Featured Μετρήσεις με REW


Μηνύματα
4.181
Reaction score
3.878
Σε μικρό δωμάτιο 3.8 * 2.8 πριν το ξεκίνημα δομικών εργασιών ( αυτά παθαίνεις όταν φωνάζεις τον @costas EAR για αυτοψία) μετά απο μερικές προσπάθειες .
Φυσικά μετά όλα ξανα απο την αρχή , φίλτρα κτλ...
 

Attachments



Μηνύματα
4.181
Reaction score
3.878
Τι δομικές εργασίες θα κάνεις;
Ότι πρότεινε ο Κώστας. Πάτωμα λαμινειτ, και διάτρητη γύψο σανίδα με μόνωση στους τοίχους. Μετά σιγά σιγά το σύστημα από 2.2 θα μεγαλώσει.
Όλα αυτά με τον καιρό βέβαια.
 

Μηνύματα
4.542
Reaction score
7.883
Ότι πρότεινε ο Κώστας. Πάτωμα λαμινειτ, και διάτρητη γύψο σανίδα με μόνωση στους τοίχους. Μετά σιγά σιγά το σύστημα από 2.2 θα μεγαλώσει.
Όλα αυτά με τον καιρό βέβαια.
Μετα την μόνωση και την γυψοσανίδα τι ελεύθερος ωφέλιμος χώρος θα μείνει?
Είναι μικρός ο χώρος
 


Μηνύματα
4.542
Reaction score
7.883
Μείον 5 με 12 πόντους ανάλογα την πλευρά περίπου.
Υπέθεσα ότι πίσω απ την γυψοσανίδα θα μπει απορροφητικό υλικό όπως πετροβαμβακας ικανού πάχους.
Το πολυκαναλο είναι ένα θέμα σε τέτοιο μικρό χώρο αλλά νομίζω με τα κατάλληλα ηχεία πχ ομοαξονικα γίνεται.
 

Μηνύματα
4.181
Reaction score
3.878
Υπέθεσα ότι πίσω απ την γυψοσανίδα θα μπει απορροφητικό υλικό όπως πετροβαμβακας ικανού πάχους.
Το πολυκαναλο είναι ένα θέμα σε τέτοιο μικρό χώρο αλλά νομίζω με τα κατάλληλα ηχεία πχ ομοαξονικα γίνεται.
Ναι σωστά θα μπει απορροφητικό υλικό. Η γύψο σανίδα 1 πόντο πάχος έχει. Το υπόλοιπο θα είναι ηχοαπορροφηση.
 



Μηνύματα
562
Reaction score
1.220
Έπαιζα ιστα 30-40 db και πετάχτηκα εκτακτα στον πατέρα μου που είχε ένα θέμα. Γύρισα μετά από 1-1,5 ώρα.....
Το volume στον προ ήταν στο 100%....
O τελικός είχε μπει σε προστασία, τα σαμπ βαρουσαν στο τέρμα.
Μυρωδιά καμένου....
Ο τελικός έκαιγε.
Τα σαμπ έκαιγαν
Τα ηχεία έκαιγαν (ναι οι κώνοι), η καμπίνα ήταν ζεστή.
Παραμορφωμένα Τουίτερ...
Γαμηθηκε
 



Μηνύματα
562
Reaction score
1.220
Πήρα μια μέτρηση αρχικά να δω τι γίνεται.
Οκ τα Τουίτερ έχουν πεθάνει πάνε για αντικατάσταση.
Τα σαμπ δείχνουν οκ.
Στο υπόλοιπο φάσμα δεν βλέπω καμμία τρελή διαφοροποίηση. Είναι πολύ κοντά η παλιά καμπύλη με τη φρέσκια που πήρα.
Πράγμα που σημαίνει η υπάρχει μια Χ διαφοροποίηση στα μέσο ψηλά επειδή το Τουίτερ είναι οφ, ή υπάρχει μερική ζημιά στα μεγάφωνα και κάπου χάνει/παίρνει.
Μπορεί να την έφαγε κ ο τελικός και να κάνει τα δικά του.
Οι εντασεις που πιάνει είναι ίδιες πάντως, καμιά τρελή παραμόρφωση στο sweep δεν άκουσα.
Όπως και να έχει είναι καλύτερη η κατάσταση από ότι φανταζομουν.
Θα τα πάω όλα για έναν έλεγχο. Ενισχυτικά στον east, για τα ηχεία αναμένω απάντηση από την polk πώς να κινηθώ.
Τα σαμπ για τσεκαρισμα, καμιά ιδέα που να τα πάω;
Η να μιλήσω με arendal να μου πουν αυτοί τι να κάνω;
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.459
Μηνύματα
2.904.978
Members
38.048
Νεότερο μέλος
Coffee
Top