Ποδήλατο





bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
14.901
Reaction score
46.164
Δεύτερη προπόνηση στο rouvy, δεν ξανά γυρίζω με τίποτα στο zwift, το Zwift είναι παιχνίδι για μικρά παιδιά...
Η ρεαλιστικότητα του rouvy νικά κατά κράτος το ψεύτικο κόζμο του zwift, άσε που συνδέεται κατευθείαν με το εργόμετρο το πρόγραμμα χωρίς προβλήματα κατά τη προπόνηση. Το άλλο που παρατήρησα, εξαντλεί λιγότερο τη μπαταρία του τάμπλετ, γύρω στο - 20% σε σχέση με το Zwift.
 
Last edited:




Μηνύματα
21.123
Reaction score
15.133
Εγώ Ι love Cubes! Έχω από το 2017 ένα Cube Agree C:62, έχει κάνει 65.000 χμ (το πλαίσιο, γιατί τα άλλα τα έχω αλλάξει σιγά σιγά), και το μόνο μου πρόβλημα... είναι ότι το πήρα σε μεγαλύτερο μέγεθος από το κατάλληλο για το ύψος μου. Ακόμα αυτό χρησιμοποιώ. Το πλαίσιο παραμένει στο ίδιο περίπου σχέδιο και σε αυτό που έβαλες, τώρα τι αλλαγές έχουν γίνει σε μικρότερο βαθμό σε αυτό, δεν γνωρίζω...

ΥΓ. Μεταχειρισμένο το κοιτάζεις; Γιατί είναι μοντέλο 2020 όμως με Sram drivetrain (θα προτιμούσα Shimano, μόνο αν η διαφορά στην τιμή ήταν αρκετή υπέρ της Sram, θα έπαιρνα με Sram).

ΥΓ2. Στα τωρινά μοντέλα βλέπω μια αλλαγή που δεν με τρελαίνει (γενικότερα, όχι μόνο στα Cube), ότι έχουν βάλει seatpost "αεροδυναμικού" (proprietary) τύπου, που σημαίνει ότι δύσκολα μπορείς να βάλεις κάτι άλλο της αγοράς στη θέση του (όπως έχω κάνει εγώ στο δικό μου Agree, ή γίνεται σε αυτό που έβαλες στο link).
 
Last edited:

Μηνύματα
849
Reaction score
1.032
Εγώ Ι love Cubes! Έχω από το 2017 ένα Cube Agree C:62, έχει κάνει 65.000 χμ (το πλαίσιο, γιατί τα άλλα τα έχω αλλάξει σιγά σιγά), και το μόνο μου πρόβλημα... είναι ότι το πήρα σε μεγαλύτερο μέγεθος από το κατάλληλο για το ύψος μου. Ακόμα αυτό χρησιμοποιώ. Το πλαίσιο παραμένει στο ίδιο περίπου σχέδιο και σε αυτό που έβαλες, τώρα τι αλλαγές έχουν γίνει σε μικρότερο βαθμό σε αυτό, δεν γνωρίζω...

ΥΓ. Μεταχειρισμένο το κοιτάζεις; Γιατί είναι μοντέλο 2020 όμως με Sram drivetrain (θα προτιμούσα Shimano, μόνο αν η διαφορά στην τιμή ήταν αρκετή υπέρ της Sram, θα έπαιρνα με Sram).

ΥΓ2. Στα τωρινά μοντέλα βλέπω μια αλλαγή που δεν με τρελαίνει (γενικότερα, όχι μόνο στα Cube), ότι έχουν βάλει seatpost "αεροδυναμικού" (proprietary) τύπου, που σημαίνει ότι δύσκολα μπορείς να βάλεις κάτι άλλο της αγοράς στη θέση του (όπως έχω κάνει εγώ στο δικό μου Agree, ή γίνεται σε αυτό που έβαλες στο link).
Ναι μτχ είναι με Shimano Ultegra DI2 8050
 





bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
14.901
Reaction score
46.164
Μια χαρά είναι είναι το cube, εφόσον σου αρέσει και εφόσον είναι στο μέγεθός σου.
Τη 8050 τη έχω σε ένα από τα ποδήλατα μου, είναι η καλύτερη di2 που έβγαλε η shimano, μετά τα σκάτωσε...
 

Μηνύματα
21.123
Reaction score
15.133
Χρήστο αν δεις τώρα κάποιο update για το 12speed di2 (υποτίθεται διορθώνει κάποια προβλήματα ασφαλείας, για να μην χακάρεται) καλύτερα να περιμένεις μια επόμενη έκδοση, γιατί αυτή φαίνεται να βγάζει την πίστη για εγκατάσταση! Την έφτιαξαν τσάτρα πάτρα, στο πόδι!

 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.602
Μηνύματα
2.910.828
Members
38.073
Νεότερο μέλος
gxnd
Top