Project ''Projectορας''

melina

Cargo 200
Μηνύματα
23.638
Reaction score
42.702
Το πλαστικό κλιπ που κρατάει το μικρόφωνο στην φωτό σου, αν του ξεβιδωσεις το χρυσό απο μεσα δεν βιδώνει στον φωτογραφικό τρίποδα; (σκέτο το πλαστικό )

Αυτο ρωτάω.

Εμένα βιδώνει.
Σκέτο το πλαστικό θα έχει πιο μεγάλη ακόμα διάμετρο.
Εσυ λες φαντάζομαι να βγάλω την κεφαλή (δεν είναι ακριβώς κεφαλή αυτό που έχει) από το τρίποδο...νομίζω στο δικό μου δεν φεύγει, πρέπει να το δω (είναι ένα πολύ παλιό velbon). Εχει ένα πλακίδιο με τρύπα και σπείρωμα για 1/4 και έχω και ένα αρσενικό βιδάκι με ροζέτα πάλι με 1/4, για αυτό δεν μου κάνει η μεγάλη τρύπα.
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
28.296
Reaction score
83.264
Θα πεταγόμουν να σου δείξω απο κοντά ή να φέρω το δικό μου αλλα εχει πολυ χιόνι έξω απο το σπίτι.
 


Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
28.296
Reaction score
83.264
Δείξε και το αλλο τρίποδο δίπλα δίπλα μηπως εχει κανεις καμία ιδεα
 



Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
28.296
Reaction score
83.264
Καλά, με το τριποδακι μια μετρηση RT60 απο απλό stereo σήμα δεν μπορεις να μας ανεβάσεις; δεν μας λυπάσαι;
 

Μηνύματα
1.076
Reaction score
2.193
Μιας και ξεκίνησα και εγώ δειλά δειλά μετρήσεις με το UKM1 και για ζέσταμα στις μετρήσεις της melinas (δεν θα επέμβω ξανά εδώ και θα ανοίξω άλλο νήμα με τις δικές μου μετρήσεις όταν ολοκληρωθούν ) παραθέτω τις μετρήσεις σε δύο θέσεις του SW. Ποια θεωρείτε είναι η καλύτερη;
Μάλλον η θέση 3 (αν και έχει πιο έντονες βυθίσεις);
Παραθέτω και την επίδραση του antimode σε κάθε καμπύλη. Μου φαίνεται ότι το antimode δεν έκανε πολλά πράγματα.
Επίσης ένας λόγος που τις βάζω εδώ είναι για να συγκρίνουμε με την melina .......τις καμπύλες μας .

Οι δυο θέσεις



Η θεση 1 (πράσινη στο πρώτο διάγραμμα) με antimode


και η θέση 3 (μπλε στο πρώτο διάγραμμα) με antimode
 

Attachments


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
38.921
Reaction score
79.410
Μιας και ξεκίνησα και εγώ δειλά δειλά μετρήσεις με το UKM1 και για ζέσταμα στις μετρήσεις της melinas (δεν θα επέμβω ξανά εδώ και θα ανοίξω άλλο νήμα με τις δικές μου μετρήσεις όταν ολοκληρωθούν ) παραθέτω τις μετρήσεις σε δύο θέσεις του SW. Ποια θεωρείτε είναι η καλύτερη;
Μάλλον η θέση 3 (αν και έχει πιο έντονες βυθίσεις);
Παραθέτω και την επίδραση του antimode σε κάθε καμπύλη. Μου φαίνεται ότι το antimode δεν έκανε πολλά πράγματα.
Επίσης ένας λόγος που τις βάζω εδώ είναι για να συγκρίνουμε με την melina .......τις καμπύλες μας .

Οι δυο θέσεις



Η θεση 1 (πράσινη στο πρώτο διάγραμμα) με antimode


και η θέση 3 (μπλε στο πρώτο διάγραμμα) με antimode
Άνοιξε καινούριο νήμα γιατί θα γίνει putain σε λίγο:o:D
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
28.296
Reaction score
83.264
Η pos 1 με Antimode, το μεσαίο διάγραμμα. Το cross που το εχεις, χαμηλά; βαλε και τα αλλα ηχεία να δούμε πως "κουμπώνει" το πράγμα. . Σαφώς και εκανε δουλειά. Φτιάξε δικό σου θρεντ, και μετέφερε τα εκεί.
 

Μηνύματα
1.076
Reaction score
2.193
Άνοιξε καινούριο νήμα γιατί θα γίνει putain σε λίγο:o:D
Η pos 1 με Antimode, το μεσαίο διάγραμμα. Το cross που το εχεις; βαλε και τα αλλα ηχεία να δούμε πως "κουμπώνει" το πράγμα. . Σαφώς και εκανε δουλειά. Φτιάξε δικό σου θρεντ, και μετέφερε τα εκεί.
Το λέω ότι θα ανοίξω καινούργιο νήμα. Απλώς επειδή βιάζεστε για τις μετρήσεις της melinas είπα να σας ζεστάνω :D
Γι'αυτό μονολεκτικές απαντήσεις χωρίς ανάλυση;)
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
38.921
Reaction score
79.410
Το λέω ότι θα ανοίξω καινούργιο νήμα. Απλώς επειδή βιάζεστε για τις μετρήσεις της melinas είπα να σας ζεστάνω :D
Γι'αυτό μονολεκτικές απαντήσεις χωρίς ανάλυση;)
βρε άνοιξε σε λέω καινούριο νήμα δεν θα τους προλαβαίνεις:p...μόλις το δει ο Εαρ ειδικά θα αρχίσει :smg::smg:
 


melina

Cargo 200
Μηνύματα
23.638
Reaction score
42.702
Βρε τι αχόρταγα αγόρια είστε!
Δικές μου μετρήσεις από αύριο...αν και θα πέσει γέλιο και καζούρα στις πρώτες θα είμαι ατρόμητος.

Δείτε πάντως τις μετρήσεις του sub και sub+cc που είχαν γίνει, και μάλιστα πριν τα χεριάσει ο ΚΚ μόνο με την ισοστάθμιση του YPAO.

SUB-YPAO.jpg


C+SUB-YPAO.jpg
 


Μηνύματα
1.076
Reaction score
2.193
Δεν ξεκινάς; :wink:
Λεω να το κάνω μαζί με την παρουσίαση του χώρου μου.
Αν πάντως οι διαχειριστές θεωρούν ότι χαλάει το νήμα της Μelinas παρακαλώ να διαγραφούν τα σχετικά post.
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
28.296
Reaction score
83.264
Λεω να το κάνω μαζί με την παρουσίαση του χώρου μου.
Αν πάντως οι διαχειριστές θεωρούν ότι χαλάει το νήμα της Μelinas παρακαλώ να διαγραφούν τα σχετικά post.
Βρε ξεκίνα να γίνει γλέντι και βλέπουμε για τα υπόλοιπα :D
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
38.921
Reaction score
79.410
Λεω να το κάνω μαζί με την παρουσίαση του χώρου μου.
Αν πάντως οι διαχειριστές θεωρούν ότι χαλάει το νήμα της Μelinas παρακαλώ να διαγραφούν τα σχετικά post.
Βρε ξεκίνα να γίνει γλέντι και βλέπουμε για τα υπόλοιπα :D
ναι καλέ! ξεκίνα!;):thumbsup:Σιγά μη περιμένουμε να βάλεις και ηλεκτρική για να χαζέψουμε:D
 


Μηνύματα
1.076
Reaction score
2.193
Βρε τι αχόρταγα αγόρια είστε!
Δικές μου μετρήσεις από αύριο...αν και θα πέσει γέλιο και καζούρα στις πρώτες θα είμαι ατρόμητος.

Δείτε πάντως τις μετρήσεις του sub και sub+cc που είχαν γίνει, και μάλιστα πριν τα χεριάσει ο ΚΚ μόνο με την ισοστάθμιση του YPAO.

View attachment 68423

View attachment 68422
Ρε συ, έχεις ωραίες κσμπύλες, καμία σχέση με τις δικές μου:D
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
173.118
Μηνύματα
2.929.712
Members
38.137
Νεότερο μέλος
SoulaΜ
Top