Ιστορίες hi end για γέλια και για κλάματα

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.280
Reaction score
21.123
ΥΓ. Ο νικητής, με τα εξαίσια 8 βατ που βγάζει, οδηγεί άριστα όλα τα κορυφαία ηχεία που διάλεξαν για φέτος:
94dB στα 3 μέτρα το ζεύγος maxed out συν άλλα 3dB κλιπαρισμένες μπασάτες κορυφές με τουλάχιστον 15% παραμόρφωση. Αν συνυπολογίσεις το προφίλ των αγοραστών προς τους οποίους απευθύνεται, αυτός ο συνδυασμός είναι μάλλον ο προσήκων.
 


Μηνύματα
14.230
Reaction score
16.047
Έχω αλλεργία. Πάω για ύπνο γιατί δε με βλέπω καλά.
Για να μη βαριέσαι ή/και παθαίνεις αλλεργία και άρα να μην πηγαίνεις για ύπνο ή να φεύγεις απο το νήμα να σε ρωτήσω δίνοντας σου ευκαιρία να μου εξηγήσεις μια ανάλυση σου που έκανες για να δικαιολογήσεις τον όποιο κακό ήχο ανέφεραν κάποιοι (αρκετοί) για τα Kii και που ταιρίαζει πιθανώς η ανάλυση του καλύτερα -όπως προβλέπω ότι θα αναλυθεί και θα καταλήξει - στον τίτλο αυτού του νήματος και όχι στης έκθεσης στην οποία την έγραψες αλλά και για να μην "μολύνουμε" το νήμα της έκθσης :

Έγραψες (και απέδωσες τον λόγο) ότι τα Kii δεν παίζανε καλά γιατί η καμπύλη ήταν ρυθμισμένη flat συγκριτικά με τα άλλα συστήματα που ήταν η κλασική κατηφορική.

Καλά να θεωρήσουμε ότι αυτό το ανέφερες και κάνει λογική για όλα τα άλλα ενεργά (μόνο) που υπήρχαν στην έκθεση και να υποθέσουμε κιόλας ότι η καμπύλη ήταν κατηφορική.

¨Ολα τα άλλα τα συμβατικά ηχεία είτε floostanders που κατά την λογική και γνώση που έχει αναλυθεί εδώ στο site απο όλους άπειρες φορές ότι με τίποτε δεν μπορούν να φτάσουν τις στάθμες και την καμπύλη έστω μιας flat ρύθμισης (πόσο μάλλον και μιας κατηφορικής) και τα οποία ρολάρουν (και όντως ετσι έιναι) απο πολύ νωρίς καταλήγοντας ακόμη και τα "μεγάλα" να είναι -10 db στα 30 ή 40 Hz ή ακόμη χειρότερα τα bookshelf που είχε αρκετά στην έκθεση ή ακόμη χειρότερα άλλα που ήταν και σε τεράστιες αίθουσες ας ήταν και floostanders και που σε καμιά περίπτωση όλα αυτά δεν φτάνουν ούτε κάν την flat απόκριση και σίγουρα δεν μπορούμε να τα ρίξουμε όλα στα μεσοχαμηλά modes των δωματιων (σε διαφορετικά μάλιστα σημεία εμφανιζόμενα λόγω διαφορετικού μεγέθους ή και στησίματος εάν όχι) αλλά και παίζανε σε χαμηλή σχετικά ένταση ... όλα αυτά γιατί δεν ενοχλούσαν που δεν παίζανε ούτε καν "ίχνος" χαμηλών συγκριτικά ;
 
Last edited:


Μηνύματα
4.534
Reaction score
7.866
Για να μη βαριέσαι ή/και παθαίνεις αλλεργία και άρα να μην πηγαίνεις για ύπνο ή να φεύγεις απο το νήμα να σε ρωτήσω δίνοντας σου ευκαιρία να μου εξηγήσεις μια ανάλυση σου που έκανες για να δικαιολογήσεις τον όποιο κακό ήχο ανέφεραν κάποιοι (αρκετοί) για τα Kii και που ταιρίαζει πιθανώς η ανάλυση του καλύτερα -όπως προβλέπω ότι θα αναλυθεί και θα καταλήξει - στον τίτλο αυτού του νήματος και όχι στης έκθεσης στην οποία την έγραψες αλλά και για να μην "μολύνουμε" το νήμα της έκθσης :

Έγραψες (και απέδωσες τον λόγο) ότι τα Kii δεν παίζανε καλά γιατί η καμπύλη ήταν ρυθμισμένη flat συγκριτικά με τα άλλα συστήματα που ήταν η κλασική κατηφορική.

Καλά να θεωρήσουμε ότι αυτό το ανέφερες και κάνει λογική για όλα τα άλλα ενεργά (μόνο) που υπήρχαν στην έκθεση και να υποθέσουμε κιόλας ότι η καμπύλη ήταν κατηφορική.

¨Ολα τα άλλα τα συμβατικά ηχεία είτε floostanders που κατά την λογική και γνώση που έχει αναλυθεί εδώ στο site απο όλους άπειρες φορές ότι με τίποτε δεν μπορούν να φτάσουν τις στάθμες και την καμπύλη έστω μιας flat ρύθμισης (πόσο μάλλον και μιας κατηφορικής) και τα οποία ρολάρουν (και όντως ετσι έιναι) απο πολύ νωρίς καταλήγοντας ακόμη και τα "μεγάλα" να είναι -10 db στα 30 ή 40 Hz ή ακόμη χειρότερα τα bookshelf που είχε αρκετά στην έκθεση ή ακόμη χειρότερα άλλα που ήταν και σε τεράστιες αίθουσες ας ήταν και floostanders και που σε καμιά περίπτωση όλα αυτά δεν φτάνουν ούτε κάν την flat απόκριση και σίγουρα δεν μπορούμε να τα ρίξουμε όλα στα μεσοχαμηλά modes των δωματιων (σε διαφορετικά μάλιστα σημεία εμφανιζόμενα λόγω διαφορετικού μεγέθους ή και στησίματος εάν όχι) αλλά και παίζανε σε χαμηλή σχετικά ένταση ... όλα αυτά γιατί δεν ενοχλούσαν που δεν παίζανε ούτε καν "ίχνος" χαμηλών συγκριτικά ;
Να σημειώσουμε εδώ ότι τα Kii έχουν στα χαρτιά τις καλύτερες μετρήσεις απ όλα τα υπόλοιπα της έκθεσης κατά 99%.
Στην πράξη όμως δεν τρελάθηκε κάνεις με αυτά ή κάνω λάθος? Εσύ @thva σίγουρα όχι.
Θα πάρουμε την βοήθεια του @Bhutia :biggrin:
 

Μηνύματα
14.230
Reaction score
16.047
Να σημειώσουμε εδώ ότι τα Kii έχουν στα χαρτιά τις καλύτερες μετρήσεις απ όλα τα υπόλοιπα της έκθεσης κατά 99%.
Στην πράξη όμως δεν τρελάθηκε κάνεις με αυτά ή κάνω λάθος? Εσύ @thva σίγουρα όχι.
Θα πάρουμε την βοήθεια του @Bhutia :biggrin:
Ούτε και άλλοι 3-4 σύνολο 5. Μόνο ο Ear μέτρησε λάθος και έβγαλε ακριβώς το αντίθετο αποτέλεσμα χα χα.

Ο Πανκροκ δεν μετράει, είναι ποδηλάτης χα χα. και tech oriented xa xa

Ουτε και του Νταλίπη προφανώς για αυτό και αναγκάστηκε να το ψάξει το θέμα τόσο πολύ χα χα . Βέβαια τολμάει να το πεί ; ή μάλλον το είπε απεξω- απεξω, δεν θυμάμαι καλά, βαριέμαι να πάω να ξαναδιαβάζω όλα τα πόστ του της έκθεσης ή μάλλον να πάω να τα βρίσκω. Θα μας πεί τώρα ξανά.

Bhutia to the rescue πάλι ; χα χα Εγώ ξέρω και τι θα πεί. Για τα 2-3 modes θα πεί και αυτός και όλοι. Αυτά φθάνουν για να ¨φτιαχτεί" ο ήχος στα ψηλά και να έχει το ίδιο αποτέλεσμα όπως η κατηφορική χα χα.

Ή ότι το Κιιι έκοψε και τις χαμηλομεσαίες ενώ οι άλλοι όλοι όχι. χα χα.

Αμ , δεν φτάνουν αυτά.

Αλλά ΟΚ αφού θα συμφωνήσουν όλοι ότι φτανουν ... θα φθάνουν χα χα
 
Last edited:

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
52.645
Reaction score
129.580
Στην πράξη όμως δεν τρελάθηκε κάνεις με αυτά
Μάλλον δεν διάβασες τα σχόλια του κόσμου, που οι περισσότεροι είπαν "τέλειο, αλλά ακριβό".

Η ρύθμιση του EQ εντελώς φλατ, ήταν προφανώς κακή ιδέα. Έτσι, έχουν εφαρμογή μόνον (ίσως) σε στούντιο.

Εάν είχαν βάλει ως ταργκετ κερβ μια μικρή πτώση 1dB/oct θα είχαν "αρέσει" σε όλους ανεξαιρέτως, ιδίως σε όσους "άρεσαν" τα προβολικά μπάσα διαφόρων σεταπ της έκθεσης.
 

Μηνύματα
14.230
Reaction score
16.047
Μάλλον δεν διάβασες τα σχόλια του κόσμου, που οι περισσότεροι είπαν "τέλειο, αλλά ακριβό".
Κανένας δεν το είπε αυτό, μόνο ο Πανκροκ όπως λέω παραπάνω. Λάθος μέτρησες πάλι χα χα.
 

Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.675
Reaction score
20.367
Στην πράξη όμως δεν τρελάθηκε κάνεις με αυτά ή κάνω λάθος?
Από ότι θυμάμαι στο νήμα της έκθεσης αρκετοί είχαν θετικές εντυπώσεις..
Αλλά γενικά δεν ξέρω τι βαρύτητα μπορεί να έχουν όλα αυτά..
Παίζει το timing, πως έχει μάθει ν' ακούει ο καθένας, τι πρόγραμμα έπαιζαν, γούστα, κλπ,κλπ..
Σίγουρα αν ακούς θετικά σχόλια από πολλούς σε ιντριγκάρει αν είσαι σε φάση αγοράς να ρίξεις μια ματιά, να ψάξεις το προιόν κι εσύ αλλά μέχρι εκεί.. :idk:
Πρώτη φορά δηλαδή γράφεται ''τι γ@μ.. που έπαιζαν αυτά'' και μετά μπαίνει κάποιος άλλος και γράφει ''αίσχος''?

Και μετά ψάχνουμε όλοι τον κουφό.. :tongue:
 

Μηνύματα
14.230
Reaction score
16.047
Από ότι θυμάμαι στο νήμα της έκθεσης αρκετοί είχαν θετικές εντυπώσεις..
Αλλά γενικά δεν ξέρω τι βαρύτητα μπορεί να έχουν όλα αυτά..
Παίζει το timing, πως έχει μάθει ν' ακούει ο καθένας, τι πρόγραμμα έπαιζαν, γούστα, κλπ,κλπ..
Σίγουρα αν ακούς θετικά σχόλια από πολλούς σε ιντριγκάρει αν είσαι σε φάση αγοράς να ρίξεις μια ματιά, να ψάξεις το προιόν κι εσύ αλλά μέχρι εκεί.. :idk:
Πρώτη φορά δηλαδή γράφεται ''τι γ@μ.. που έπαιζαν αυτά'' και μετά μπαίνει κάποιος άλλος και γράφει ''αίσχος''?

Και μετά ψάχνουμε όλοι τον κουφό.. :tongue:
Λάθος θυμάσαι χα χα

Δεν έχει σημασία ... αλλά να μην λέμε και ότι θέλουμε.

Το θέμα είναι άλλο βέβαια. Να δούμε την απάντηση του Νταλίπη που ήταν και η αρχική σύλληψη και δικό του σκετπικό και ε΄κανε και μια μικρή έρευνα για αυτό και για να το στηρίξει και να το αναπτύξει. Μπορεί να ρώτησε και άλλα πράγματα για τις ρυθμίσεις.
 

Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.675
Reaction score
20.367
Λάθος θυμάσαι χα χα

Δεν έχει σημασία ... αλλά να μην λέμε και ότι θέλουμε.
Γράφτηκαν και θετικά.. :rolleyes:
Αλλά το θέμα δεν είναι να ψάξω αν γράφτηκαν 5 θετικά, 4 mixed και 7 αρνητικά..
Αδιάφορο..
(Αν έχει κάποιο ενδιαφέρον είναι μόνο για την εξέλιξη της κουβεντούλας εδώ.. :biggrin:)
Ασχέτως της αντίληψης - συνήθεών - γούστων του κάθε ακροατή το μόνο που έχει σημασία είναι το άν θα ικανοποιούσαν εμένα σε βάθος χρόνου, σε συμβίωση και αν θα δικαιολογούσαν το κόστος..
Ούτε αν κάποιος έμπειρος τα αποθέωσε έχει σημασία, ούτε αν μετράνε χάρακας..

Αυτά είναι μόνο το αρχικό ερέθισμα.. ;)
 

Μηνύματα
14.230
Reaction score
16.047
Γράφτηκαν και θετικά.. :rolleyes:
Αλλά το θέμα δεν είναι να ψάξω αν γράφτηκαν 5 θετικά, 4 mixed και 7 αρνητικά..
Αδιάφορο..
(Αν έχει κάποιο ενδιαφέρον είναι μόνο για την εξέλιξη της κουβεντούλας εδώ.. :biggrin:)
Ασχέτως της αντίληψης - συνήθεών - γούστων του κάθε ακροατή το μόνο που έχει σημασία είναι το άν θα ικανοποιούσαν εμένα σε βάθος χρόνου, σε συμβίωση..
Ούτε αν κάποιος έμπειρος τα αποθέωσε έχει σημασία, ούτε αν μετράνε χάρακας..

Αυτά είναι μόνο το αρχικό ερέθισμα.. ;)
Ναι μωρέ .... θα ρυθμιστεί το θέμα. :D Always does, one way or another.

Το θέμα είπαμε είναι άλλο. Η ανάλυση του Νταλίπη και εάν έχει βάση.

Ο Ear βλέπω έχει πέσει με τα μουτρά στο διάβσμα στο νημα της έκθεσης .... ετοιμάζει σεντόνι με ανάλυση και αναφορές απο καλές εντυπώσεις .... θα το ρυθμίσει αυτός ... να δώ τι θα κατεβάσει .... τα σχόλια ευγενικών ανθρώπων που λέγανε για όλα ότι είναι όλα καλά έτσι και αλλιώς, θα συμπεριλάβει και αυτά :D :D :D
 
Last edited:

Μηνύματα
4.534
Reaction score
7.866
Το θέμα είπαμε είναι άλλο. Η ανάλυση του Νταλίπη και εάν έχει βάση.
Το θέμα είναι εμείς οι θνητοί που δεν ακούμε τι είπε ο Ζαρατουστρας ή τα κλαπατσιμπαλα της τζαζ αλλά Ramones και άλλες μέτριες ηχογραφήσεις αξιζει να το πάρουμε για το σπίτι ή θα το πετάξουμε απ το παραθυρο? :D
 

Μηνύματα
14.230
Reaction score
16.047
Το θέμα είναι εμείς οι θνητοί που δεν ακούμε τι είπε ο Ζαρατουστρας ή τα κλαπατσιμπαλα της τζαζ αλλά Ramones και άλλες μέτριες ηχογραφήσεις αξιζει να το πάρουμε για το σπίτι ή θα το πετάξουμε απ το παραθυρο? :D
Δεν ξέρω. Εγω άνηκα σε άλλο είδους πάνκ απο αυτό που μάλλον ανήκεις εσυ και ο Δεκμεβριος αλλά κυρίως και σε άλλες κοινωνικές ομάδες του πάνκ. Άσε με και με έχουν συγχύσει Σαββατιάτικα και με απασχολούν στο νήμα Ισράηλ χα χα. Αλλά τα θέλω και εγώ ο μαζόχας που ασχολούμαι χα χα Θα ξαναμπώ την Τρίτη. ¨οπως λες και εσύ κάνει ακό στην υγεία χα χα
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.984
Reaction score
55.256
Να σημειώσουμε εδώ ότι τα Kii έχουν στα χαρτιά τις καλύτερες μετρήσεις απ όλα τα υπόλοιπα της έκθεσης κατά 99%.
Στην πράξη όμως δεν τρελάθηκε κάνεις με αυτά ή κάνω λάθος? Εσύ @thva σίγουρα όχι.
Θα πάρουμε την βοήθεια του @Bhutia :biggrin:
1700303820484.png


Το να ΄΄τρελαινόμασταν΄΄ κεραυνοβόλα με κάποιο ηχείο δεν θα ήταν ευοίωνο σημάδι για την παρατεταμένη συμβίωση μαζί του... :wink:

Ούτε και άλλοι 3-4 σύνολο 5. Μόνο ο Ear μέτρησε λάθος και έβγαλε ακριβώς το αντίθετο αποτέλεσμα χα χα.

Ο Πανκροκ δεν μετράει, είναι ποδηλάτης χα χα. και tech oriented xa xa

Ουτε και του Νταλίπη προφανώς για αυτό και αναγκάστηκε να το ψάξει το θέμα τόσο πολύ χα χα . Βέβαια τολμάει να το πεί ; ή μάλλον το είπε απεξω- απεξω, δεν θυμάμαι καλά, βαριέμαι να πάω να ξαναδιαβάζω όλα τα πόστ του της έκθεσης ή μάλλον να πάω να τα βρίσκω. Θα μας πεί τώρα ξανά.

Bhutia to the rescue πάλι ; χα χα Εγώ ξέρω και τι θα πεί. Για τα 2-3 modes θα πεί και αυτός και όλοι. Αυτά φθάνουν για να ¨φτιαχτεί" ο ήχος στα ψηλά και να έχει το ίδιο αποτέλεσμα όπως η κατηφορική χα χα.

Ή ότι το Κιιι έκοψε και τις χαμηλομεσαίες ενώ οι άλλοι όλοι όχι. χα χα.

Αμ , δεν φτάνουν αυτά.

Αλλά ΟΚ αφού θα συμφωνήσουν όλοι ότι φτανουν ... θα φθάνουν χα χα
Οι διανοητικές σου ικανότητες είναι ασύλληπτες εφόσον προβλέπεις όσα προσεχή επιχειρήματα ... δεν σκόπευα να διατυπώσω. Πιο αξιόπιστες εντυπώσεις πάνω στην ακροαματική απόδοση των Kii Three+BXT θα μπορούσαν να προκύψουν άμα επισκεπτόμασταν το χώρο που τα έχει ο αξιότιμος gonis. Σε τυπικό οικιακό χώρο και υπό συνηθισμένες συνθήκες εκτιμάται ανετότερα η αξία του συγκεκριμένου ηχειακού συστήματος.
 


Μηνύματα
14.230
Reaction score
16.047
View attachment 312503


Οι διανοητικές σου ικανότητες είναι ασύλληπτες εφόσον προβλέπεις όσα προσεχή επιχειρήματα ... δεν σκόπευα να διατυπώσω. Πιο αξιόπιστες εντυπώσεις πάνω στην ακροαματική απόδοση των Kii Three+BXT θα μπορούσαν να προκύψουν άμα επισκεπτόμασταν το χώρο που τα έχει ο αξιότιμος gonis. Σε τυπικό οικιακό χώρο και υπό συνηθισμένες συνθήκες εκτιμάται ανετότερα η αξία του συγκεκριμένου ηχειακού συστήματος.
Λέω για την ανάλυση του Νταλίπη εγώ.... τι θα πείς και που μπορεί να έχει την όποια βάση της ...ΟΧΙ για τα KII και να πείς τη γνώμη σου για αυτά. Και προτρέχεις / και δεν διαβάζεις προσεκτικά / και με ανακατεύεις με το πόστ του Ν.Κ ενώ του έχω απαντήσει και αυτού και του Δημήτρη ...ποιό είναι το ζητούμενο.
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.984
Reaction score
55.256
Λέω για την ανάλυση του Νταλίπη εγώ.... τι θα πείς και που μπορεί να έχει την όποια βάση της ...ΟΧΙ για τα KII και να πείς τη γνώμη σου για αυτά. Και προτρέχεις / και δεν διαβάζεις προσεκτικά / και με ανακατεύεις με το πόστ του Ν.Κ ενώ του έχω απαντήσει και αυτού και του Δημήτρη ...ποιό είναι το ζητούμενο.
Χελόουουου...
...
Bhutia to the rescue πάλι ; χα χα Εγώ ξέρω και τι θα πεί. Για τα 2-3 modes θα πεί και αυτός και όλοι. Αυτά φθάνουν για να ¨φτιαχτεί" ο ήχος στα ψηλά και να έχει το ίδιο αποτέλεσμα όπως η κατηφορική χα χα.

Ή ότι το Κιιι έκοψε και τις χαμηλομεσαίες ενώ οι άλλοι όλοι όχι. χα χα.
...
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
52.645
Reaction score
129.580
Μην κάνετε τους τυφλούς.

Περισσότερα θετικά σχόλια από οποιοδήποτε άλλο σεταπ της έκθεσης, γράφτηκαν για τα kii, και επίσης ειπώθηκε από αρκετούς πως ήταν σφάλμα η ρύθμιση φλατ, η οποία οδήγησε κάποιους ακροατές μικρής εμπειρίας σε τέτοια θέματα ταργκετ κερβ, να μη τους αρέσουν, ήταν προφανές πως δε τους άρεσε το ταργκετ κερβ.

Επίσης δεν έμεινε ευχαριστημένος ο κόσμος από την τιμή των kii, τα θεωρεί ακριβά.

Να μια αναδρομή στα θετικά σχόλια για τα kii, από γνωστούς θαμώνες του φόρουμ, που ξέρουμε τι ξέρουν να ακούνε:


Kiiiiiii...
Ωραια ηταν. Εγω θα παω και αυριο μιας και κολλησε η συζυγος στα kii και δεν ηθελε να φυγουμε. Βαζαμε οτι γουσταραμε εκει μεσα. Πολυ δεκτικοι και σε σταθμες και σε ακουσματα.
μας αρεσαν τρομερα τα kii.
Εντυπωσιαστηκε η συζυγος μεχρι που ακουσε την τιμη... Οταν σου βγαινει στα 34χιλ περιπου το σετ, δεν το λες και vfm.
Kii διώροφα και Parsifal κάθομαι για ώρες.
Τα Kii Three & BXT μια κατηγορία μόνα τους, αλλά τι να κανς, +30.000€.
Έκανα καφριλα στα Kii με Rammstein, μανοω την αμαρτία μου θα έβαζα δική μου καμπύλη στο συγκεκριμένο
Ενα ήταν το καλύτερο, και μόνο πραγματικά καλό ... Το kii φυσικά! 😎❤❤❤
Είναι λίγο περίεργο το Kii
Αδιαφορεί για τον χώρο και φέρνει πληροφορία χαμηλού που σε άλλες συνθήκες θα προβλημάτιζε, στάθμες έχει αλλά δεν είναι μπάσο μηχανή, όχι όπως παρουσιάστηκε δηλαδή σήμερα, στα γούστα μου θα ήθελα περισσότερο μεσοχαμηλό , έτσι έχω συνηθίσει να ακούω τεσπά. Rammstein όταν ακούω το μεσοχαμηλό το έχω συναυλιακων προδιαγραφών, σε αυτό ήταν μαζεμένο. Μπορεί να είναι πιο σωστό (χέστηκα) αλλά μπορεί και όχι γιατί θεωρήσανε ότι περίσσευε μπάσο.
Το εντυπωσιακό παραμενει ότι αδιαφορεί για τον χώρο το ηχείο , έχει δυνατότητα να κάνει τα δικά του και το δείχνει εμφατικά
Εγώ πάντως με βάση αυτά που άκουσα σήμερα, το τέλειο ηχείο είναι ένα ηχείο με τις μέσο-υψηλές των estellon και το μπάσο του kii.
Τα μαγικά που έχουν κάνει με το καρδιοειδες λαμβάνει χώρο απ' τα 100 hz και πάνω , οπότε χαμηλότερα θα ακούσεις κ δωμάτιο. Η γροθιά στο στήθος όμως που άκουγες στα kii τα δικά μου τα αυτιά τα εντυπωσίασε σε σχέση με άλλα ηχεία αντίστοιχου κόστους
Τα Κιι με τα ΒΧΤ, απέδειξαν ότι μάλλον κάπου εκεί ειναι το όριο του καλού πιστά αναπαραγόμενου ήχου τα 30.000€, μπαίνουν σε όλα τα σπίτια μικρά, μεγάλα, μεσαία, δεν σου κάνουν το σαλόνι ανω κατω με αποτελεσμα να τα αγαπούνε όλοι στην οικογένεια και όχι οι μισοί να τα αγαπάνε και οι άλλοι μισοί να τα μισούνε.
Στα μικρά δωμάτια τα kii έσπερναν.
Kii μονα τους σε αλλο κοσμο σε σχεση με τα υπολοιπα
Κιιιιιι όπως αναφέρθηκε δυστυχώς στήθηκαν φλαραδουρα χωρίς κατηφόρα.
Πρακτικά θα μπορούσαν να έχουν κατηφόρα χάρμαν και να γουστάρουμε όλοι.
Στο χώρο μου τα Kii παίζουν πιο σωστα και πιο δυνατά απο οποιοδήποτε σύστημα είχα στο παρελθόν.
Είμαι πεπεισμένος ότι έχω το καλύτερο και φτηνότερο σύστημα των τελευταίων 25 ετών:p

Ο γκονης που τα έχει σπίτι του, είναι παλαίουρας στο χόμπι, δεν είναι κάνα νεούδι, πολλά μηχανήματα υψηλής ποιότητας και αξίας έχουν περάσει από τα χέρια του..
 

Μηνύματα
14.230
Reaction score
16.047
Μην κάνετε τους τυφλούς.

Περισσότερα θετικά σχόλια από οποιοδήποτε άλλο σεταπ της έκθεσης, γράφτηκαν για τα kii, και επίσης ειπώθηκε από αρκετούς πως ήταν σφάλμα η ρύθμιση φλατ, η οποία οδήγησε κάποιους ακροατές μικρής εμπειρίας σε τέτοια θέματα ταργκετ κερβ, να μη τους αρέσουν, ήταν προφανές πως δε τους άρεσε το ταργκετ κερβ.

Επίσης δεν έμεινε ευχαριστημένος ο κόσμος από την τιμή των kii, τα θεωρεί ακριβά.

Να μια αναδρομή στα θετικά σχόλια για τα kii, από γνωστούς θαμώνες του φόρουμ, που ξέρουμε τι ξέρουν να ακούνε:




















Ο γκονης που τα έχει σπίτι του, είναι παλαίουρας στο χόμπι, δεν είναι κάνα νεούδι, πολλά μηχανήματα υψηλής ποιότητας και αξίας έχουν περάσει από τα χέρια του..
Δεν διαβάζω σεντόνια και copy paste επιλεγμένα. :D Αυτά είναι γενικά σχόλια, κάποια τα αναιρέσαν κιόλας, δυο τρείς είναι ίδιοι κλπ κλπ.

Εξάλλου το θέμα μας δεν είναι αυτό (τα Kii) αλλά η ανάλυση του Νταλίπη και που μπορεί να οφειλόταν αλλά κυρίως γαιτί στα άλλα δεν υπήρχε παράπονο (όχι μόνο τα ενεργά).

O Γκόνης είπε ότι δεν έδωσε σημασία μιλούσε με τον αντιπρόσωπο. Αλλά είπε ότι ναι δεν ακουγόταν τόσο καλά λίγο που πρόσεξε. ¨Ασε που δεν μετράει η γνώμη του γιατί τα έχει χα χα. Εάν δεν του άρεσαν δεν θα τα είχε αγοράσει.

Ούτε υπολογίζεις την εμπειρία που έχει καθένας απο κάτι καλύτερο. Εδω μίλησε thva .... δεν μετράει κανένας άλλος. :D

Σε εβαλα να ψάχνεις ε ; χα χα χα. ¨¨Εχεις τρέλα χα χα

Α., και εγω δεν είπα τέτοιο πράγμα χα χα Είπα Περλίσεν και μετά Ντατς ... αλλά καλό αστείο. χα χα
 
Last edited:


Staff online

  • xfader
    Segregation supporter
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.437
Μηνύματα
2.903.906
Members
38.044
Νεότερο μέλος
πλιακος Αργύρης
Top