Ποδήλατο


wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
14.480
Reaction score
21.250
Γιώργο μπορεί να συμβεί και για άλλους λόγους, ωστόσο θα πρότεινα να φας μια χούφτα μύγδαλα για μαγνήσιο πάρα όλες αυτά τα συμπληρώματα που κυκλοφορούν στο εμπόριο.
Επίσης καλό θα ήταν να το εντάξεις στη ημερήσια διατροφή και όχι λίγο πριν τη άσκηση.
Προσωπικά δεν πίνω τίποτα, ούτε συμπληρώματα ρουφαω, εκτός από τους θερμούς μήνες που έχω 500μλ από carbomax που λέγαμε.
Ξηρούς καρπούς (κυρίως αμύγδαλα και καρύδια) έχω καθημερινά στη διατροφή μου.
Το συμπλήρωμα μαγνησίου που παίρνω με βοηθάει, διαπιστωμένα. Οπότε, θα το συνεχίσω.
Το Carbomax το δοκίμασα - και τις τρεις γεύσεις! Καλό ήταν, το βρήκα χρήσιμο σε μεγάλες διαδρομές (σαν το L' Etape Cyprus 2022). Κάποια στιγμή, θα ανανεώσω το απόθεμα.
Το πάθαινα και εγώ συχνά και τοριξα στις πρατινες.... Μου πέρασαν όλα σε λεω
"Πραλίνες" εννοούσες; :biggrin: Γιατί με τον όρο "πρατίνες" δεν βρήκα κάτι.
Ορθοστατική υπόταση πάρε μερικά salt sticks να έχεις για τα ζόρικα. Προσοχή με τα προπονητήρια, λόγω αυξημένης εφίδρωσης κλπ μην φύγετε με τα μούτρα στο πάτωμα
Σάκη, τα με τον όρο Salt Sticks βρήκα μάρκα ηλεκτρολυτών. Εννοείς κάτι άλλο; Δεν ήταν πρόβλημα ενυδάτωσης, ηλεκτρολύτες είχα πιει κατά τη διάρκεια της ημέρας που προηγήθηκε της προπόνησης και έπινα κατά τη διάρκεια της ημέρας.

Πάντως, τείνω να καταλήξω στο συμπέρασμα ότι ήταν μια προσωρινή αδυναμία η οποία εκδηλώθηκε σε πρόσκαιρη ζαλάδα. Η αδυναμία πιστεύω ότι οφειλόταν σε ελλειπή διατροφή κατά τη διάρκεια της ημέρας που προηγήθηκε της προπόνησης. Όπως και να 'χει το πράγμα, όπως είπα, θα επαναλάβω την προπόνηση υπό καλύτερες συνθήκες και θα επανέλθω.
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
15.306
Reaction score
47.244
Πίσω απ το δεξί ηχείο πάλι δέμα από BIKE24 ρε κουφάλα?
Εγώ το έκοψα ένα διάστημα και νιώθω καλά
Κομμένους τους έχω και εγώ, εκεί που έχει πάει η δλειά με τις τιμές. Αυτοί μας κοροϊδεύουν ρε, από το καλοκαίρι μέχρι τώρα οι τροχοι που πήρα τσίμπησαν ένα κατοστάρικο πάνω...

Γιώργο καταρχάς πρατίνα είναι η προβατίνα, εν δευτέρης γιαυτό σε είπα ότι οι ζαλάδες μπορεί να συμβούν και για άλλους λόγους, συμβαίνει σε όλους όταν πιέζουμε, είτε επειδή δεν τρώμε καλά ή επειδή δεν ήταν η μέρα μας. Με έχει συμβεί μέχρι και σβήσιμο του οργανισμού πάνω στο ποδήλατο, για 2 ώρες πήγαινα με 250+ βάτ και μετά από αυτό δεν μπορούσα ούτε σπίτι να γυρίσω.
Αν βέβαια συνεχίζεται αυτό πρέπει να σε ανησυχήσει.
 


wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
14.480
Reaction score
21.250
Αν βέβαια συνεχίζεται αυτό πρέπει να σε ανησυχήσει.
Όχι, ευτυχώς, δεν είναι συχνό φαινόμενο. Θυμάμαι ότι η πρώτη και, μέχρι χθες, τελευταία φορά που μου είχε συμβεί ήταν σε μία από τις πρώτες δύο προπονήσεις στο roller, πίσω στοn Μάρτιο του 2017.
Πρ(οβ)ατινες...
Πρέπει να σας αρχίσω στα ταχύρυθμα εδώ μέσα.
Α, αυτό εννοούσες! :roflmao: :roflmao: :roflmao:

Εδώ στο νησί, δεν "παίζουν" προβατίνες, έχουμε άλλα καλά.:biggrin:
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
37.439
Reaction score
89.205
Όχι, ευτυχώς, δεν είναι συχνό φαινόμενο. Θυμάμαι ότι η πρώτη και, μέχρι χθες, τελευταία φορά που μου είχε συμβεί ήταν σε μία από τις πρώτες δύο προπονήσεις στο roller, πίσω στοn Μάρτιο του 2017.
Η πιο συνηθισμένη μορφή ζαλάδας είναι αυτή που οφείλεται στο έντονο πουσάρισμα σε απροπόνητο (γι' αυτήν την ένταση) οργανισμό.
 

Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
20.839
Reaction score
35.069
Ο οργανισμός αντιδρά στο πολύ μέταλ.

Πες του Μπρέτσου να σου στείλει μαζί με τις μπάμιες και μια κασέτα κλαρίνα.
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
14.480
Reaction score
21.250
Η πιο συνηθισμένη μορφή ζαλάδας είναι αυτή που οφείλεται στο έντονο πουσάρισμα σε απροπόνητο (γι' αυτήν την ένταση) οργανισμό.
Χμ, αυτό δεν το σκέφτηκα. Η αλήθεια είναι ότι ήταν πολύ έντονη προπόνηση, στο είδος και στην ένταση της οποίας δεν είμαι συνηθισμένος (=κάνω σπάνια τέτοιου είδους και τέτοιας έντασης προπονήσεις).
Ο οργανισμός αντιδρά στο πολύ μέταλ.

Πες του Μπρέτσου να σου στείλει μαζί με τις μπάμιες και μια κασέτα κλαρίνα.
Χωρίς metal δεν βγαίνει η προπόνηση, πόσες φορές να το πω; :biggrin: Τα κλαρίνα ταιριάζουν με την προβατίνα του @mitsubae, όχι με τις προπονήσεις!
 

Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
20.839
Reaction score
35.069
Χμ, αυτό δεν το σκέφτηκα. Η αλήθεια είναι ότι ήταν πολύ έντονη προπόνηση, στο είδος και στην ένταση της οποίας δεν είμαι συνηθισμένος (=κάνω σπάνια τέτοιου είδους και τέτοιας έντασης προπονήσεις).

ισχύει. Δεν βλέπεις τον Πίτερ Σέλερς τι έπαθε που μου ήθελε και τη Μπριτ Έκλαντ; Φεβρουάριο λέει τη γνώρισε, μέχρι Απρίλιο είχε κοντέψει να πεθάνει.
 


Μηνύματα
2.599
Reaction score
4.586
Το συμπλήρωμα μαγνησίου που παίρνω με βοηθάει, διαπιστωμένα. Οπότε, θα το συνεχίσω.
Να συνεχίσεις να το παίρνεις, το μαγνήσιο είναι ένα από τα συμπληρώματα που παίρνω κι εγώ, αλλά ο μπρέτσος έχει δίκαιο: πρέπει να το παίρνεις καθημερινά ώστε να έχει αποτέλεσμα. Το ίδιο ισχύει με όλα τα συμπληρώματα.
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
15.306
Reaction score
47.244
Πες του Μπρέτσου να σου στείλει μαζί με τις μπάμιες και μια κασέτα κλαρίνα.
Στη κασέτα έμεινες εσύ, έχω κλαρίνο σε dsd, το βάζεις στο dac και κελαηδάνε τα ηχεία!! :biggrin:
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
14.480
Reaction score
21.250
Να συνεχίσεις να το παίρνεις, το μαγνήσιο είναι ένα από τα συμπληρώματα που παίρνω κι εγώ, αλλά ο μπρέτσος έχει δίκαιο: πρέπει να το παίρνεις καθημερινά ώστε να έχει αποτέλεσμα. Το ίδιο ισχύει με όλα τα συμπληρώματα.
Καθημερινά, λοιπόν! Έχω αρκετό απόθεμα. Thanks!👍
 

Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
20.839
Reaction score
35.069
Στη κασέτα έμεινες εσύ, έχω κλαρίνο σε dsd, το βάζεις στο dac και κελαηδάνε τα ηχεία!! :biggrin:

Το κλαρίνο θέλει κασέτα, φτιάχνει άλλη ατμόσφαιρα, πιο βουκολική, πιο ντεκαντάνς πανηγυρτζίδικη.
 


wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
14.480
Reaction score
21.250
Ουφ! Κι ένας υποστηρικτής!

Άντε, γιατί είχαμε πήξει στους αντιδραστικούς!
 




bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
15.306
Reaction score
47.244
Το πουλί του Σάφα πρέπει να έχει περισσότερο μυαλό από αυτό που διαθέτει στο κρανίο. Δεν λέω, είναι πολύ καλός στο χειρισμό του ποδηλάτου και αυτό φαίνεται από τις γραμμές που επιλέγει ώστε να κρατήσει χλμ/ω, πρέπει όμως κάποιος με κάποιο τρόπο να του πει και να το καταλάβει ότι η ζωή είναι πολυτιμότερη από τα kom.
Πολλές φορές πάει η στάμνα για νερό, μια πάει και δεν γυρίζει....
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
173.001
Μηνύματα
2.925.031
Members
38.118
Νεότερο μέλος
DP6
Top