτοιες που την προηγούμενη Πέμπτη αντί να καταλήξει στα χέρια μου βρέθηκε στην Σπάρτη!!!!! Ο Σάκης με διαβεβαίωσε για ακόμα μια φορά ότι δεν υπάρχει τίποτα το σκοτεινό στην όλη υπόθεση, και αν όχι μέσα στο Σαββ/κο (αυτό που μας πέρασε...), τότε Δευτέρα θα μιλάγαμε για να τον παραλάβω.... . Βέβαια εχθές και σήμερα ο Σάκης δεν έχει απαντήσει στα τηλέφωνα μου, ούτε στα μηνύματα που του έστειλα.....
Μην με ρωτάτε γιατί δεν έχω πάει απο εκεί....ακόμα.... Έχω συνάδελφο που το εξοχικό του είναι στην Ν.Μάκρη (αυτός είχε παραδώσει τον δέκτη την πρώτη φορά). Όσες φορές προσπάθησα να κανονίσω να παραλάβει αυτός όλο κάτι γινόταν και δεν ήταν εφικτό.......

Δεν θα πρωχορήσω σε χαρακτηρισμους και άλλα τέτοια ούτε κάνω ''επίθεση'' κλπ. Απλά το αναφέρω εδώ για να υπάρχει γνώση του θέματος και για να δώ αν θα πάρω κάποια δημόσια απάντηση....(τα γραπτά μένουν βλεπετε....)

Αυτά τα λίγα....και βλέπουμε για την συνέχεια.
 

Μηνύματα
20
Reaction score
0
Απάντηση: Re: ΕΠΙΣΚΕΥΕΣ-ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΕΙΣ ( ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ)

Κατα τη γνώμη μου να βγάζεις το Σάκη έτσι στη σέντρα είναι unfair. Μπορεί τελικά να μην έχεις την σωστή εξυπηρέτηση αλλά πρέπει πρώτα να ξεκαθαρίσεις με αυτόν και μετά ανάλογα με την κατάληξη να αναφέρεις το πρόβλημα σου στους αρμόδιους (υπηρεσία καταναλωτή/αστυνομία κ.τ.λ). Το forum δεν μπορεί να γίνει η Ζούγκλα του Τριανταφυλλόπουλου.
 

jpaudio

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.124
Reaction score
1.573
Απάντηση: ΕΠΙΣΚΕΥΕΣ-ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΕΙΣ (ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ)

Δεν νομίζω να τον βγάζει στην σέντρα, απλά παραθέτει γεγονότα. Αλλά καλό θα ήταν πριν βγούν συμπεράσματα ο φίλος Γιώργος να ψάξει καλύτερα και να προσπαθήσει να επικοινωνήσει μαζί του πηγαίνοντας από το εργαστήριό του. Άνθρωπος είναι, οικογένεια έχει, μπορεί να του έχει συμβεί κάτι σοβαρό (που το απεύχομαι) και να μην μπορεί να εξηπηρετήσει κανέναν ακόμα και κολλητούς. Ας περιμένουμε. Αν πάλι μετά από όλες τις προσπάθειες η ανταπόκρισή του κριθεί ύποπτη τότε σέντρα...
Φιλικά,
Γιάννης
 

Μηνύματα
3.313
Reaction score
1.945
Απάντηση: ΕΠΙΣΚΕΥΕΣ-ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΕΙΣ (ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ)

Κατα τη γνώμη μου να βγάζεις το Σάκη έτσι στη σέντρα είναι unfair. Μπορεί τελικά να μην έχεις την σωστή εξυπηρέτηση αλλά πρέπει πρώτα να ξεκαθαρίσεις με αυτόν και μετά ανάλογα με την κατάληξη να αναφέρεις το πρόβλημα σου στους αρμόδιους (υπηρεσία καταναλωτή/αστυνομία κ.τ.λ). Το forum δεν μπορεί να γίνει η Ζούγκλα του Τριανταφυλλόπουλου.
Δεν νομίζω να τον βγάζει στην σέντρα, απλά παραθέτει γεγονότα. Αλλά καλό θα ήταν πριν βγούν συμπεράσματα ο φίλος Γιώργος να ψάξει καλύτερα και να προσπαθήσει να επικοινωνήσει μαζί του πηγαίνοντας από το εργαστήριό του. Άνθρωπος είναι, οικογένεια έχει, μπορεί να του έχει συμβεί κάτι σοβαρό (που το απεύχομαι) και να μην μπορεί να εξηπηρετήσει κανέναν ακόμα και κολλητούς. Ας περιμένουμε. Αν πάλι μετά από όλες τις προσπάθειες η ανταπόκρισή του κριθεί ύποπτη τότε σέντρα...
Φιλικά,
Γιάννης
Φίλε patco δεν βγάζω κανέναν στην σέντρα. Ούτε χαρακτήρισα, ούτε επιτέθηκα, παρά μόνο ανέφερα κάποια γεγονότα. Και πρίν το κάνω έστω κ αυτό είχα εμμέσως προειδοποιήσει τον Σάκη και του είχα ζητήσει να έρθει στην θέση μου για να δεί το όλο σκηνικό από την δική μου πλευρά.
Δεν μαλώσαμε, δεν βριστήκαμε δεν...δεν...
Απλά θεώρησα ότι αυτό ήταν το λιγότερο που έπρεπε να κάνω.
Για σκέψου αντί για τον Σάκη να μιλάγαμε για ένα σέρβις μιας μεγάλης αντιπροσωπείας που θα με ''παίδευε'' για το αντίστοιχο χρονικό διάστημα.... τα γραφόμενα μου ίσως να σου φάινονταν και μετρημένα....

Και να ενημερώσω και εσένα αλλά και τον Γιάννη ότι απο σήμερα το απόγευμα ο ενισχυτής έχει πάρει την θέση του στο ράφι μου....Ο Σάκης μου ζήτησε συγνώμη για την καθυστέρηση και τέλος καλό όλα καλά.
Τώρα αν τα γραφόμενα μου ''προώθησαν'' την παράδοση του ενισχυτή δεν το ρώτησα να το μάθω....και δεν πρόκειται να το ψάξω παραπάνω.....
Τώρα απλά απολαμβάνω το Lady in Red ....... :126:
 

Μηνύματα
20
Reaction score
0
Απάντηση: ΕΠΙΣΚΕΥΕΣ-ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΕΙΣ (ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ)

Ίσως η έκφραση που χρησιμοποίησα να μην είναι δόκιμη. Sorry γι αυτό. Απλά πιστεύω ότι η άμεση επικοινωνία μεταξύ ανθρώπων οδηγεί πιο άμεσα σε αποτέλεσμα. Θα προτιμούσα δηλαδή να αναφέρεις την εμπειρία εξυπηρέτησης σου αφού είχε ολοκληρωθεί η συναλλαγή σου με το Σάκη.
 

Μηνύματα
3
Reaction score
0
Απάντηση: ΕΠΙΣΚΕΥΕΣ-ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΕΙΣ (ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ)

Για μένα ήταν τελικά το πιο χρήσιμο θέμα και έχω παρακολουθήσει πολλά. Με αφορμή τις γνώσεις και τις συμβολές του Σάκη, άλλαξα πρώτα τους μεγάλους ηλεκτρολυτικούς σε ένα Kenwood που έχω από το 1976 και δουλεύει ακόμη απροβλημάτιστα. Η διαφορά εμφανείς προς το καλλίτερο αλλά όχι και τεράστια (ήταν που ο Kenwood είχε Nippon Chemi-con ). Μετά σκέφθηκα να δω τι γίνεται με τον CAV A8M που τον πήρα μεταχειρισμένο και δεν ήμουν ικανοποιημένος. Όλο κάτι άλλαζα αλλά ικανοποιημένος ποτέ δεν ήμουν. Τον ανοίγω λοιπόν και παρατηρώ ότι οι τρεις από τους τέσσερις μεγάλους ηλεκτρολυτικούς που έχει ήταν φουσκωμένοι στο πάνω μέρος. Αυτό είναι ένδειξη ότι οι πυκνωτές τα έχουν φτύσει. Τους άλλαξα και τους τέσσερις με ότι βρήκα στο εμπόριο ( έχει δύο σε κάθε πλακέτα του τελικού αν θυμάμαι καλά των 15.000 mf στα 85 Volt) και έβαλα ανά έναν δύο των 10.000 mf στα 65 Volt, δηλαδή οχτώ των 10.000 mf. Η διαφορά μέρα με τη νύχτα. Επειδή οι πυκνωτές που έχει ο CAV δεν είναι ότι ποιοτικότερο υπάρχει, συνιστώ σε όλους τους κατόχους να τους ρίξουν μια ματιά. Πρέπει να ξέρουν όμως ότι αφαιρούνται δύσκολα γιατί έχουν εκτός από τα δύο ποδαράκια και δύο βάσεις, γι’ αυτό η δουλειά από κάποιο τεχνικό θα ήταν καλλίτερη λύση για να μην γίνει κάποια ζημιά, άσε που μπορεί να γίνει και λάθος στην συνδεσμολογία Επίσης αν θα γίνει η αλλαγή να είναι στα 85 volt (εγώ δεν βρήκα και δεν είχα υπομονή να περιμένω). Άλλαξα και τους μικρούς του τελικού αλλά πιστεύω ότι η διαφορά ήταν από τους μεγάλους.
Ευχαριστώ τον Σάκη που άνοιξε αυτό το θέμα και το avsite που το φιλοξένησε. Εγώ το είδα ως ενημερωτικό το όλο θέμα και κατέληξε ότι αν πάρω άλλον μεταχειρισμένο ενισχυτή (πενταετίας και πάνω) θα το πάω πρώτα σε κάποιον τεχνικό για service. Όλο και κάτι θα χρειάζεται αντικατάσταση.

Ευχαριστώ τον Σάκη που άνοιξε αυτό το θέμα και το avsite που το φιλοξένησε. Εγώ το είδα ως ενημερωτικό το όλο θέμα και κατέληξε ότι αν πάρω άλλον μεταχειρισμένο ενισχυτή (πενταετίας και πάνω) θα το πάω πρώτα σε κάποιον τεχνικό για service. Όλο και κάτι θα χρειάζεται αντικατάσταση.
 

east electronics

Επαγγελματίας
Μηνύματα
1.241
Reaction score
1.108
Καλημερα σε ολους και χρονια πολλα ...

Πραγματι οφειλω μια μεγαλη συγνωμη οχι μονο σε συφορουμιτες που εκαναν μαυρα ματια να με δουνε αλλα δυστυχως και σε πελατες που λουστηκαν το ιδιο προβλημα με παρα πολυ μεγαλες καθυστερησεις στην παραδοση .

καμμια φορα συμβαινει το ανυπερβλητο και τα πραγματα τα παιρνει ο διαολος οπως λενε στο χωριο μου και παλι ζητω συγνωμη απο τα παιδια του φορουμ αλλα και οσους απο αυτους ειναι πελατες .

Τωρα ... για να προσπαθησω να συμβαδισω με τους κανονες του φορουμ θα κανω μια προσπαθεια να παρουσιαζω την δουλεια μου μονο σε οτι αφορα το τεχνικο μερος και οχι το εμπορικο ενω συναμα θα πρεπει να θυμισω οτι απο τα μηχανηματα που βλεπω κραταω σχηματικα, σετ μετρησεων , και ψηφιακες υπογραφες τα οποια θετω στην διαθεση του οποιουδηποτε μπορει να τα χρειαστει ...

Φιλικα
Σακης Πετροπουλος
 

east electronics

Επαγγελματίας
Μηνύματα
1.241
Reaction score
1.108
Ανακατασκευη Crescendo 1982 140W

Μερικες φωτογραφιες απο την ανακατασκευη ενος crescendo του 1982 140W

παρολο οτι τα μηχανηματα αυτα εχουν την φημη της ασταθειας που μεταφραζεται σε ταλαντωσεις και αρκετο offset στη εξοδο το συγεκριμενο πηγε αποδεκτα καλα το οποιο φυσικα εγινε με πυκνωτες σταθεροποιησης στις αντιστασεις εξοδου .

κακη πρακτικη κατα την αποψη μου αλλα απο την αλλη μαλλον δεν γινοταν αλλιως .

Επειδη πολλοι crescendo εχουν κατασκευαστει στην Ελλαδα ειναι πιθανον να αξιζει τον κοπο να τους κανουμε ενα ξεχωριστο ποστ ...

Φιλικα
Σακης Πετροπουλος




 


Μηνύματα
4.690
Reaction score
1.815
Απάντηση: ΕΠΙΣΚΕΥΕΣ-ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΕΙΣ (ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ)

Επιτέλους!!!!!!!!!!!!:404:


----->Welcome back!!:444:
 

Μηνύματα
96
Reaction score
0
Απάντηση: ΕΠΙΣΚΕΥΕΣ-ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΕΙΣ (ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ)

Χρόνια πολλά σε όλους. Επιτέλους ξαναγυρίσατε κυριε Σάκη!!! Περιμένω με ανυπομονησία τα ποστ σας. Να είστε πάντα καλά.
 

Μηνύματα
3.783
Reaction score
6.772
Απάντηση: ΕΠΙΣΚΕΥΕΣ-ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΕΙΣ (ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ)

Γεια σου φίλε Σάκη. Καλώς ώρισες ξανά:107:
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.899
Μηνύματα
2.922.085
Members
38.110
Νεότερο μέλος
ddb
Top