νέος vintage look δικάναλος ενισχυτής από την Onkyo


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
53.659
Reaction score
132.951
Ανηκουμε σε δυο διαφορετικές ομαδες

Οι μεν ακουμε μουσική και μονος στοχος ειναι η αίσθηση που αποκομιζουμε δια μεσω των αυτιων μας να μας ικανοποιεί
Οι δε ακουτε μουσικη ως το μεσο για να δειτε-διαπιστωσετε οτι τα οποια μηχανηματα αναπαραγωγης σας είναι ακριβότερα του γείτονα, και πιο όμορφα, ασχέτως αν παίζουν σα κουραδες γιατί δεν ασχοληθηκατε με το χώρο.
Σωστά.
Γι'αυτό ο Μπρούνο ασχολείται με λαμπατους ενισχυτές.
Και πικάπ.
 

Μηνύματα
510
Reaction score
659
Η αλήθεια είναι πως πολύ θα γούσταρα ένα σετάκι δίπλα στο τζάκι για διακόσμηση .... είναι ωραίες οι λάμπες να φωτίζουν .... δε πάει να πει αυτό ότι πρέπει να τις ακούς κιόλας
 

Μηνύματα
1.380
Reaction score
1.655
Βρε γαργαρντουα, τα ίδια πάλι με τον Δαρβίνο έτσι;

Βρες το σύστημα του νταποστ, του εξαντερ, του Μ, έτσι για αρχή. Λινκ να βρεις μόνος σου. Βαριέμαι.

Και μετά πες μου που να βρω ένα λαμπατο σαλόνι που να παίζει ιδανικά, με αποδείξεις. Όχι αερολογίες. Μετρήσεις σύμφωνα με τις προδιαγραφές.

Αν δεν απαντήσεις με τεκμηριωμένο παράδειγμα δεν πρόκειται να ασχοληθώ ξανά με την περίπτωση σου.

Αν θυμαμαι καλα, ο Νταποστ δεν ειναι και πολυ ευχαριστημενος. Και ο εξοπλισμος του ειναι σε απαγορευτικες τιμες. Κι εχει και αποκλειστικο χωρο (αν και προβληματικο απ οτι γραφει) Ο Επ4ντερ εχει πολυ ωραιο dyi συστημα (αν το αγοραζε απο εταιρια μαλλον θα πηγαινε σε τριψηφιο νουμερο) αλλα νομιζω το πουλησε(;). Πολυ ωραιο, σε προβληματικο χωρο που τον παλευε. Τον Μ. δεν τον εχει παρει το ματι μου. Επαναλαμβανω, απ οτι θυμαμαι. Δεν τους γνωριζω.

Οι χαιενταδες δεν κανουν μετρησεις. Αγοραζουν καλωδιο. Αλλα το θεμα ειναι οτι εμεις (βαζω κι εμενα μεσα) που υποστηριζουμε τις μετρησεις, ειναι δυνατον να μην εχουμε; Απο εσενα θελω μετρησεις και φωτογραφιες οικιακων χωρων, με φροντιδα, που να αναφερονται στις λυσεις που προτεινεις.

Και μια πρισωπικη ερωτηση, χαι εντ φυσεως. Στο σπιτι του φιλου που εχει τα ηχεια ντουλαπες (κουκλια) στη Θεσσαλονικη που ειχες παει, τι αποψη εχεις; Εχεις ακουσει καλυτερο συστημα να παιζει σε οικιακο χωρο; Ενεργα συμπεριλαμβανομενων.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
53.659
Reaction score
132.951
"Τα καλύτερα συστήματα που βλέπω εδώ είναι αυτά που ο ιδιοκτήτης τους έχει μουσική βιβλιοθήκη και γράφει ότι τα ευχαριστιέται"

αυτος θα ειναι ενας απο τα 26.990 κουφαλογα {και ολα αυτα τα ωραια κοσμητικα επιθετα που γραφονται με πολυ σεβασμο για τα 26.990 μελη του site } του AVsite....
Σεβαστή :p η άποψή σου ότι όποιος ευχαριστιεται τη μουσική του είναι κουφαλογο.

Προσωπικά διαφωνώ με τις δήθεν εξυπνάδες που γράφεις και απολαμβάνω τις μουσικές μου ακομα και από τα ηχεία του κινητού μου, ενώ το ασύρματο Bluetooth JBL των 30€ είναι να παθαίνεις πλάκα και με τον ήχο! Όσο για τη μουσική βιβλιοθήκη, έχω ... Spotify. Να σέβεσαι.

Και το φχαριστιεμαι καθημερινά το Spotify, στο δρόμο, στη δουλειά, στο σπίτι, στη βόλτα του σκύλου.

Ξαναδες:

"Τα καλύτερα συστήματα που βλέπω εδώ είναι αυτά που ο ιδιοκτήτης τους έχει μουσική βιβλιοθήκη και γράφει ότι τα ευχαριστιέται"

Ανάλυση του τι λέει ο μάστερ στις γραμμές αυτές:

1) Ο ιδιοκτήτης τους έχει μουσική βιβλιοθήκη: έχω άπειρη μουσική βιβλιοθήκη, Spotify λέμε. Αν δε σας κάνει σε ποιότητα λυπάμαι, εμένα μου κάνει. Επίσης έχω και tidal.

2)Τα καλύτερα συστήματα που βλέπω εδώ είναι αυτά που ο ιδιοκτήτης τους γράφει ότι τα ευχαριστιέται: ναι, τα ευχαριστιεμαι τα ηχοσυστήματά μου, και στο αυτοκίνητο, και στο δρόμο, παντού, όλα.

Συμπερασματικά, και πάντα σύμφωνα με αυτά που ένθερμα υποστηρίξατε:

Τα 3 καλύτερα ηχοσυστήματα (με σειρά χρήσης και ποσότητας ευχαρίστησης) είναι τα εξής:

1. Τα ενσωματωμένα στερεοφωνικά ηχεία του Google Nexus 6p κινητού τηλεφώνου

2. Τα μαμά ηχεία της καλής έκδοσης του Yaris

3. Το Bluetooth ηχείο της JBL

Παρακαλώ πολύ, συνεχίστε τις εξυπνάδες. Πραγματικά με διασκεδάζετε. Ειλικρινά.
 

Μηνύματα
1.380
Reaction score
1.655
Ονόματα και links; Ψοφάω για τέτοια...
Εχω πεταξει καποια παλια τευχη του Ηχου αλλιως θα ειχε πλακα να συγκριναμε τι εδινε ο κατασκευαστης και τι μετρουσαν στις δοκιμες. Και δεν μιλω οτι δεν μετρουσαν σωστα, αλλα μετρουσαν στο χωρο τους.

Επισης ειναι ωραιο να βλεπεις καποιες Γερμανικες κυριως εταιρειες οικιακων ηχειων να δινουν αποκρισεις στα χαμηλα κοντα στους 20 κυκλους απο ηχεια με ενα γουφερ 8 ιντσων.
 

Μηνύματα
9.784
Reaction score
13.353
αλλα νομιζω το πουλησε
ακομα τα πουλαει ...τα περιβοητα...ο μονος αρχοντας ειναι ο Μ..Ο δασκαλος...και δεν εχει ενεργα..εχει και τις πικαπαρες του..εφτιαξε τον χωρο του και τελος..
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
28.201
Reaction score
82.963
Αν θυμαμαι καλα, ο Νταποστ δεν ειναι και πολυ ευχαριστημενος
Επειδή ειναι τελειομανής. Το σύστημα παίζει πάρα πολύ καλά (το άκουσα προσωπικά).

Και ο εξοπλισμος του ειναι σε απαγορευτικες τιμες
Φτηνότερος απο διαφορες χαϊενταδικες μπαρούφες
Κι εχει και αποκλειστικο χωρο
Δύσκολο να πιάσεις το "ιδανικό" που λέγαμε αν δεν έχεις αποκλειστικό χώρο. Το είπαμε και πριν.
ο Μ..Ο δασκαλος...και δεν εχει ενεργα..εχει και τις πικαπαρες του.
Ο Μ έχει χώρο με καλό RT60 και καλά ηχεία που οδηγούνται σωστά απο class D ενισχυτές. Οχι ολιγοβατικές λαμπατες παραμορφωσιομηχανές. Εκπληρούνται οι προϋποθέσεις.

Κ. κκαραμ, έκανες γαργάρα το παρακάτω
Και μετά πες μου που να βρω ένα λαμπατο σαλόνι που να παίζει ιδανικά, με αποδείξεις. Όχι αερολογίες. Μετρήσεις σύμφωνα με τις προδιαγραφές.

Αν δεν απαντήσεις με τεκμηριωμένο παράδειγμα δεν πρόκειται να ασχοληθώ ξανά με την περίπτωση σου.
Είπες μόνο :

Οι χαιενταδες δεν κανουν μετρησεις. Αγοραζουν καλωδιο.
Δηλαδή κάποιος μπορει να παιζει με κοιλιές στο φάσμα +-10db, με RT60 1+, με 20 watt όλα κι ολα μεσα στις κρυσταλλιέρες και να νομίζει πως παίζει "ιδανικά"...μάλιστα...

Σκοπεύω να τηρήσω τον λόγο μου και να μην ξανασχοληθώ με όσα γράφεις, αφου σου ικανοποιησω την περιέργεια για το σύστημα που θέλεις να μάθεις. Αλλά δεν ξέρω για ποιο ενδιαφέρεσαι. Πες κάτι παραπάνω, ποιος είναι, ποιά ηχεία , κάτι, και θα σου απαντήσω.
 

Μηνύματα
2.065
Reaction score
1.468
Η αλήθεια είναι πως πολύ θα γούσταρα ένα σετάκι δίπλα στο τζάκι για διακόσμηση .... είναι ωραίες οι λάμπες να φωτίζουν .... δε πάει να πει αυτό ότι πρέπει να τις ακούς κιόλας
Τι εχεις ακουσει απο λαμπατο μεχρι στιγμης? Ή τι εχεις μετρησει?
[DOUBLEPOST=1496491811][/DOUBLEPOST]
ακομα τα πουλαει ...τα περιβοητα...ο μονος αρχοντας ειναι ο Μ..Ο δασκαλος...και δεν εχει ενεργα..εχει και τις πικαπαρες του..εφτιαξε τον χωρο του και τελος..
Ποιος ειναι ο Μ ρε παιδια?
 

Shepherd

Μόνιμος
Μηνύματα
4.778
Reaction score
10.613
Υπάρχουν πολλά μέλη που έχουν κάνει μετρήσεις στον χώρο τους.
Υπάρχουν πολλά μέλη που έχουν βελτιώσει το στέρεο βάσει των μετρήσεων.

Αυτό είναι το μόνο που έχει σημασία.
Οι βελτιώσεις γίνονται με βάση την φυσική επιστήμη και όχι του υποκειμενικού αυτιού.
Άσχετα πόσο κάνει το στέρεο.
Άσχετα πόσο κοντά έφτασαν ή θα φτάσουν στο ιδανικό.

Σημασία έχει η μεθοδολογία.
Κάποιοι προσπαθούν με τα μαθηματικά και κάποιοι με τα αυτιά ή με τα μάτια στην εικόνα.

Κάποιοι πιστεύουν ότι μόνο με τα μαθηματικά παίρνουν αξιόπιστα αποτελέσματα.
Σαν να σου λέω κόψε με το μάτι πόσα μέτρα είναι η απόσταση από την μία άκρη του δωματίου μέχρι την άλλη και να απαντάς 6,10 μέτρα.
Να παίρνει ο άλλος την μεζούρα να μετράει 6,57 και ο άλλος να απαντά ΄΄ ε καλά δεν με νοιάζει, σημασία έχει να το ζεις το δωμάτιο''
Άντε βγάλε άκρη.
 
Last edited:

Μηνύματα
2.065
Reaction score
1.468
Υπάρχουν πολλά μέλη που έχουν κάνει μετρήσεις στον χώρο τους.
Υπάρχουν πολλά μέλη που έχουν βελτιώσει το στέρεο βάσει των μετρήσεων.

Αυτό είναι το μόνο που έχει σημασία.
Οι βελτιώσεις γίνονται με βάση την φυσική επιστήμη και όχι του υποκειμενικού αυτιού.
Άσχετα πόσο κάνει το στέρεο.
Άσχετα πόσο κοντά έφτασαν ή θα φτάσουν στο ιδανικό.

Σημασία έχει η μεθοδολογία.
+1000 :thumbsup:
Νομιζω οτι αυτο δεν αμφισβητείται απο κανεναν αλλοιμονο
Απλά νομιζω δεν εχω δει πουθενα μέτρηση που να δείχνει εναν λαμπατο πραγματικο οχι καποιον κινεζικο πχ των 300 ευρω και να δειχνει χαλια μετρησεις...
Οποτε και να επευφημουμε βαση μετρησεων και να κραζουμε βαση μετρησεων :)
 

Nick Arvanitakis

Audio Pro
Μηνύματα
46.961
Reaction score
23.742
Κάποιοι προσπαθούν με τα μαθηματικά...
Αλήτες Περαστικέ μου!
Άσε που έχουν ξοδέψει ένα σωρό λεφτά , σ αυτά τα πράγματα του διαόλου, αντί να τα βάζουν στο παγκάρι της εκκλησίας...
 

Μηνύματα
1.380
Reaction score
1.655
Επειδή ειναι τελειομανής. Το σύστημα παίζει πάρα πολύ καλά (το άκουσα προσωπικά).


Φτηνότερος απο διαφορες χαϊενταδικες μπαρούφες

Δύσκολο να πιάσεις το "ιδανικό" που λέγαμε αν δεν έχεις αποκλειστικό χώρο. Το είπαμε και πριν.

Ο Μ έχει χώρο με καλό RT60 και καλά ηχεία που οδηγούνται σωστά απο class D ενισχυτές. Οχι ολιγοβατικές λαμπατες παραμορφωσιομηχανές. Εκπληρούνται οι προϋποθέσεις.

Κ. κκαραμ, έκανες γαργάρα το παρακάτω


Είπες μόνο :



Δηλαδή κάποιος μπορει να παιζει με κοιλιές στο φάσμα +-10db, με RT60 1+, με 20 watt όλα κι ολα μεσα στις κρυσταλλιέρες και να νομίζει πως παίζει "ιδανικά"...μάλιστα...

Σκοπεύω να τηρήσω τον λόγο μου και να μην ξανασχοληθώ με όσα γράφεις, αφου σου ικανοποιησω την περιέργεια για το σύστημα που θέλεις να μάθεις. Αλλά δεν ξέρω για ποιο ενδιαφέρεσαι. Πες κάτι παραπάνω, ποιος είναι, ποιά ηχεία , κάτι, και θα σου απαντήσω.

Γαργάρες; Πάλι; Ποιος μίλησε για λά
Επειδή ειναι τελειομανής. Το σύστημα παίζει πάρα πολύ καλά (το άκουσα προσωπικά).


Φτηνότερος απο διαφορες χαϊενταδικες μπαρούφες

Δύσκολο να πιάσεις το "ιδανικό" που λέγαμε αν δεν έχεις αποκλειστικό χώρο. Το είπαμε και πριν.

Ο Μ έχει χώρο με καλό RT60 και καλά ηχεία που οδηγούνται σωστά απο class D ενισχυτές. Οχι ολιγοβατικές λαμπατες παραμορφωσιομηχανές. Εκπληρούνται οι προϋποθέσεις.

Κ. κκαραμ, έκανες γαργάρα το παρακάτω


Είπες μόνο :



Δηλαδή κάποιος μπορει να παιζει με κοιλιές στο φάσμα +-10db, με RT60 1+, με 20 watt όλα κι ολα μεσα στις κρυσταλλιέρες και να νομίζει πως παίζει "ιδανικά"...μάλιστα...

Σκοπεύω να τηρήσω τον λόγο μου και να μην ξανασχοληθώ με όσα γράφεις, αφου σου ικανοποιησω την περιέργεια για το σύστημα που θέλεις να μάθεις. Αλλά δεν ξέρω για ποιο ενδιαφέρεσαι. Πες κάτι παραπάνω, ποιος είναι, ποιά ηχεία , κάτι, και θα σου απαντήσω.

Πάλι γαργάρες; Ποιος μίλησε για λάμπες και κρύσταλλα; Σου είπα ότι αυτά που γράφεις προς τη σωστή κατεύθυνση είναι. Μόνο που τα γράφεις θεωρητικώς.

Σου ζήτησα να μας δείξεις μερικές μετρήσεις από τα συστήματα φίλων που έχεις ακούσει και μετρήσει. Αυτά τα Αδάμ με τα 4500 χιλιάρικα και τα υπογούφερ τους που προτείνονται τόσο πολύ εδώ, τα έχεις ακούσει;

Τα άλλα τα παθητικά που ρύθμιζες στη Θεσσαλονίκη πως σου φάνηκαν; Είχαν προβλήματα λόγω κρος; Ο χώρος που δεν είναι σαν τη "Σπηλιά του Μοντεχρήστο" ήταν απαγορευτικός για ακρόαση;

Με άλλα λόγια, ας αφήσουμε την ψύχωση με το RT60 και ας ακούσουμε λίγο μουσική.

By the way, ο ΕΑΡ έχει δίκιο για το Γιάρις, έχει καταπληκτικό ηχοσύστημα. Δεν παίζει δυνατά, δεν έχει χιλιάδες βατ και dsp αλλά παίζει καλά το άτιμο! Ίσως έχει καλό RT βέβαια :)
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
53.659
Reaction score
132.951
Απλά νομιζω δεν εχω δει πουθενα μέτρηση που να δείχνει εναν λαμπατο πραγματικο οχι καποιον κινεζικο πχ των 300 ευρω και να δειχνει χαλια μετρησεις..
Αστειεύεσαι;
Επίσημες μετρήσεις λαμπατων μέχρι και της τάξης των 250.000€ έχουμε ανεβάσει, τις γνωστές παραμορφωσιομηχανές της λαμ!
Ο Σταματάκος δεν έχει μετρήσεις; Το στερεοφιλ;
Δεν έχουμε δείξει αντιστάσεις εξόδου λαμπατων που εγγυώνται ανεπαρκή οδήγηση και τονικές αλλοιώσεις του κερατά; Δεν έχουμε δείξει παραμορφώσεις που δε το εισάγουν καν στις προδιαγραφές του Hi-Fi;

Μα αλήθεια, τι λες τώρα;

Οι χάλια μετρήσεις είναι το κατεξοχήν τυπικό χαρακτηριστικό των λαμπατων, και κάθε "εξαίρεση" του κανόνα, έστω και μικρή, έστω και μόνο σε ένα χαρακτηριστικό, χαίρει της εκτίμησης όλων.

Το αν ευχαριστιεται οποιοσδήποτε το οποιοδήποτε μηχάνημα που μετράει λάθος, με γεια του και με χαρά του ρε αδερφέ, απλώς ο άκρατος υποκειμενισμός οποιουδήποτε που πχ ευχαριστιεται καμμένες τις μοσχαρισχιες μπριζόλες, και λύσσα στο αλάτι, δεν αποτελεί ούτε χρήσιμη συμβουλή σε οποιοδήποτε, ούτε καν στον εαυτό του, αλλά επαναλαμβάνω, όσο το ευχαριστιεται, με γεια του και με χαρά του, μόνο μη πάει να μου το πουλήσει σα "σωστό", θα τον επάρει και θα τον εσηκώσει.:D
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
53.659
Reaction score
132.951
Με άλλα λόγια, ας αφήσουμε την ψύχωση με το RT60 και ας ακούσουμε λίγο μουσική.
Δεν διαφωνώ με την άνωθεν προτροπή.

Ομοίως, κανείς δε μπορεί να διαφωνήσει με την εξής προτροπή:

Εφόσον είναι αδύνατο να ακούσεις μουσική με εντελώς λάθος χρόνους RT, αν θέλετε να ακούσετε μουσική, ασχοληθείτε και με το RT 60, όσο θα ασχολούνταν οποιοσδήποτε με το ποιο ηχείο θα πάρει. Όχι περισσότερο, ούτε λιγότερο.

Δυστυχώς, ο περισσότερος κόσμος δεν έχει ιδέα τι είναι το RT 60, με αποτέλεσμα να διαμορφώνει άποψη από ακρόαση για κάποιο μηχάνημα, ενώ στην πραγματικότητα τα χαρακτηριστικά της ακρόασης που τον οδήγησαν στην όποια άποψη, δεν οφείλονται στο όποιο μηχάνημα, αλλά στο RT 60.

Οι ακουστικές εκτιμήσεις οποιουδήποτε δεν είναι λάθος, δυστυχώς όμως είναι λάθος τα συμπεράσματα των ακροάσεων, διότι αποδίδονται σε λανθασμένες αιτίες, λόγω έλλειψης γνώσης.

Αυτό που λέει κι ο πούτσης δηλαδή. ;)
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
53.659
Reaction score
132.951
Τυπικό χαρακτηριστικό παράδειγμα αποτελεί η προτίμηση πολλών φίλων στο βινύλιο.

Δε θα διαφωνήσω με κανέναν από αυτούς τους φίλους του μαύρου δίσκου στο ότι ακούγεται καλύτερα το βινύλιο.

Διαφωνώ στο συμπέρασμα που βγάζουν, για την υπεροχή του μέσου.
Τυπικά, φταίει το ηχοσύστημα-χώρος για το ότι (όντως) ακούγεται καλύτερα το βινύλιο.
Φταίει το διαθέσιμο δυναμικό εύρος αναπαραγωγής του ηχοσυστήματος, το δυναμικό περιθώριο των μηχανημάτων, η ορθότητα της ισοσταθμισης χώρου και το χρησιμοποιούμενο ταργκετ κερβ, η ορθότητα της ενσωμάτωσης ή μη του απαραίτητου φίλτρου λαουντνες, η τοποθέτηση των ηχείων, τα τερτίπια του χώρου και τελικώς το διαφορετικό μαστερινγκ.

Κι όμως, οι φίλοι αυτοί σκίζουν τα ιμάτιά τους για την ανωτερότητα του μέσου, του ζεστού γλυκού φυσικού αναλογικού ήχου.

Βλέπετε τι γίνεται; Ενώ έχουν δίκιο για αυτό που ακούνε, αδυνατούν να το ερμηνεύσουν σωστά και βγάζουν λάθος συμπεράσματα τα οποία και πιστεύουν βαθιά, σαν οποιασδήποτε μορφής πίστη, θρησκεία και ομάδα ποδοσφαίρου.

Αυτά.. πλάκα έχει.
 

Μηνύματα
510
Reaction score
659
Τι εχεις ακουσει απο λαμπατο μεχρι στιγμης? Ή τι εχεις μετρησει?
Δεν άκουσα ποτέ από κανένα λαμπάτο αληθινό ήχο οργάνου .. κακό ήχο δεν έχουν απλά είναι πολύ χρωματισμένος και άσχετος με τη πραγματικότητα. Αν δεν είχα ακούσματα από αληθινά όργανα θα ήμουν πιο ευτυχισμένος με ένα καλό λαμπάτο σετ γιατί άλλωστε από ντιζάιν οι περισσότεροι σκίζουν
 

Μηνύματα
2.065
Reaction score
1.468
Αστειεύεσαι;
Επίσημες μετρήσεις λαμπατων μέχρι και της τάξης των 250.000€ έχουμε ανεβάσει, τις γνωστές παραμορφωσιομηχανές της λαμ!
Ο Σταματάκος δεν έχει μετρήσεις; Το στερεοφιλ;
Δεν έχουμε δείξει αντιστάσεις εξόδου λαμπατων που εγγυώνται ανεπαρκή οδήγηση και τονικές αλλοιώσεις του κερατά; Δεν έχουμε δείξει παραμορφώσεις που δε το εισάγουν καν στις προδιαγραφές του Hi-Fi;

Μα αλήθεια, τι λες τώρα;

Οι χάλια μετρήσεις είναι το κατεξοχήν τυπικό χαρακτηριστικό των λαμπατων, και κάθε "εξαίρεση" του κανόνα, έστω και μικρή, έστω και μόνο σε ένα χαρακτηριστικό, χαίρει της εκτίμησης όλων.

Το αν ευχαριστιεται οποιοσδήποτε το οποιοδήποτε μηχάνημα που μετράει λάθος, με γεια του και με χαρά του ρε αδερφέ, απλώς ο άκρατος υποκειμενισμός οποιουδήποτε που πχ ευχαριστιεται καμμένες τις μοσχαρισχιες μπριζόλες, και λύσσα στο αλάτι, δεν αποτελεί ούτε χρήσιμη συμβουλή σε οποιοδήποτε, ούτε καν στον εαυτό του, αλλά επαναλαμβάνω, όσο το ευχαριστιεται, με γεια του και με χαρά του, μόνο μη πάει να μου το πουλήσει σα "σωστό", θα τον επάρει και θα τον εσηκώσει.:D
Το δικο μου υφος αυτων που γραφω σε αυτο το θεμα ειναι αρκετα πιο χαλαρο:)

δεν αποτελεί ούτε χρήσιμη συμβουλή σε οποιοδήποτε, ούτε καν στον εαυτό του,
Που ειδες συμβουλη?

Βασικα εγω εχω ξεπερασει ποια το οποιοδηποτε δίλλημα αν ειναι οι μετρησεις χρήσιμες
ΣΑΦΩΣ και ειναι

Το πως αντιμετωπιζονται τα προβλήματα των χωρων οπως προκυπτουν απο τις μετρησεις παρατηρω πως δεν ειναι δεδομενο
Αυτο το παρατηρω απο κουβεντες δικες σας που κανετε μετρησεις κτλ

Γενικά με παραδειγμα το δικο μου σαλονι πχ δεν με πολυενδιαφερει η κουβεντα αυτη διοτι συνηθως αναφέρεται σε αποκλειστικης χρησης χωρους και με ακουστικη φροντιδα που να βγαλει σωστες μετρησεις
Ψιλοχεστηκα γιατι δεν ειναι η περιπτωση μου αυτη ουτε και της πλειοψηφίας των εδω ανθρωπων

Σε ενα τυπικο σαλονι μπορει να μου πει καποιος πψς δεν θα χω μπουμαρισμα, συμπίεση, και θα εχω καλο ρτ60 κτλ?
Νομιζω κανεις δεν μπορει στην πραγματικοτητα
Πολλοι ομως μπορουν να μου πουν δοκίμασε συτο η το αλλο ηχοαποροφητικο η παρομοιο υλικο

Αυτα :D
[DOUBLEPOST=1496499188][/DOUBLEPOST]
Δεν άκουσα ποτέ από κανένα λαμπάτο αληθινό ήχο οργάνου .. κακό ήχο δεν έχουν απλά είναι πολύ χρωματισμένος και άσχετος με τη πραγματικότητα. Αν δεν είχα ακούσματα από αληθινά όργανα θα ήμουν πιο ευτυχισμένος με ένα καλό λαμπάτο σετ γιατί άλλωστε από ντιζάιν οι περισσότεροι σκίζουν
Βρε συ αστο ντιζαιν
Ρωτησα ποιον λαμπατο ακουσες?ποιο μοντελο καθ δεν ακουσες αυτα που ζητας
 

Μηνύματα
510
Reaction score
659
Τυπικό χαρακτηριστικό παράδειγμα αποτελεί η προτίμηση πολλών φίλων στο βινύλιο
Αγαπώ το βινύλιο σαν μέσο και σαν διαδικασία λόγω των παιδικών μου τραυμάτων ( το βρίσκω απείρως ρομαντικότερο )αλλά τα ψηφιακά μέσα παίζουν καλύτερα από το καλύτερο πικάπ
Βέβαια με το πικάπ ακούω άλμπουμ ολόκληρα ενώ με τον υπολογιστή πάω από το ένα κομμάτι στο άλλο (ψυχαναγκασμός)
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.895
Μηνύματα
2.921.915
Members
38.108
Νεότερο μέλος
Evri
Top