Hawkwind78's Multichannel System

hawkwind78

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
3.078
Reaction score
3.112
Το έχει χάσει το ματσάκι. Μην βλέπεις άλλο. Άλλαξε κανάλι.
Υπάρχει και η θεωρία του βατράχου. Φέρνεις το ένα και σιγά σιγά το δεύτερο. Απλά για την ώρα είμαστε με ένα ποδαρι στο γήπεδο.
 




hawkwind78

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
3.078
Reaction score
3.112
Εδώ βλέπουμε το αντίθετο. Είχες δυο και σιγά σιγά έφυγε το ένα.
Είχα δύο της κακιας ώρας τώρα ήρθε ανοιξη σε σχέση με τα προηγούμενα. Άμα καταφέρω να φέρω και δεύτερο θα έρθει επανάσταση.
Πάντως μειώθηκε πολύ το σύστημα και είναι λιγότερο αγχωτικό. Μόνο ενισχυτής, shield tv, ps3 και πικάπ τέλος. Ούτε dac, ούτε streamer, ούτε χωριά phono για πικάπ. Ολα σε ένα marantz νοικοκυρεμένα. Όσων αφορά το sub ήμουν ανάμεσα στο rel acoustics ht/1003 και στο svs sb1000pro με προοπτική και για δεύτερο. Με κέρδισε το δεύτερο λόγω παραμετροποίησης και πολύ καλών κριτικών γενικά. Ποια η άποψη σας ανάμεσα στα δυο;
 
Last edited:

Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.978
Reaction score
21.230
Είχα δύο της κακιας ώρας τώρα ήρθε ανοιξη σε σχέση με τα προηγούμενα. Άμα καταφέρω να φέρω και δεύτερο θα έρθει επανάσταση.
Πάντως μειώθηκε πολύ το σύστημα και είναι λιγότερο αγχωτικό. Μόνο ενισχυτής, shield tv, ps3 και πικάπ τέλος. Ούτε dac, ούτε streamer, ούτε χωριά phono για πικάπ. Ολα σε ένα marantz νοικοκυρεμένα. Όσων αφορά το sub ήμουν ανάμεσα στο rel acoustics ht/1003 και στο svs sb1000pro με προοπτική και για δεύτερο. Με κέρδισε το δεύτερο λόγω παραμετροποίησης και πολύ καλών κριτικών γενικά. Ποια η άποψη σας ανάμεσα στα δυο;
Έχω αυτά της REL τα μεγαλύτερα (1205), νομίζω το svs σου δίνει και δυνατότητες cross (ή κάνω λάθος? :whistling:) + πως είναι 10'' vs 12'' οπότε σίγουρά καλύτερα αυτό.
 


Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.978
Reaction score
21.230
Είμαι ικανοποιημένος από τα sub της REL (έχουν μικρό πάτημα και μ' αρέσ' το look.. :whistling: ) αλλά για την περίπτωση τη δική σου νομίζω καλύτερα το SVS. :thumbsup:
 


Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.978
Reaction score
21.230
Είχα για ένα διάστημα 2 1000αρια, όχι τα pro
Στις τράμπες μου, έμεινα για λίγο με ένα.
Μου ήρθε να το ρίξω από το μπαλκόνι.
Τέτοια διαφορά 1vs 2
Εξαρτάται από τον χώρο και το στήσιμο..
2 καλύτερα λογικά από 1 αλλά δεν είναι πάντα τόσο tragic η διαφορά.. ;)
 

Μηνύματα
4.809
Reaction score
8.455
Υπάρχει και η θεωρία του βατράχου. Φέρνεις το ένα και σιγά σιγά το δεύτερο. Απλά για την ώρα είμαστε με ένα ποδαρι στο γήπεδο.
Τα ίδια θα λέει και η γυναίκα σου στις φίλες της. Την θεωρία του βατράχου. Διώχνεις το ένα και σιγά σιγά το δεύτερο :biggrin:
 



billpeppas

A/V Επαγγελματίας
Μηνύματα
2.922
Reaction score
6.698
Αναλόγως τις στάθμες και τις απαιτήσεις, καλύτερα 2000αρο/α.
Το 1000αρι pro είναι σαφώς βελτιωμένο σε σχέση με το original (non-Pro), αλλά πάλι παραμένει entry level προϊόν, ενώ το 2000αρι σοβαρεύει κάπως το πράγμα.
 

Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.978
Reaction score
21.230
Μεγαλύτερη ελευθερία τοποθέτησης
Σημαντικότατο
Κι αυτό δεν είναι σίγουρο.. :whistling:
Εξαρτάται απ' τον χώρο..
Έχω δοκιμάσει αρκετές φορές με 1, 2, 3, sub διάφορα σενάρια - θέσεις.
Με τα sub ποτέ δεν είναι εύκολο..
Αν ο χώρος είναι ''περίεργος'' και η τοποθέτηση περιορισμένη, πάντα έχεις βουνό ν' ανέβεις όσα και να έχεις..
Υποθέτω στην περίπτωση σου ''έκατσαν'' καλά τα 2.
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
17.206
Reaction score
56.312
Αναλόγως τις στάθμες και τις απαιτήσεις, καλύτερα 2000αρο/α.
Το 1000αρι pro είναι σαφώς βελτιωμένο σε σχέση με το original (non-Pro), αλλά πάλι παραμένει entry level προϊόν, ενώ το 2000αρι σοβαρεύει κάπως το πράγμα.
Το ΄΄πράγμα΄΄ στα SVS σοβαρεύει από τη σειρά 3000 και άνω...
Είχα δύο της κακιας ώρας τώρα ήρθε ανοιξη σε σχέση με τα προηγούμενα. Άμα καταφέρω να φέρω και δεύτερο θα έρθει επανάσταση.
Πάντως μειώθηκε πολύ το σύστημα και είναι λιγότερο αγχωτικό. Μόνο ενισχυτής, shield tv, ps3 και πικάπ τέλος. Ούτε dac, ούτε streamer, ούτε χωριά phono για πικάπ. Ολα σε ένα marantz νοικοκυρεμένα. Όσων αφορά το sub ήμουν ανάμεσα στο rel acoustics ht/1003 και στο svs sb1000pro με προοπτική και για δεύτερο. Με κέρδισε το δεύτερο λόγω παραμετροποίησης και πολύ καλών κριτικών γενικά. Ποια η άποψη σας ανάμεσα στα δυο;
SVS 1000 Pro έναντι του συγκεκριμένου μοντέλου REL . Και πάλι όμως θα έχεις υποδεέστερη οδήγηση στις πρώτες οκτάβες. Κατά τη γνώμη μου έπρεπε να ξεκινήσεις με ανώτερο μοντέλο όπως το 2000 ή 3000.
 


Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.978
Reaction score
21.230
Να πάρεις ή να φτιάξεις ένα τρόλει, έχει κάτι μικρά και ωραία το Leroy Merlin και το Praktiker. Μην πάθεις καμιά δισκοπάθεια. 😍
Τα κουβαλάει η γυναίκα.. :lolsign:
Τα πηγαίνει προς την έξοδο αλλά την ''μαζεύω'' :lol:
 


Μηνύματα
15.478
Reaction score
17.791
Τα κουβαλάει η γυναίκα.. :lolsign:
Τα πηγαίνει προς την έξοδο αλλά την ''μαζεύω'' :lol:
Βρε εμένα με κλώτσησε το πικάπ σε λέω. Παίζει ακόμη, τα φτιάχνανε καλά παλιά. Άμα μου κλώτσαγε το σημερινό θα διαλυόταν σε 1000 κομμάτια.

Με αγαπούσε για αυτό το έκανε. 😀 😀 😀
Το ΄΄πράγμα΄΄ στα SVS σοβαρεύει από τη σειρά 3000 και άνω...
Εγώ Bhutia θα πάρω το 4000 turbo με αεροσυμπιεστές. 😀

Edit: για πλάκα το έγραψα αλλά βλάπω ότι υπάρχει και 4000. 😀
 
Last edited:


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
173.126
Μηνύματα
2.929.940
Members
38.138
Νεότερο μέλος
Dai Funka
Top