Accuphase, Luxman ή Pass....;


Μηνύματα
154
Reaction score
397
Λες ε ?

Μπορεί εαν και δε το βλέπω, αυτός ο Pass είναι και λίγο άσχετος. :D
Δεν μιλάω γλαφυρά για τον Pass αλλά για την άποψη που έχουν οι άλλοι για αυτόν και τις κατασκευές- σχεδιάσεις του.

Σε αυτό απάντησα (γλαφυρά). ;)
Πρέπει για τρίτη φόρα να αναφέρω ότι σέβομαι πολύ την δουλειά του Pass? Δεν σας αρκούν 2? Επίσης μιας και δεν το αναφέραμε, εκτιμώ πολύ και την συνεισφορά του στον DIY χώρο γιατί ασχολούμαι.

Υπάρχει κάποια ασυμβατότητα στον τρόπο που σκέφτεστε ανάμεσα στο ότι σεβόμαστε έναν κατασκευαστή (και δεν τον θεωρούμε άσχετο σε καμία περίπτωση) και ότι ταυτόχρονα μας φαίνεται λίγο περίεργο να τρώμε στην μάπα ενισχυτή των 7Κ χωρίς balanced εισόδους και με efficency εποχής προ της κλιματικής αλλαγής το έτος 2022? Δεν μπορούν να ισχύουν αυτά τα 2 πράγματα ταυτόχρονα?
 

Μηνύματα
27.834
Reaction score
26.167
Πρέπει κάποιος να του μιλήσει για το rexona .
Καλός ο PASS αλλά όχι για πολύ.
Οι σχεδιάσεις του είναι αρκετές μέχρι τινός . Μετά αρχίζει και ζορίζει το πράμα και δεν τα λένε καλά .
Εναν τελικό του 2χ250 w /8 ohms , δεν θέλω να τον ξανακούσω ποτέ στην ζωή μου .
Ούτε ο ίδιος θα έπρεπε κανονικά .
 








ifievadam

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
509
Reaction score
356
Παιδες παρακαλω να κλεισει το θεμα που ανοιξα. Δεν υπαρχει πια λογος να γραφετε για ασχετα θεματα. Μια γνωμη ζητησα, δεν ανταποκριθηκατε οταν επρεπε, οποτε ο,τι και να λετε ανηκει αλλου. Παρακαλω σεβαστείτε την επιθυμια μου. Ευχαριστω
 


Μηνύματα
347
Reaction score
273
Πρώτον δεν τον προκάλεσα, δεύτερον δεν είναι κακό να προκαλείς κάποιον εαν γίνεται με καλό τρόπο, τρίτον ο Bhutia δεν μπορεί να προκληθεί καθώς είναι ολοφάνερο σε εμένα πλέον, ότι έχει κάποιες γνώσεις και απόψεις παγιωμένες για κάποια θέματα, και τις "προωθεί" με τα γραφόμενα του με κάθε ευκαιρία. Διαλέγει λόγω της πολύ γνώσης, τα πεδία μάχης του, τον χρόνο έκφρασής τους, ώστε να αποδεικνύει συνεχώς στον εαυτό του και στους άλλους ότι οι απόψεις του αυτές είναι σωστές. Αυτό νομίζει ότι είναι προτέρημα και ότι οδηγεί και σε καλό. Δεν έχει καταλάβει, μάλλον είναι νέος σε ηλικία, ότι είναι το μεγαλύτερο μειονέκτημα και λάθος δρόμος (τον αντίθετο ακριβώς πρέπει να πάρει) και κυρίως περισσότερο για αυτόν τον ίδιο και την δική του εξέλιξη. ¨Ασε που δεν είναι και υπαρξιακά ο ενδεδειγμένος τρόπος να πετύχεις την ελευθερία και αποδέσμευση σε κανέναν τομέα και άλλα που τελειώνουν και αυτά σε -ία και -η. :D

Εγω σαν καλός άνθρωπος έχω υποχρέωση να του το επισημάνω. Εσείς να του βάζετε λάικ.

Άρα τι απομένει πλέον σε αυτό το site ? Μόνο ο Κος Χρήστος έχει ελπίδα. :D
Τελικά που καταλήγουμε; ότι ο ενισχυτής που πήρε ο φίλος εισάγει παραμορφώσεις; ποιές; και ο Bhutia ποιό ρόλο παίζει σε αυτή την περίπτωση; και εσύ που εμπλέκεσαι; έχασα επεισόδια μάλλον. Έχω και το test. του Bhutia.. Μήπως με κανά καλώδιο audiophile μπορούμε να φλατάρουμε τον ήχο; Εδώ χρειάζεται ο Λέανδρος. Κάτι πρέπει να κάνουμε πάντως.
Και έχουμε και τον Κώστα να γελά. Μάλλον δάκτυλος του είναι όλα.
Πάρτε ev λέμε.
 

gonis

Luger
Μηνύματα
4.275
Reaction score
11.644
Τελικά που καταλήγουμε; ότι ο ενισχυτής που πήρε ο φίλος εισάγει παραμορφώσεις; ποιές; και ο Bhutia ποιό ρόλο παίζει σε αυτή την περίπτωση; και εσύ που εμπλέκεσαι; έχασα επεισόδια μάλλον. Έχω και το test. του Bhutia.. Μήπως με κανά καλώδιο audiophile μπορούμε να φλατάρουμε τον ήχο; Εδώ χρειάζεται ο Λέανδρος. Κάτι πρέπει να κάνουμε πάντως.
Και έχουμε και τον Κώστα να γελά. Μάλλον δάκτυλος του είναι όλα.
Πάρτε ev λέμε.
Τελικά πρέπει να εισαι μεγάλο τρόλ,βάζεις λαικ σε ποστ που ο νηματοθετης παρακαλεί ευγενικά να τερματιστεί ο σχολιασμός στο θέμα και στο καπάκι γράφεις αυτό το ποστ όπου θες να μάθεις τι;:oops:
 

Μηνύματα
347
Reaction score
273
Έγραφα ταυτόχρονα. Like έβαλα μετά. Μόλις το διάβασα
Κάτι γίνετα με το κινητό και δεν ανανεώνει τα μηνύματα. Sorry..
 

Μηνύματα
53
Reaction score
57
Εχω ανοιξει ενα θεμα στις αγγελιες
Στο οποιο η ανταποκριση ηταν μηδενικη, μαλλον μηδενικη +1 , για να μην αδικησω τον φιλο που απαντησε εστω και με εκτος θεματος προσφορα!
Ωστοσο ...αποτολμω να ζητησω την αποψη / γνωμη των μελων που εχουν την σχετικη εμπειρια επ' αυτων, των εξης ολοκληρωμενων ενισχυτων:
Accuphase E470
Pass Labs int 25
Luxman 550axii
Luxman 507ii
δηλ δυο ταξης ΑΒ και δυο Α. Οι τιμες ειναι περιπου οι ιδιες με αγορα ειτε απο εξω ειτε απο μεσα (κυριως μεραχειρισμενα).
Συνθηκες ακροασης: κυριως ψηφιακα ολων των ειδων, μουσικες τζαζ, εντεχνο, λιγο ροκ παλαιο, γενικα χαμηλων τονων και εντασεων σε χωρο σαλονατο και ...brutal!. Ηχεια Harbeth 30.1 με τασεις "αναβαθμισης", αρκει να βρεθει καλιτερο στο ιδιο τιμολογιακο οριο.
Χωρις να τους εχω ακοσει, βασει κριτικων, προσβλεπω προς Accu Pass!
Η γνωμη σας;
Αιτουμενες αποψεις: γενικως και ειδικως περι του ηχου αυτων. Δυνατοτητα επιτοπιας ακροασης ...αδυναμος!
Επειδη το θεμα σουπιασε και βαρεθηκα να διαβαζω ασχετα δεν ξερω αν το εγραψες καπου αλλα τελικα πως πηγε ο pass?
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.173
Μηνύματα
2.891.439
Members
38.001
Νεότερο μέλος
Αναστάσιος Κελεγκουρης
Top